تریلر بازی House of Ashes به صورت رسمی منتشر شد

سومین اثر در سری Dark Pictures

طبق اعلام رسمی در پیش‌نمایش رویداد Gamescom، تریلر بازی House of Ashes از سری The Dark Pictures Anthology به صورت رسمی منتشر شد تا شاهد مدل دیگری از ترس در این دنیای خاص استودیو Supermassive Games باشیم.

درست به مانند دو عنوان دیگر Man of Medan و Little Hope، سومین اثر در سری The Dark Pictures Anthology هم چهره متفاوتی از ترس را در قالب یک بازی ویدیویی فوق‌العاده مهیج به نمایش خواهد گذاشت. در این عنوان جدید، داستان از این قرار است که پنج سرباز در زیرزمینی گیر افتاده‌اند که در واقع یک معبد بوده و توسط نوعی شیطان تسخیر شده است. با این وجود سربازانی که در این مکان به دام افتاده‌اند، خود خبر ندارند که دقیقا چه اتفاقی برای آن‌ها افتاده و خود درگیر مسائل دیگری هستند.

شخصیت‌های بازی شامل دو سرباز نیروهای ویژه CIA به نام ریچل کینگ و همسرش اریک کینگ می‌شود که همراه با دو سرباز ارتش ایالات متحده به نام‌های نیک کی و جیسون کولچک با دشمنی عراقی درگیر هستند. این اتقاقات در سال ۲۰۰۳ و در کشور عراق رخ می‌دهد؛ زمانی که انگشت اشاره به سمت این منطقه گرفته شده و جنگ عراق به راه افتاده بود. اما در حالی که این سرباز عراقی و ماموران CIA با دو سرباز ارتش آمریکا درگیر هستند، ناگهان صدایی می‌آید که همه چیز را عوض می‌کند! جو از حالت گرفتن اسلحه روی سر یکدیگر به اینکه چگونه از دست موجودی ناشناخته فرار کنیم عوض می‌شود و تهدید بیگانه، دشمنان را هم به دوست تبدیل می‌کند.

تریلر بازی House of Ashes داستان جالبی را نشان می‌دهد اما نکته اصلی گیم پلی این عنوان است

داستان بازی با توجه به مکان و زمان رخ دادن وقایعی که به کلی موضوع جنگ عراق را زیر سوال می‌برد، جالب خواهد بود و ترس را به شیوه متفاوتی از دید شخصیت‌هایی که فکرش را هم نمی‌کردید به بازیکنان منتقل می‌کند. اما نکته قابل توجه که البته در این تریلر کمتر به آن پرداخته شد، بحث گیم پلی این عنوان است.

در بازی House of Ashes، برخلاف دو عنوان قبل دیگر شاهد دوربین تنظیم شده روی حالتی خاص نیستیم و از طرفی بازیکنان می‌توانند به صورت ۳۶۰ درجه آن را بچرخانند. همچنین یک چراغ قوی در این بازی وجود دارد که به همراه آن می‌توانید مناطق تاریک را هم روشن کرده و آیتم‌های جدید یا شاید هم راه متفاوتی را پیدا کنید. صحبت از راه متفاوت هم که باشد، باید در نظر داشته باشید که شما در این بازی جدید، به کلی حق انتخاب آزادانه‌تری را خواهید داشت. این یعنی هر تصمیمی که بگیرید، کاملا روی ادامه روند بازی تاثیر داشته و در نتیجه انواع و اقسام پایان‌ها و جریان‌های داستانی متفاوت برای روایت داستان House of Ahses وجود دارد که تا بازیکن را تا ۱۰ بار دیگر به پای تمام کردن بخش داستانی نکشاند ول‌کن ماجرا نیست!

علاوه بر آن نیز حالت‌های سختی متفاوت و چهار بخش متفاوت برای حالت داستانی، دیگر ویژگی‌های این عنوان هستند. دو حالت Shared Story و Movie Night در بخش چند نفره نیز مجددا مانند عناوین قدیمی در این بازی نیز وجود خواهند داشت.

بازی The Dark Pictures Anthalogy: House of Ashes در تاریخ ۳۰ مرداد ماه (۲۲ اکتبر) برای کنسول‌های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس – اس، ایکس باکس وان و همچنین پلتفرم رایانه شخصی عرضه خواهد شد. همچنین اگر این عنوان را پیش‌خرید کنید، به یک بخش داستانی جدید که در آن از زاویه دید یک شخصیت دیگر همه چیز را مشاهده می‌کنید، دسترسی خواهید داشت که خود برخی رازها را روشن می‌کند!

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا