1%
  • 0/10

کیفیت پایین وان‌پلاس ۱۲ و واکنش شیائومی؛ شما نمی‌توانید مثل ما گوشی باکیفیت بسازید!

کیفیت پایین وان‌پلاس ۱۲ و واکنش شیائومی؛ شما نمی‌توانید مثل ما گوشی باکیفیت بسازید! ۰ ۲۰ آذر ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
وان‌پلاس ۱۲ شیائومی

اینطور که به نظر می‌رسد، کیفیت ساخت وان‌پلاس ۱۲ آنقدر ناامیدکننده بوده که مدیرعامل زیرمجموعه‌ی شیائومی یعنی ردمی جهت تمسخر آن پستی را در ویبو منتشر کرده است.

وان‌پلاس ۱۲ هفته‌ی گذشته در کشور چین رونمایی شد. این گوشی از لحاظ مشخصات فنی در وضعیت بسیار خوبی به سر می‌برد و پتانسیل این را دارد که بلافاصله پس از عرضه در بازار جهانی بتواند عنوان بهترین گوشی اندرویدی ۲۰۲۴ را از یک سری لحاظ مال خود کند. اما اینطور که به نظر می‌رسد، این گوشی از هر لحاظ عالی باشد، از لحاظ کیفیت ساخت کاملا ناامیدکننده است.

این ادعا را به این دلیل مطرح می‌کنیم که بسیاری از کاربران در ویبو تصاویر وان‌پلاس ۱۲ را در حالی منتشر کرده‌اند که ماژول دوربین آن کاملا از بدنه فاصله دارد. این اتفاق عجیب در حالی رخ داده که تا قبل از این اصلا چنین مشکلی برای پرچم‌داران وان‌پلاس به وجود نمی‌آمد.

همانطور که می‌بینید، یک شکاف کاملا واضح بین ماژول دوربین و بدنه‌ی دستگاه دیده می‌شود که کاملا توی ذوق می‌زند و معیوب بودن گوشی از لحاظ طراحی را نشان می‌دهد. اما این تمام ماجرا نیست؛ آن دسته از وان‌پلاس ۱۲هایی هم که مشکل مشابهی نداشتند، از چسب‌کاری بی‌دقت و بدون ظرافت دور ماژول دوربین شکایت داشته‌اند.

این موضوع آنقدر در ویبو دست به دست شد تا لو ویبینگ، مدیرعامل ردمی در رابطه با مشکل وان‌پلاس ۱۲ پستی را در این شبکه‌ی اجتماعی منتشر کرد. او دقیقا اشاره نکرد که دارد به وان‌پلاس ۱۲ طعنه می‌زند اما گفت که این مشکلات ناشی از عدم نظارت روی کیفیت محصولات است و در ادامه  افزود که محصولات ردمی اصلا از این مشکل رنج نمی‌برند چرا که او تمام آن‌ها را زیر نظر دارد تا مبادا مشکل خاصی داشته باشند.

اینکه وان‌پلاس ۱۲ آنقدر ناامیدکننده ظاهر شده که زیرمجموعه‌ی شیائومی یعنی ردمی به آن طعنه بزند می‌تواند واکنش‌های زیادی را در پی داشته باشد.  البته به نظر نمی‌رسد مشکل وان‌پلاس ۱۲ همه‌جایی باشد؛ ظاهرا یک سری نسخه‌های خاص با این مشکل مواجه شده بودند و قطعا شرکت چینی در ادامه روند تولید و عرضه‌ی گوشی پرچم‌دارش را بررسی خواهد کرد تا دیگر خبری از بابت وجود شکاف یا چسب در اطراف فریم و ماژول دوربین منتشر نشود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments