بازی The Sims 5 از عناصر عناوین MMO الهام می‌گیرد

این عنوان روی بخش چندنفره‌ی آنلاین تمرکز می‌کند

بازی The Sims 5

بر اساس گفت‌وگوی اخیر مدیر ارشد شرکت الکترونیک آرتز با وب‌سایت Sims Community، به نظر می‌رسد که بازی The Sims 5 مشابه The Sims Online یک اثر MMO است که روی بخش چندنفره‌ی آنلاین و ایجاد تعامل و رقابت اجتماعی تمرکز خواهد کرد.

مجموعه‌ی The Sims یکی از محبوب‌ترین آثار الکترونیک آرتز به شمار می‌رود که تا به امروز موفقیت‌های زیادی را برای این شرکت به همراه آورده و طبق جدیدترین گزارش مالی، بالغ بر 5 میلیارد دلار برای EA درآمدزایی داشته است. آخرین نسخه‌ی این سری تحت عنوان The Sims 4 در سال 2014 میلادی روی کنسول‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 و همچنین رایانه‌های شخصی عرضه شد که استودیوی مکسیس (Maxis) در طول چند سال اخیر برخلاف تصور به جای ساخت نسخه‌های جدیدتر، به پشتیبانی از بازی ادامه داده و تا به امروز با انتشار بسته‌های الحاقی گوناگون، محتوای جدیدی را تقدیم کاربران خود کرده است. حال که زمان زیادی به پایان چرخه‌ی عمر کنسول‌های نسل هشتم باقی نمانده و ایکس‌باکس سری ایکس و PS5 در تعطیلات کریسمس امسال از راه می‌رسند، ظاهرا شرکت الکترونیک آرتز نیز برنامه‌های جالبی را برای توسعه‌ی این فرنچایز در نظر دارد.

در همین راستا، آقای اندرو ویلسون (Andrew Wilson)، مدیر ارشد EA، در جریان تازه‌ترین جلسه‌ی ارائه گزارش مالی این شرکت و گفت‌وگو با وب‌سایت Sims Community، رسما به ساخت نسخه‌ی جدید سری The Sims برای نسل بعدی بازی‌های ویدیویی اشاره کرد. او در این مصاحبه به صراحت اعلام کرد که به احتمال قوی، بازی The Sims 5 به منظور ایجاد تعامل و رقابت میان بازیکنان، بیشتر روی بخش چندنفره‌ی آنلاین تمرکز می‌کند و مکانیزم‌های مختلفی برای حالت مولتی‌پلیر در این عنوان به کار گرفته خواهد شد. بر اساس این اظهارات، به نظر می‌رسد که استودیوی مکسیس و شرکت الکترونیک آرتز قصد دارند تا در نسخه‌ی بعدی این مجموعه، به نحوی بازی The Sims Online را دوباره احیا کنند و با خلق یک جامعه‌ی آنلاین و گسترده، تجربه‌ی جدید و صدالبته مهیجی از دنیای سیمز را برای هواداران خود به ارمغان بیاورند. در این میان، بد نیست اشاره کنیم که نسخه‌ی آنلاین سری سیمز در سال 2002 میلادی در اختیار بازیکنان قرار گرفت که در نهایت پس از گذشت شش سال به خاطر عدم استقبال رضایت‌بخش بازیکنان از آن، به واسطه‌ی مشکلات فراوان و هزینه‌های سرسام‌آور بازی برای الکترونیک آرتز، در سال 2008 میلادی برای همیشه از دسترس خارج شد.

به عبارت دیگر، صحبت‌های اندرو ویلسون خیلی شفاف و روشن نیست و همچنین توسعه‌دهندگان هنوز به طور رسمی از دنباله‌ی این سری پرده برنداشته‌اند، اما از آنجا که مدیر ارشد الکترونیک آرتز در یک جلسه‌ی رسمی اظهارات خود درباره‌ی آینده‌ی این مجموعه را به اشتراک گذاشته، بی‌شک سازندگان نیز با نظرهای او هم‌عقیده خواهند بود. از این رو، ظاهرا بازی جدید این مجموعه مشابه The Sims Online یک اثر MMO است که مهم‌ترین هدف آن، برقراری تعامل و رقابت اجتماعی خواهد بود. البته، ممکن است که این عنوان یک اثر تماما آنلاین نباشد و شاهد ترکیب مکانیزم‌های مختلف بازی سیمز آنلاین و The Sims 4 باشیم.

در هر حال، با توجه به محبوبیت بیش از اندازه‌ی بخش چندنفره‌ی آنلاین بازی‌ها و افزایش تمایل بازیکنان به تجربه‌ی چنین بخش‌های تعاملی، ساخت یک اثر Sims بر پایه‌ی حالت آنلاین موضوع عجیب و دور از انتظاری نیست. باید منتظر ماند و دید که شرکت الکترونیک آرتز در چه مراسمی از نسخه‌ی جدید این عنوان رونمایی خواهد کرد. البته، شایان ذکر است که پشتیبانی مکسیس از The Sims 4 به پایان نرسیده و این استودیو اواسط آبان ماه امسال به معرفی بسته‌ی الحاقی جدید بازی به نام Discover University پرداخت. دی‌ال‌سی‌ای که در اواخر آذر به دست گیمرها رسید و تجربه‌ی جالبی از ماجراجویی‌های زندگی دانشگاهی را رقم می‌زند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا