آیا ساخت قسمت دوم The Outer Worlds شروع شده است؟

دنیل احمد که اینطور می‌گوید!

ساخت قسمت دوم The Outer Worlds

با توجه به ادعایی که یکی از اینسایدرهای مشهور صنعت ویدیو گیم مطرح کرده، ساخت قسمت دوم The Outer Worlds از چندی پیش آغاز شده است.

استودیوی آبسیدین اینترتینمنت که در میان علاقه‌مندان به بازی‌هایی ویدیویی با ساخت Star Wars: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords و Fallout: New Vegas شناخته می‌شود، سال گذشته‌ی میلادی The Outer Worlds را با همکاری پرایوت دیویژن راهی بازارهای جهانی کرد. این بازی در سبک‌های اکشن و نقش‌آفرینی ساخته شده و به محض انتشار توانست نقدهای عمومای مثبتی را از سوی منتقدان و مخاطبان دریافت کند. عملکرد تجاری آن هم فراتر از انتظارها بود و طبق آمارهای منتشر شده از سوی ناشر، موفق شد طی مدت زمان کوتاهی رکورد فروش ۲ میلیون نسخه را به ثبت برساند.

با در نظر گرفتن پایان‌بندی The Outer Worlds و همچنین موفقیت‌های تجاری، ساخت نسخه‌ی دوم اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسید. با این حال، علاقه‌مندان به بازی‌های نقش‌آفرینی انتظار نداشتند به این زودی‌ها شاهد انتشار اخباری از آن باشند؛ زیرا آبسیدین اینترتینمنت دو پروژه‌ی در حال ساخت دارد. این استودیوی آمریکایی در حال حاضر روی Grounded کار می‌کند که نسخه‌ی دسترسی زودهنگامش چند پیش در دسترس کاربران هدف قرار گرفت. آن‌‌ها همچنین مشغول توسعه‌ی Avowed هستند که بسیار به اسکاریم شبیه است، با این تفاوت دنیای وسیع‌تری دارد.

دنیل احمد (Daniel Ahmad) یکی از اینسایدرها و کارشناسان مشهور صنعت ویدیو گیم به نقل از منبع خود مدعی شد Grounded و Avowed تنها پروژه‌های کنونی آبسیدین اینترتینمنت نبوده و این استودیوی آمریکایی روند ساخت قسمت دوم The Outer Worlds را آغاز کرده است. او در بخش دیگری از توییت خود تاکید کرد این پروژه مراحل اولیه‌ی تولید را پشت سر می‌گذارد و هنوز هیچ چیز قطعی نشده است. حتی احتمال می‌رود در آینده به یک آی‌پی کاملا جدید تبدیل شود. تا به این لحظه هیچ کدام از وبسایت‌های خبری یا دیگر چهره‌های شناخته شده واکنشی نشان نداده‌اند.

با این حال، احتمال صحیح بودن ادعای مطرح شده توسط دنیل احمد به دو دلیل بالا است: دلیل اول اینکه او معمولا شایعه‌های بی پایه و اساس را به اشتراک نمی‌گذارد؛ دلیل دوم هم اینکه جاش سویر (Josh Sawyer) یکی از کارمندان آبسیدین چندی پیش رسما تایید کرد استودیوی آن‌ها یک محصول معرفی ‌نشده دارد. در ضمن، سازنده‎ی The Outer Worlds در حال حاضر به مایکروسافت تعلق دارد. ردموندی‌ها اواخر شهریور امسال با پرداخت مبلغ ۷ میلیارد و ۵۰۰ هزار دلار زنیمکس را خریداری کرد که شرکت مادر آبسیدین به شمار می‌رود.

بسیاری از علاقه‌مندان به فال‌آوت انتظار دارند مایکروسافت وظیفه‌ی ساخت نسخه‌ی بعدی این فرنچایز را به آبسیدین اینترتینمنت بسپارد. همان‌طور که قبلا اشاره شد، این استودیو Fallout: New Vegas را در پرونده‌ی خود دارد که از دید بسیاری از علاقه‌مندان، بهترین بازی مجموعه محسوب می‌شود. در انتها، شایان ذکر است The Outer Worlds هم اکنون برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا