برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

پارامونت از احتمال ساخت قسمت چهارم The Godfather می‌گوید

دیر یا زود دارد اما سوخت و سوز ندارد!

پارامونت از احتمال ساخت قسمت چهارم The Godfather می‌گوید ۰ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
ساخت قسمت چهارم The Godfather

طبق بیانیه‌ای که استودیوی پارامونت پیکچرز برای خبرگزاری The New York Times ارسال کرده، احتمال ساخت قسمت چهارم The Godfather وجود دارد.

مدتی پس از اکران The Godfather Part III در دسامبر سال ۱۹۹۰ میلادی، فرانسیس فورد کاپولا (Francis Ford Coppola) صحبت‌هایی را درباره‌ی قسمت چهارم با ماریو پوزو (Mario Puzo) انجام داد. خالق رمان‌های پدرخوانده قبل از اینکه بتواند ایده‌ها را به داستانی کامل تبدیل کند از دنیا رفت. با این حال، طرح کلی قصه مشخص شده بود. شرکت پوزو استیت با همکاری ادوارد فالکو (Edward Falco) طرح مورد نظر را به یک رمان تبدیل کرد و تحت عنوان The Family Corleone به بازار فرستاد. پس از این اتفاق، هرگز صحبتی از چهارمین اقتباس سینمایی پدرخوانده به میان نیامد.

نویسنده‌ی خبرگزاری The New York Times چندی پیش تصمیم گرفت به مناسبت ۳۰ سالگی The Godfather Part III، مطلبی را درباره‌ی آن بنویسد. او برای آماده کردن مقاله‌ی خود مصاحبه‌های کوتاهی را با دست‌اندرکاران و همچنین پارامونت پیکچرز انجام داد. نماینده‌ی استودیو در پاسخ به سوالی که پرسیده شده بود صریحا گفت احتمال ساخت قسمت چهارم The Godfather وجود دارد. او وارد جزئیات نشد و مشخص نکرد در صورتی که این پروژه وارد فاز Development شود، فرانسیس فورد کاپولا فیلم را جلوی دوربین خواهد برد یا سرانجام چهره‌ی جدیدی روی صندلی کارگردانی می‌نشیند. در ادامه می‌توانید بیانیه‌ی رسمی پارامونت را مطالعه کنید:

در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای ساخت قسمت چهارم پدرخوانده وجود ندارد. با این حال، میراث این مجموعه به قدری ماندگار و قدرتمند است که در صورت آماده شدن داستانی مناسب، احتمالش وجود دارد.

سوفیا کاپولا (Sofia Coppola) بازیگر نقش ماری کورلئونه یکی دیگر از افرادی است که با The New York Times مصاحبه کرد. نویسنده از او خواست درباره‌ی بازخوردهای بسیار منفی منتقدان و مخاطبان پس از اکران The Godfather Part III صحبت کند. کاپولا در پاسخ گفت:

معرفی شدن به عموم مخاطبان آن هم به واسطه‌ی بازخوردهای بسیار منفی اتفاق بسیار ناراحت‌کننده‌ای است اما هیچ وقت رویای بازیگر شدن را در سر نمی‌پروراندم. برای همین، آن بازخوردها نتوانستند مرا نابود کنند. من علائق دیگری داشتم. این اتفاق به من یاد داد یک آدم خلاق باید کارها و محصولاتش را در معرض دید دیگران قرار دهد.

دریافت بازخوردهای منفی همچنین مرا به فرد سرسختی تبدیل کرد. می‌دانم جمله‌ی کلیشه‌ای است اما اتفاقات این چنینی شما را قوی‌تر می‌کند.

پارامونت پیکچرز به مناسبت ۳۰ سالگی The Godfather III، نسخه‌ی جدید را تحت عنوان Mario Puzo’s The Godfather, Coda: The Death of Michael Corleone به سینماها آورده است. این اثر در مقایسه فیلم اصلی آغاز و پایان‌بندی متفاوتی است. همچنین صحنه‌ها، نماها و موسیقی‌های متن در برخی موارد تغییر یافته‌اند.




نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments