#مهسا_امینی
ازرا میلر و اکران فیلم The Flash

آیا ماجرای جرائم ازرا میلر به کنسل شدن اکران فیلم The Flash ختم می‌شود؟

از کتک زدن مردم تا فرار به جهان موازی!

کنسل شدن اکران فیلم The Flash حاشیه‌ای است که به تازگی پس از رفتار عجیب ازرا میلر (Ezra Miller)، بازیگر نقش اصلی آن به وجود آمده و در این مطلب، قصد داریم تا ان را با جزئیات بررسی کنیم.

از حدود یک صده پیش انتشار کتاب‌های کمیک شروع شده و علاقه‌مندان به داستان‌های مصور و ابرقهرمانی، همواره مجذوب روایت‌های هیجان‌انگیز آن‌ها می‌شوند. حال یکی از اولین کمپانی‌هایی که انتشار کتاب‌های کمیک را شروع کرد، چارلتون (Charlton) نام داشت که بعدها خود به زیر مجموعه‌ای از جهان کمیک بوکی دی سی (DC) درآمد. در حقیقت کمیک‌های دی سی از همان دوره و سال‌های دهه ۳۰ میلادی وجود داشتند و طرفداران بسیاری را به واسطه خلق شخصیت‌های محبوبی مانند سوپرمن (Superman) و بتمن (Batman) به دست آورده بودند.

با این حال، پس از گذشت سال‌های طولانی، دیگر روایت داستان از طریق یک کتاب مصور کافی نبود و با پیشرفت تکنولوژی، سازندگان سراغ طراحی انیمیشن، کارتون و همچنین خلق آثار سینمایی با اقتباس از ابرقهرمان‌ها رفتند. حال این اقدام در ابتدا همزمان با استودیو مارول به صورت موازی و رقابتی انجام میشد؛ طوری که حتی تا سال ۲۰۰۸، سری فیلم‌های موفقی مانند Spider-Man از مارول و The Dark Knight از دی سی اکران می‌شدند. اما پس از این سال مارول مسیر جداگانه‌ای را در پیش گرفت و کوین فایگی (Kevin Feige)، تصمیم گرفت تا یک جهان سینمایی جدا و مستقل را بنا کرده که داستان بسیاری از شخصیت‌های مارولی را در آن روایت کند.

این اقدام باعث شد تا امروزه شاهد یک جهان سینمایی فوق گسترده از مارول باشیم که انواع شخصیت‌های مختلف و محبوب در آن حضور دارند و اخیرا به خوبی توانسته‌ است تا داستان را به مولتی‌ورس برساند. این در حالی است که چنین اقدامی برای دی سی موفقیت‌آمیز نبود و می‌توان گفت که بی‌برنامگی در آثار و داستان آن‌ها، دلیل اصلی برای چنین شکستی بود.

در سال ۲۰۱۳، زک اسنایدر (Zack Snyder) فیلمی تحت عنوان The Man of Steel را کارگردانی کرد تا شروع کننده یک راه جدید در مسیر جهان سینمایی دی سی یا همان DCEU باشد. اما این روند با فیلم ضعیفی به نام Batman V Superman ادامه پیدا کرد و در نهایت، با اکران دو فیلم مستقل (و نسبتا موفق) از Wonder Woman، به اثری بزرگ با عنوان Justice League رسید.

در واقع Justice League قرار بود تا برای همیشه حضور این قهرمانان دنیای سینمایی دی سی را تثبیت کند و حتی چند فیلم مستقل درباره شخصیت بتمن با بازی بن افلک (Ben Affleck)، در نظر گرفته شده بود. اما زک اسنایدر به دلیل مسائل شخصی از ادامه ساخت این فیلم و کارگردانی آن دست کشید و در نهایت، کار را به جاس ویدون (Joss Whedon)، سپرد؛ کسی که نتوانست لیگ عدالت را سربلند کند و در نهایت، با نمراتی نه‌چندان خوب به کار جهان DCEU خاتمه داد.

کمپانی برادران وارنر این فیلم را پایان راه دنیای سینمایی دی سی دانست، اما یک راه برای معرفی مولتی‌ورس و بهم رساندن وقایع در هم ریخته آن، پیش پای اندی موشیتی (Andy Muschietti) گذاشت؛ راهی که موسکیتی به واسطه کارگردانی فیلم The Flash قرار بود تا به سرانجام رسانده و ازرا میلر بازیگر نقش فلش (در جهان DCEU) در آن حضور داشته باشد.

چرا احتمال کنسل شدن اکران فیلم The Flash وجود دارد؟

در واقع این فیلم، داستانی کاملا درباره جهان‌های موازی را روایت خواهد کرد که چندین نسخه از فلش در آن حضور داشته و کاراکترهایی از جهان‌های دیگر نیز حاضر می‌شوند تا ابتدا جلوی یک اتفاق بزرگ را گرفته و در نهایت، هرج و مرج حاضر بین فیلم‌ها و سریال‌های دی سی را حل کنند. برای مثال، مایکل کیتون (Michael Keaton) که نقش بتمن را در دهه ۸۰ میلادی بازی کرده بود، در این فیلم در قامت بتمن حاضر می‌شود و ظاهرا جهان آن را به دنیای DCEU مرتبط خواهد کرد.

اما هرقدر که داستان این فیلم هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد و نمی‌توانیم برای دیدن آن صبر کنیم، اخیرا خود بازیگر نقش فلش در آن، جرم‌هایی را مرتکب شده که می‌توانند جلوی اکران فیلم The Flash را بگیرد.

جرائم ازرا میلر از تلاش برای خفه کردن یک طرفدار، تا فرار کردن به جهانی دیگر!

ازرا میلر از ابتدای سال ۲۰۲۲ عملا وارد حاشیه‌های بسیاری شد که اولین مورد آن، درباره کتک زدن فردی در هاوایی بود. او پس از این اقدام توسط پلیس دستگیر و سپس با پرداخت جریمه نقدی آزاد شد. با این وجود، میلر هرگز دست از رفتار ناپسند خود نکشید و این روند ادامه داشت تا اینکه در تاریخ ۷ فروردین، یکبار دیگر او را در یک رستوران به جرم حمله به افراد دستگیر کردند. طی این اتفاق، میلر به فردی که در حال خواندن موسیقی بود حمله کرده و او را به شدت کتک زده بود!

با این وجود، اینبار هم پلیس او را پس از جریمه آزاد کرد، اما همین کار باعث شد تا نگرانی طرفداران برای اکران فیلم The Flash در سال ۲۰۲۳ بیشتر و بیشتر شود. در واقع رفتار ناپسند ازرا میلر یکی از دلایلی است که اگر به ممنوع تصویر شدن او ختم شود، قطعا جلوی اکران فیلم The Flash گرفته خواهد شد؛ ضمن اینکه کمپانی برادران وارنر حتی به خاطر جلوگیری از بدنام شدن خود هم که شده، این اکران را به زودی کنسل کرده یا برنامه فیلمبرداری مجدد با بازیگری دیگر یا داستانی متفاوت را برای آن خواهد ریخت.

با این حال جالب است بدانید که پرونده ازرا میلر با چندبار کتک زدن افراد تمام نمی‌شود و پس از دستگیری و آزاد شدن او در فروردین ماه سال ۱۴۰۱، افراد بسیاری با پلیس ایالت تماس می‌گیرند و گزارش می‌دهند که ظاهرا این بازیگر شناخته شده، قصد اذیت و آزار آن‌ها را داشته است.

یکی از مهم‌ترین پرونده‌ها در میان جرم‌های اخیر میلر، درباره خانواده‌ای است که با پلیس تماس گرفته و اظهار کرده‌اند که این بازیگر از زمان ۱۲ سالگی دختر آن‌ها، با او در ارتباط بوده و اخیرا قصد دارد تا فرزندشان را از راه به در کند. این خانواده ادعا کرده‌اند که میلر حال که دختر آن‌ها به سن ۱۸ سالگی رسیده، ضمن پرداخت هزینه‌های تحصیل و روزانه، او را با خود برده است! این ادعا زمانی تایید می‌شود که خود این دختر صفحه اینستاگرامی‌اش را پیش از پاک کردن آپدیت کرده و در آن ادعا می‌کند که مشکلی با ازرا میلر و زندگی در کنار او ندارد‌. این در حالی است که میلر به جز او، چند مورد دیگر آدم‌ربایی که اکثرا دختران نوجوان بودند را هم انجام داده و خبری از آن‌ها نیست! بلکه اخیرا میلر پیش از آنکه صفحات مجازی خود را پاک کند، یک پست توهین‌آمیز به نیروهای پلیس را هم منتشر کرده که در آن گفته «دست شما (پلیس) به من نمی‌رسد، چون من در یک جهان دیگر هستم!».

این اقدامات و جرم‌ها که ازرا میلر انجام داده، قطعا توسط پلیس پیگیری می‌شود، اما در رابطه با تاریخ و احتمال کنسل شدن اکران فیلم The Flash باید گفت که در صورت اثبات جرائم این بازیگر با رأی دادگاه، قطعا چنین کاری انجام خواهد شد و دیگر نمی‌توانیم سال ۲۰۲۳ منتظر یک اثر سینمایی با بازی میلر باشیم.

این احتمال وجود دارد که کمپانی برادران وارنر از هم‌اکنون دست به کار شده و روند ساخت یک فیلم دیگر از فلش با بازیگر و داستانی دیگر را داشته باشند. اما نکته قابل توجه اینجاست که کنسل کردن اکران فیلم The Flash نه‌تنها زحمات تیم و کارگردان را به هدر داده، بلکه ۲۰۰ میلیون دلار هزینه ساخت آن نیز کاملا به ضرر کمپانی برادران وارنر تمام می‌شود!


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا