برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

کارگردان فیلم‌های The Raid داستان قسمت سوم را فاش کرد

احتمالا هرگز شاهد ساخته شدن The Raid 3 نباشیم

کارگردان فیلم‌های The Raid داستان قسمت سوم را فاش کرد ۰ ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
قسمت سوم The Raid

آقای Gareth Evans کارگردان سری فیلم‌های اکشن و موفق The Raid در مصاحبه‌ای به شرح داستانی پرداخت که برای قسمت سوم در نظر گرفته بود.

سری فیلم‌های The Raid که قسمت اول و دوم آن به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ اکران شدند، جزو محبوب‌ترین و مشهورترین آثار اکشن قرن بیست و یکم به شمار می‌آیند و در کنار آثاری چون «جان ویک» باعث احیای سبک اکشن میدانی در سینما شدند. چیزی که باعث محبوبیت این آثار شد، صحنه‌های اکشن و نبردهای تن‌به‌تن واقع‌گرایانه آن بودند که هیجان آن را بسیار بالا می‌بردند. پس از شش سال از عرضه‌ی قسمت دوم هنوز خبری از سومین فیلم نمی‌شنویم و حتی شاید هرگز شاهد ساخته شدنش نباشیم.

به‌تازگی Gareth Evans مغز متفکر و کارگردان فیلم‌های The Raid در گفتگو با پادکست Empire Spoiler Special از ایده‌ی خود برای داستان سوم صحبت کرده و همچنین ساخت قسمت سوم را بعید دانسته است.

من نمی‌توانستم خودم را ببینم که برمی‌گردم تا The Raid 3 را بسازم. علاقه‌ی من به‌سوی پروژه‌های دیگر است.

 

شما با افراد دیگری کار می‌کنید، افراد دیگری را می‌بینید و می‌خواهید که دوباره با آن‌ها کار کنید. می‌خواهید که چیزهای مختلفی را امتحان کنید و داستانی را پیدا می‌کنید که ناگهان توجه شما را جلب می‌کند و آن همان چیزی است که می‌خواهید دفعه‌ی بعد انجام دهید. چیزهایی به شما پیشنهاد می‌شود که صرف نظر کردن از آن‌ها سخت است.

این تمایل اونز به کار روی پروژه‌های جدید را می‌توان در فعالیت او در سال‌های اخیر مشاهده کرد؛ از کارگردانی فیلم ترسناک Apostle گرفته تا چند قسمت از سریال Gangs of London که خود او یکی از خالقانش محسوب می‌شود. او در ادامه‌ی گفتگوی خود به ذکر جزئیات داستانی پرداخت که برای The Raid 3 در نظر گرفته بود. داستانی که به وجهی متفاوت از دنیای جنایت در جنوب شرقی آسیا می‌پرداخت.

داستان قرار بود در زمان به لحظه‌ای در The Raid 2 برگردد، زمانی که گروه ژاپنی Goto یک ملاقات دارند و Goto به مرد دست راستش می‌گوید که مراقب باشد و هر پلیس و سیاست‌مدار فاسدی را که در لیست دارند نابود کند و از نو شروع کنند.

فیلم The Raid 3 این‌گونه شروع می‌شد که Rama پس از کشتن همه از ساختمان بیرون می‌آید و می‌گوید «نه، کار من تمام شده است.». او به سراغ افسر پلیس Bunawar می‌رود که در ماشین منتظر اوست. او سوار می‌شود و آن‌ها هم می‌روند. شما با گروه ژاپنی می‌مانید که این‌گونه هستند که «حالا چه غلطی باید بکنیم؟ همه مرده‌اند. ما هیچ‌کس را برای کشتن نداریم». آن‌ها سوار ماشین می‌شوند و همان‌طور که در حال راندن هستند، ناگهان ماشین دیگری کنارشان ظاهر می‌شود و به آن‌ها حمله می‌کند و ماشین‌ها تصادف می‌کنند. خود Goto، پسرش و مرد دست راستش تنها بازماندگان آن حمله هستند و این‌جا تصویر به تیتراژ کات می‌خورد و متن The Raid 3 ظاهر می‌شود.

به گفته‌ی اونز، قرار بود در فیلم یک بار دیگر هم به زمان گذشته سفر شود.

ایده این بود که مرد دست راست، پس از این‌که به او گفته می‌شود تا تمام پلیس‌ها و سیاست‌مدارها را بکشد و فهرست را پاک کند، با رئیس بزرگ در توکیو تماس می‌گیرد و می‌گوید «گوتو حسابی عصبانی است. این جنون‌آمیز است. چه کار کنم؟» تماس از مقر می‌گوید که «او را آرام نگه دار، او را نزدیک نگه دار، ما افرادی را خواهیم فرستاد تا مراقبش باشند. اگر آن کار را برای ما انجام دهی، می‌توانی قلمروی او را به دست بگیری». حمله اشتباه پیش می‌رود؛ این یک گروه قاتل از ژاپن است که ظاهر شده‌اند و افراد Goto را کشته‌اند. گوتو هیچ ایده‌ای ندارد که دست راستش به او خیانت کرده است و او را برای کمین کردن در نظر می‌گیرد.

کار نکردن روی قسمت سوم The Raid به این معنا نیست که اونز دیگر کاری با فیلم‌های اکشن ندارد، بلکه او در حال نگارش فیلمنامه برای اثری به نام Blister است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments