مرگ بیل در سریال The Last of Us

تفاوت‌های قسمت سوم سریال The Last of Us با داستان بازی

تغییرات گسترده در داستان بیل

قسمت سوم سریال The Last of Us با تمرکز روی شخصیت‌های بیل (Bill) و فرانک (Frank) منتشر شد. این اپیزود چه تفاوت‌هایی با بازی دارد؟

در حالی که قسمت‌های قبلی سریال The Last of Us بسیار به داستان بازی نزدیک بودند، اما قسمت سوم کمی وضعیت را تغییر می‌دهد. خب در واقع تعییرات قسمت سوم سریال The Last of Us خیلی بیشتر از چیزی است که فکرش را بکنید. این قسمت تمرکز را از روی شخصیت‌های جوئل (Joel) و الی (Ellie) برمی‌دارد و به روابط شخصیت‌های بیل و فرانک می‌پردازد. داستان این دو شخصیت بسیار متفاوت از آن‌چه که در بازی دیدیم، روایت می‌شود.

در ادامه‌ی مطلب برخی از مهم‌ترین تفاوت‌های قسمت سوم سریال The Last of Us نسبت به بازی را برای شما آماده کرده‌ایم. از حضور شخصیت فرنک گرفته، تا اشاره به Mortal Kombat و بازگشت غیرمنتظره‌ی یکی از شخصیت‌ها در فلش‌بک.

فرانک در سریال The Last of Us زنده است

احتمالا می‌توان گفت که زنده بودن شخصیت فرانک در قسمت سوم سریال The Last of Us، بزرگ‌ترین تفاوت این اپیزود با بازی است. در بازی The Last of Us بیل همراه با جوئل و الی با جنازه‌ی فرانک روبرو می‌شود. این سه نفر پس از عبور از حصار حیاط، برای فرار از آلوده‌ها وارد یک خانه‌ی متروکه می‌شوند. سپس جنازه‌ی فرانک را می‌بینیم که برای جلوگیری از تبدیل شدن، خودش را به دار آویخته است. چیزی از چهره‌ی فرانک مشخص نیست و فقط اسکلت و لباس تنش از او باقی مانده است. نکته‌ی جالب این‌که جوئل و الی در سریال با یک‌سری اسکلت روبرو می‌شوند که لباس یکی از آن‌ها، شبیه به لباس فرانک است.

جوئل در بازی The Last of Us هیچ‌گاه فرصت آشنایی با فرانک را ندارد. چهره‌ی بیل پس از دیدن جنازه‌ی فرانک در هم می‌رود و جوئل هم از او می‌پرسد: “چیه این یارو رو میشناسی؟” بیل هم در جواب می‌گوید: “فرانک. او شریک زندگی من بود. اون تنها احمقیه که اینجوری لباس می‌پوشید.” بیل در ادامه طناب را می‌برد و میگوید: “او گاز گرفته شد.”

اما اوضاع در قسمت سوم The Last of Us بسیار متفاوت است. این اپیزود ابتدا با جوئل و الی آغاز می‌شود و در ادامه به سال 2003 همان سال شیوع، بازمی‌گردد. جایی که بیل از قبل خودش را برای تمامی این اتفاقات آماده کرده و زمانی که سربازان، مردم را از شهر خارج می‌کنند، او در یک پناهگاه قایم می‌شود. سپس وقتی که همه چیز امن و امان است، او این منطقه را تله‌گذاری کرده و آن را ازآن خود می‌کند.

چندین سال بعد، فرانک در یکی از تله‌های بیل گرفتار می‌شود و در گودال می‌افتد. بیل او را نجات می‌دهد و این دو در ادامه با هم وارد رابطه می‌شوند و با هم زندگی می‌کنند. آن‌ها با هم نقاشی می‌کشند، جوئل و تس (Tess) را برای ناهار دعوت می‌کنند، توت فرنگی می‌کارند و زندگی را می‌گذرانند.

مرگ فرانک

قسمت سوم سریال The Last of Us رابطه‌ی بین بیل و فرانک را از لحضه‌ی اولین دیدار، تا آخرین ثانیه‌ی زندگی‌شان، تغییر می‌دهد. رابطه‌ی این دو در سریال برخلاف بازی چندان شکرآب نیست. در بازی اصلی از طریق یک متن توسط فرانک، متوجه ‌می‌شویم که او بیل را ترک کرد چون از رفتارهای بیل و زندگی در یک شهر منزوی، خسته شده بود. او در متن می‌گوید: “من چیزهای بیشتری از زندگی می‌خواستم و تو هیچ‌وقت این موضوع را درک نمی‌کنی.” جوئل در بازی یک متن دیگر هم پیدا می‌کند که ظاهرا فرانک با یک قاچاقچی قرار می‌گذارد تا او را به منطقه قرنطینه‌ی باستن ببرد. اما او هیچ‌وقت به قرار نمی‌رسد چون آلوده شد و سپس خودش را حلق آویز کرد.

اما در قسمت سوم سریال The Last of Us، فرانک یک مرد پیر است که هنوز هم به بیل علاقه دارد. فرانک به یک بیماری بی درمان دچار می‌شود و چیزی تا پایان عمرش باقی نمانده است. فرانک به بیل می‌گوید که می‌خواهد روز آخرش باشد و باید این روز را عالی بگذرانند. آن‌ها در همین روز با هم ازدواج می‌کنند و در ادامه همان غذایی را می‌خورند که روز اول دیدارشان با هم خوردند. سپس با قرص‌هایی که به گفته‌ی بیل می‌تواند یک اسب را زمین بزند، اقدام به خودکشی می‌کنند. این دو با هم وارد اتاق می‌شوند و این آخرین تصویری است که از آن‌ها می‌بینیم.

اشاره به Mortal Kombat

جوئل و الی هنگام جمع‌آوری مهمات هستند و الی با یک دستگاه آرکید بازی Mortal Kombat 2 سال 1993 مواجه می‌شود. الی حتی به شخصیت میلینا (Mileena)، اولین شخصیتی که در بازی Mortal Kombat 2 به بازیکن معرفی می‌شود هم اشاره می‌کند.

اگر بسته‌ی الحاقی The Last of Us Left Behind را بازی کردید، از خاطرات الی با دستگاه‌های آرکید آشنا هستید. الی به همراه دوستش رایلی (Riley) وارد یک مرکز خرید می‌شوند و اتاقی در آن‌جا وجود دارد که پر است از دستگاه‌های آرکید. اما تمام آن دستگاه‌ها خراب است و الی از این موضوع ناراحت می‌شود. رایلی به خوبی با این دستگاه‌ها آشنا است و بازی مورد علاقه‌ی او، The Turning نام دارد. رایلی در ادامه چشم‌های الی را می‌بندد و با تعریف شخصیت‌ها، کمبوها و حرکت‌ها، از الی می‌خواهد تا بازی را تصور کند.

اما در سریال به جای بازی The Turning، از بازی Mortal Kombat 2 استفاده می‌شود. الی به جوئل می‌گوید که یکی از دوستانش حسابی در این بازی مهارت دارد. قطعا در اپیزودهای آینده مربوط به Left Behind، شاهد اشارات بیشتر به این موضوع هستیم. ایستراگی هم از بازی Mortal Kombat 2 به ریمیک بازی Left Behind اضافه شده بود و باید حدس می‌زدیم که ارتباطی بین این ایستراگ و سریال وجود دارد.

بازگشت تس در فلش بک

در بازی The Last of Us پس از مرگ تس در ساختمان کنگره، هیچ‌گاه دوباره او را نمی‌بینیم. هیچ فلش بک یا تصویری از او وجود ندارد. اما در قسمت سوم سریال The Last of Us در فلش بکی در سال 2010 دوباره شاهد شخصیت تس با اجرای آنا تورو (Anna Torv) هستیم. جایی که جوئل و الی همراه با بیل و فرانک ناهار می‌خورند. همچنین مشخص شد که تس از طریق رادیو با فرانک در ارتباط بوده است. چیزی که در بازی اصلی وجود ندارد و اصلا مشخص نیست که جوئل و تس چگونه با فرانک آشنا شدند.

مرگ بیل در سریال The Last of Us

مرگ بیل یکی دیگر از بزرگ‌ترین تفاوت‌های قسمت سوم سریال The Last of Us با بازی است. در بازی The Last of Us بیل به تنهایی در Lincoln با جوئل و الی ملاقات می‌کند. زنده بودن بیل خیلی از اتفاقات را به طرز دیگری رقم می‌زند. جوئل در یکی از تله‌های بیل گرفتار می‌شود و سپس هنگام جنگ با آلوده‌ها، بیل جان او را نجات می‌دهد. در ادامه پس از جر و بحث‌های فراوان، بیل قبول می‌کند تا به جوئل یک ماشین بدهد چرا که از قبل به او بدهکار است. اما بیل خودش ماشین ندارد و این سه شخصیت مجبور می‌شوند تا برای پیدا کردن قطعات ماشین، راهی بخش‌های مختلف شهر بیل شوند. بیل یک اسلحه شاتگان و بمب به جوئل می‌دهد و در ادامه موفق می‌شوند تا یک ماشین پیدا کنند. بیل در نهایت جوئل را از شهرش بیرون می‌کند و خودش آن‌جا تنها می‌ماند.

پس از این قضیه دیگر اطلاعی از بیل نداریم و سرنوشت او نامشخص است. فقط در بازی The Last of Us Part II الی برای دینا (Dina) تعریف می‌کند که قبلا یکی از دوست‌های جوئل، کل شهر را تله گذاری کرده بود خودش در آن‌جا تنها زندگی می‌کرد. دینا هم تعجب زده می‌شود که چرا یک نفر باید به تنهایی در یک شهر زندگی کند. باید گفت که جای خالی جر و بحث‌های الی و بیل در قسمت سوم سریال The Last of Us به خوبی حس می‌شود.

سریال The Last of Us هر هفته ساعت 5:30 صبح به وقت ایران از شبکه HBO پخش می‌شود. نظر شما در مورد تغییرات اعمالی در قسمت سوم سریال The Last of Us چیست؟ فکر می‌کنید تغییرات در این قسمت بیش از اندازه بود یا سازندگان تصمیم درستی گرفتند.

5 3 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا