فروش بالای نینتندو سوییچ در هفته‌ی شکرگزاری رکورد جدیدی به جا گذاشت

بیش از ۸۰۰ هزار دستگاه فروش، تنها در یک هفته

فروش نینتندو سوییچ

شرکت نینتندو موفق شده است تا در هفته‌ی شکرگزاری در آمریکا، نزدیک به ۸۳۰ هزار دستگاه از نینتندو سوییچ به فروش برساند تا بدین ترتیب، رکورد جدیدی در زمینه‌ی فروش محصولات نینتندو در طول یک هفته در آمریکا به ثبت برسد.

فروش ۸۳۰ هزار نسخه‌ای سوییچ مجموع فروش نسخه‌ی معمولی و نسخه‌ی Lite را شامل می‌شود. سوییچ هرگز این میزان فروش را در عرض یک هفته در آمریکا تجربه نکرده بود. به گفته‌ی نینتندو این آمار به لطف تخفیف‌های جمعه‌ی سیاه و Cyber Monday به دست آمده است.

با محاسبه‌ی این آمار، تا به حال ۱۷.۵ میلیون دستگاه از سوییچ در آمریکا به فروش رفته است. در ماه اکتبر اعلام شده بود که فروش این کنسول هایبریدی از مرز ۴۱ میلیون دستگاه عبور کرده است. با این اوصاف انتظار می‌رود که فروش سوییچ تا انتهای سال جاری میلادی از SNES پیشی بگیرد.

نینتندو در فروش بازی‌ها هم درآمد خوبی داشته است. برای مثال عنوان Pokemon Sword & Shield که اواسط ماه نوامبر سال جاری میلادی منتشر شد، به تنهایی سه میلیون نسخه فروخته است. عناوین دیگری هم موفق شده‌اند تا آمار جدیدی در فروش در آمریکا ثبت کنند؛ مثلا Mario Kart 8 Deluxe حالا تا به حال ۸.۵ میلیون نسخه، عنوان Super Smash Bros. Ultimate هشت میلیون نسخه، بازی Super Mario Odyssey شش و نیم میلیون نسخه و New Super Mario Bros. U یک و نیم میلیون نسخه در آمریکا فروخته‌اند.

نینتندو مدتی پیش اعلام کرده بود که طی قرارداد همکاری با شرکت Tencent قصد دارد تا کنسول سوییچ را در دهم دسامبر در چین عرضه کند؛ اتفاقی که قطعا تاثیر چشم‌گیری روی فروش این کنسول هایبریدی خواهد داشت. با توجه به آغاز رسمی نسل نهم تا یک سال دیگر، این احتمال وجود دارد که نینتندو عرضه‌ی نسخه‌ی جدیدی از سوییچ با سخت‌افزار قوی‌تر را در دستور کار خود قرار دهد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا