سازنده‌ی The Medium از قدرت ایکس‌باکس سری اس می‌گوید

ساختار کنسول‌ها با هر نسل به پی‌سی نزدیک می‌شود

سازنده‌ی The Medium

یاسک ژیبا که در تیم سازنده‌ی The Medium عضویت دارد، در مصاحبه‌ی اخیر خود با VG247 درباره‌ی قدرت ایکس‌باکس سری اس صحبت کرد.

ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس نسل جدید کنسول‌های مایکروسافت هستند که اواسط نوامبر سال گذشته‌ی میلادی در سراسر جهان عرضه شدند. اگرچه این دو دستگاه از قابلیت‌ها و ویژگی‌های شاخصی برخوردار هستند اما عدم وجود انحصاری در لیست بازی‌های لانچ، باعث اعتراض طرفداران شد. حال و با گذشت حدودا دو ماه از انتشار نسل جدید ایکس‌باکس، به عرضه‌ی نخستین انحصاری نسل نهمی مایکروسافت، یعنی The Medium نزدیک می‌شویم. این بازی محصول بلوبر تیم است که سابقه‌ی ساخت محصولاتی از جمله Layers of Fear و Observer در پرونده‌اش دیده می‌شود.

وب سایت VG247 تصمیم گرفت به بهانه‌ی نزدیک شدن به زمان انتشار The Medium مصاحبه‌ای را با با یاسک ژیبا (Jacek Zięba) و ویچیک پیکو (Wojciech Piejko) انجام دهد. این دو به عنوان تهیه‌کننده و طراح ارشد روی این بازی سوم شخص و ترسناک کار کرده‌اند. روزنامه‌نگار در جریان گفتگو سوالات مختلفی را مطرح کرد که یکی از آن‌ها به قدرت ایکس‌باکس سری اس اختصاص داشت. این کنسول با قیمت ۳۰۰ دلار عرضه شده و قدرت سخت‌افزاری کمتری نسبت به برادر بزرگتر خود دارد؛ موضوعی که باعث نگرانی گروهی از کاربران و کارشناسان شده است. آن‌ها گمان می‌کنند این کنسول با گذشت چند سال در اجرای بازی‌های جدید با مشکل مواجه شود. ژیبا درباره سری اس گفت:

بله، حدودا یک هفته‌ی پیش The Medium را روی سری اس تمام کرده و واقعا تحت تاثیر عملکرد کنسول قرار گرفتم. انگار داشتم بازی را روی سری ایکس تجربه می‌کردم.

البته که بازی روی سری اس با وضوح تصویر 4K اجرا نمی‌شود و از لحاظ جلوه‌های بصری هم تفاوت‌هایی خواهد بود اما تجربه‌ی کلی روی سری اس سرگرم‌کننده بود و تفاوتی با سری ایکس نداشت. خودم یک سری اس دارم و بی‌صبرانه منتظر هستم تا در خانه پای تجربه‌ی The Medium بنشینم.

عده‌ای از کارشناسان پیش‌بینی می‌کردند توسعه‌ی بازی برای کنسول‌های نسل جدید چالش‌برانگیزتر باشد اما ظاهرا چنین چیزی صحت ندارد. تهیه‌کننده‌ی The Medium در این باره گفت:

با عرضه‌ی هر نسل جدید، ساختار کنسول‌ها به رایانه‌های شخصی نزدیک و نزدیک‌تر می‌شوند. برای همین، توسعه‌ی بازی‌ها برای کنسول‌ها نسل جدید از جمله ایکس‌باکس سری اس و ایکس‌باکس سری ایکس تقریبا چالش خاصی پیش روی ما قرار نداد. کنسول‌های جدید مانند پلی‌استیشن 3 نیستند. در نتیجه، کار روی کنسول‌های جدید واقعا تجربه‌ی لذت‌بخشی بوده است.

داستان The Medium درباره‌ی زنی جوان به نام ماریان است که می‌تواند با دنیای ارواح ارتباط برقرار کند. به بیان دقیق‌تر، قادر است اشیای پنهان را ببیند، با ارواح سرگردان ارتباط برقرار کند و اتفاقاتی که در گذشته رخ داده را ببیند. او باید از قابلیت‌های خود برای حل معماها بهره برده و بفهمد کابوس‌هایی که طی چند وقت اخیر می‌دیده چه ارتباطی با گذشته‌اش دارند. این بازی دو روز دیگر برای پلتفرم‌های هدف عرضه می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا