#مهسا_امینی

بازی The Long Dark را برای مدت محدودی به صورت رایگان دریافت کنید

این محصول در سبک بقا ساخته شده است

بازی The Long Dark

اگر هم اکنون به فروشگاه اپیک گیمز مراجعه کنید، می‌توانید بازی The Long Dark را به صورت رایگان دریافت کنید. این پیشنهاد ویژه ساعاتی دیگر منقضی خواهد شد.

با فرا رسیدن روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ میلادی، فروشگاه اپیک گیمز دو برنامه‌ی ویژه را برای کاربران خود در نظر گرفته است: اولین برنامه، حراج سال نوی میلادی است که هم اکنون آغاز شده و قیمت بازی‌ها را بین ۲۰ الی ۷۰ درصد کاهش داده است؛ دومین و آخرین برنامه، اهدای بازی به صورت رایگان است. این فروشگاه دیجیتالی جدا از پیشنهادهای هفتگی، قصد دارد طی دو هفته‌ی باقی مانده به پایان سال هر روز یک بازی رایگان هدیه دهد.

با توجه به اعلام فروشگاه اپیک گیمز، تخفیفی ۱۰۰ درصدی روی بازی The Long Dark اعمال شده و کاربران می‌توانند محصول استودیوی هینترلند را به صورت رایگان دریافت کنند. داستان درباره‌ی یک خلبان است که کنترل هواپیمای خود را در اثر یک طوفان ژئومغناطیسی از دست داده و یکی از مناطق حیات وحش و پوشیده از برف کانادا سقوط می‌کند. اگرچه از سقوط هواپیما جان سالم به در برده اما پروتاگونیست حالا باید برای بقا در یک محیط خطرناک تلاش کند.

همان‌طور که از خلاصه‌ی از داستان می‌توان حدس زد، The Long Dark در سبک بقا ساخته شده است. کاربر باید به گشت و گذار در محیط پرداخته و منابع مورد نیاز برای زنده ماندن مانند غذا، آب، چوب، دارو، چاقو، تبر، گلوله و سلاح بیابد. البته ماجرا به همین سادگی نیست؛ زیرا گرگ‌ها و خرس‌ها به عنوان یکی از اصلی‌ترین تهدید‌ها در محیط حاضر بوده و ممکن است هر لحظه به سمت شخصیت اصلی حمله‌ور شوند. علاوه بر این، کاربر باید توجه ویژه‌ای به دمای بدن، کالری دریافتی، تشنگی و گرسنگی داشته باشد.

گرافیک هنری The Long Dark به گونه‌ای بوده که کاربر را در نگاه اول به اشتباه می‌اندازد اما محصول استودیوی هینترلند بسیار چالش‌برانگیز است. جدا از موارد گفته شده در پاراگراف‌های قبلی، فاکتورهای دیگری هستند که در تعیین سرنوشت شخصیت اصلی نقش دارند؛ برای مثال، آتش نه تنها برای افزایش دمای بدن به کار می‌رود، بلکه غذا را آماده می‌کند؛ غذایی که در صورت سمی بودن می‌تواند صدمات قابل‌توجهی را به پروتاگونیست وارد کند. در ضمن، بازی تنها در شرایطی خاص مثل خوابیدن یا ورود به ساختمان سیو می‌شود. در صورتی هم که شخصیت اصلی جان خود را از دست دهد، کاربر مجبور است بازی را از ابتدا شروع کند.

محصول هینترلند نه تنها بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرد، بلکه بیش از سه میلیون و ۳۰۰ هزار نسخه فروش داشته است؛ موضوعی که نشان می‌دهد The Long Dark انتخاب بسیار خوبی برای علاقه‌مندان به سبک بقا محسوب می‌شود در انتها، بار دیگر تاکید می‌کنیم پیشنهاد ویژه‌ی فروشگاه اپیک تنها برای چند ساعت در دسترس بوده و با شروع روز جدید منقضی خواهد شد.


guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا