1%
  • 0/10

سنسور دوربین هواوی P70 را خود هواوی می‌سازد؛ تحریم‌ها هواوی را خودکفا کرد!

هواوی هم به جمع سازندگان سنسور اضافه می‌شود!

سنسور دوربین هواوی P70 را خود هواوی می‌سازد؛ تحریم‌ها هواوی را خودکفا کرد! ۰ ۱۶ آبان ۱۴۰۲ علم و فناوری کپی لینک
سنسور دوربین هواوی P70

اینطور که به نظر می‌رسد، هواوی می‌خواهد برای گوشی پرچم‌دار مورد انتظار خود یعنی هواوی P70 خود از سنسور دوربین بومی استفاده کند.

با رونمایی از گوشی‌های سری هواوی P60، شرکت چینی موفق شد تراشه‌های HiSilicon Kirin با پشتیبانی از فناوری 5G بومی را طراحی کند تا بتواند تحریم‌های سخت دولت آمریکا را دور بزند. حالا هواوی قصد دارد یک تراشه‌ی دیگر را از گوشی‌های خود حذف و به جایش از تراشه‌ی بومی استفاده کند و آن هم چیزی نیست جز سنسور دوربین.

هواوی مدت‌هاست که از سنسورهای دوربین سونی در گوشی‌هایش استفاده می‌کند و به لطف همین سنسورها و همچنین فناوری‌های بومی خودش توانسته هر بار که گوشی پرچم‌دار معرفی می‌کند، صدر جدول بهترین گوشی از لحاظ دوربین را مال خود کند. اما حالا یک افشاگر مدعی شده که سونی و هواوی دیگر قرارداد خود را برای سال جدید تمدید نکرده‌اند و این یعنی شرکت چینی احتمالا قصد ندارد با سامورایی‌ها در ادامه‌ی مسیر همکاری داشته باشند.

بدین ترتیب می‌توان فقط یک پیش‌بینی داشت و آن هم این است که احتمالا هواوی می‌خواهد از سنسور دوربین بومی خودش در سری P70 استفاده کند. بعد از اینکه همکاری هواوی و لایکا به پایان رسید، هواوی مجبور شد از پلتفرم بومی XMAGE که شامل یک پردازشگر عصبی می‌شد هم رونمایی کرد تا خلا لایکا حس نشود.

هواوی علاوه بر سنسور دوربین بومی در حال کار روی سنسور اثر انگشت اپتیکال جدید برای سری P70 است. البته هواوی به صورت رسمی هنوز هیچ یک از اطلاعات درون این خبر را تأیید نکرده و برای مطمئن شدن از بابت آن‌ها باید منتظر بمانیم.

با توجه به تحریم‌های سفت و سختی که توسط آمریکا روی هواوی وضع شده، این شرکت حالا مجبور است در مسیر خودکفایی قدم بگذارد؛ فرایندی که از طراحی سیستم‌عامل اختصاصی شروع شد و حالا به ساخت سنسور دوربین رسیده و باید دید در نهایت به کجا ختم می‌شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments