1%
  • 0/10

اسنپدراگون ۸ نسل ۳ مخصوص گلکسی گرافیک ۱ گیگاهرتزی خواهد داشت

قدرت گلکسی‌های جدید باورنکردنی خواهد بود!

اسنپدراگون ۸ نسل ۳ مخصوص گلکسی گرافیک ۱ گیگاهرتزی خواهد داشت ۰ ۱۱ آبان ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
اسنپدراگون ۸ نسل ۳ گلکسی

اینطور که پیداست، ظاهرا کوالکام قصد دارد اسنپدراگون ۸ نسل ۳ مخصوص گلکسی را به گرافیکی با فرکانس خیره‌کننده‌ی ۱ گیگاهرتز مجهز کند.

طبق گفته‌های Ice Universe، از جمله موثق‌ترین و معتبرترین افشاگران حوزه‌ی فناوری که عمدتا به افشای خبرهای مربوط به محصولات سامسونگ می‌پردازد، ظاهرا پرچم‌داران سال ۲۰۲۴ سامسونگ قرار است بار دیگر با پرچم‌داران معمولی از سایر شرکت‌ها تفاوت داشته باشند و این بار این تفاوت عمدتا خود را در بخش گرافیک نشان می‌دهد.

کوالکام اخیرا از تراشه‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۳ رونمایی کرده است؛ تراشه‌ای که از لحاظ قدرت پردازشی و گرافیکی یک غول تمام عیار محسوب می‌شود و توانایی خیره‌کننده‌ای دارد. اما طبق قراردادی که کوالکام و سامسونگ امضا کرده‌اند، معمولا این شرکت پردازنده‌هایی را که برای گوشی‌های شرکت کره‌ای تولید می‌کند، به هسته‌هایی با فرکانس بیشتر یا گرافیکی با فرکانس بیشتر مجهز می‌کند.

این اتفاق در اسنپدراگون ۸ نسل ۲ هم رخ داد و در گوشی‌های سری اس ۲۳ سامسونگ شاهد به کارگیری اسنپدراگون ۸ نسل ۲ مخصوص گلکسی بودیم. حالا هم گفته می‌شود اسنپدراگون ۸ نسل ۳ مخصوص گلکسی در سری گلکسی اس ۲۴ به کار گرفته می‌شود اما با گرافیکی ۱ گیگاهرتزی.

آدرنو ۷۵۰ گرافیکی است که در اسنپدراگون ۸ نسل ۳ حضور دارد و قرار است برای سری گلکسی اس ۲۴، کوالکام فرکانس آن را به ۱ گیگاهرتز ارتقا دهد. این در حالی است که آدرنو ۷۴۰ به کار رفته در اسنپدراگون ۸ نسل ۲ مخصوص گلکسی از فرکانس ۷۱۹ مگاهرتز برخوردار بود. یعنی یک پیشرفت ۲۸ درصدی که سبب می‌شود پرچم‌داران جدید سامسونگ به شکل قابل توجهی بهتر از قبل ظاهر شوند.

کوالکام هنوز رسما اعلام نکرده که آدرنو ۷۵۰ در مدل استاندارد اسنپدراگون ۸ نسل ۳ از چه میزان فرکانس برخوردار است. از طرفی شاید اصلا خبری از ارتقا از این حیث نباشد و به جای آن، کوالکام قصد داشته باشد فرکانس هسته‌های پردازشی را افزایش دهد. هنوز چیزی از این بابت مشخص نیست.

سامسونگ قصد دارد گلکسی اس ۲۴ و اس ۲۴ پلاس را در بازارهای اروپا، آسیا (به جز چین) و کره‌ی جنوبی، به اگزینوس ۲۴۰۰ مجهز کند اما در بازارهای آمریکا و چین، اسنپدراگون ۸ نسل ۳ را در آن‌ها شاهد خواهیم بود. اس ۲۴ اولترا هم در تمامی بازارها اسنپدراگون را به عنوان قلب تپندده در اختیار خواهد داشت. باید دید تفاوت بین این دو تراشه چقدر خواهد بود و چگونه می‌تواند تجربه‌ی کاربری متفاوتی را رقم بزند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments