#مهسا_امینی

سفر به اسکاتلند در اولین تریلر The Grand Tour Presents: Lochdown

بازگشت دوباره‌ی محبوب‌ترین پیرمردهای دیوانه‌ی تاریخ!

سرویس استریم پرایم ویدیو اخیرا اولین تریلر The Grand Tour Presents: Lochdown را در کانال یوتیوب خود قرار داده که حول محور سفر به اسکاتلند می‌چرخد.

جرمی کلارکسون (Jeremy Clarkson)، ریچارد هموند (Richard Hammond) و جیمز می (James May) از نام‌های مشهور در حوزه خودرو به شمار می‌روند. آن‌ها نسخه جدید برنامه تلویزیونی Top Gear را ساخته و در سال ۲۰۰۲ میلادی روی آنتن روی BBC Two بردند؛ برنامه‌ای که به محبوبیت فراوانی دست یافت. با این حال، اتفاقاتی رخ داد و هر سه مجری اصلی برنامه ترجیح دادند در سال ۲۰۱۵ به همکاری خود با بی‌بی‌سی خاتمه دهند. کلارکسون، هموند و می دوست داشتند فعالیتشان را از سر گرفته و برنامه‌ای شبیه به تخته گاز بسازند. در همین راستا، مذاکره با مجموعه‌های مختلف را آغاز کرده و سرانجام با آمازون به توافق رسیدند.

جرمی کلارکسون، ریچارد هموند و جیمز می پس از توافق با آمازون، برنامه گرند تور یا The Grand Tour را ساختند که فصل اولش در نوامبر ۲۰۱۶ منتشر شد. این برنامه از دو بخش تشکیل شده که بخش اول اجراهای زنده بوده و بخش دوم هم ماجراجویی‌های خودرویی است که مجریان در لوکیشن‌های مختلف داشته‌اند. محصول پرایم ویدیو بازخوردهای مثبتی را از سوی کارشناسان دریافت کرد و در نتیجه، فصل‌های دوم و سوم ساخته شده و به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفتند. فصل چهارم هم آغاز شده و هنوز به اتمام نرسیده است. فصل چهارم برخلاف فصل‌های پیشین از قسمت‌های ویژه‌ای تشکیل شده که مدت زمانشان زیاد است.

پرایم ویدیو ساعاتی قبل اولین تریلر The Grand Tour Presents: Lochdown را در کانال یوتیوب خود قرار داد که بیش از ۲ دقیقه زمان داشته و سفر مجریان برنامه به اسکاتلند را به تصویر می‌کشد. در ابتدای ویدیو نماهای زیبایی از این کشور به تصویر کشیده شده و به طور همزمان، صحبت‌های یکی از مجریان را می‌شنویم که درباره سفری زیبا صحبت می‌کند. در همین حین، خودروی جرمی کلارکسون با مشکل مواجه می‌شود. پس از این، بخش‌های مختلفی از سفر مجریان برنامه به نقاط مختلف را شاهد هستیم. نکته جالب ماجرا اینجا است که برای این قسمت از خودروهای آمریکایی و مشهور دهه ۷۰ میلادی استفاده شده است؛ خودروهایی که در سریال‌های مشهور آن زمان قابل‌مشاهده هستند.

فیلمبرداری The Grand Tour Presents: Lochdown به مدت ۱۰ روز طول کشید و در شرایطی صورت گرفت که خبری از واکسن نبود. در نتیجه، سخت‌گیری‌های زیادی وجود داشت و مجریان و دست‌اندرکاران برنامه هم اجازه نداشتند در هیچ هتلی اقامت داشته باشند. همچنین سازندگان طی مدت فیلمبرداری نزدیک ۷۰ هزار دلار برای انجام تست‌های ویروس کرونا هزینه کردند.

در انتها، لازم به ذکر است جدیدترین قسمت ویژه گرند تور در تاریخ ۸ مرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۳۰ جولای) منتشر خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا