بازی‌های رایگان این هفته فروشگاه اپیک گیمز برای PCبازها مشخص شد

بازی Verdun را به صورت کاملا دریافت کنید

بازی‌های رایگان این هفته فروشگاه اپیک گیمز برای PCبازها مشخص شد سورنا رضایی ۰ ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ اخبار بازی
بازی Verdun

شرکت اپیک گیمز با انتشار یک بیانیه کوتاه در شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرد بازی Verdun رایگان شده و بدون پرداخت هزینه‌ای قابل‌دریافت است.

استیم در حال حاضر بزرگترین فروشگاه دیجیتالی بازی‌های ویدیویی به شمار رود. این پلتفرم ۳۰ درصد درآمد حاصل از فروش محصولات را دریافت می‌کند که به عقیده مدیران اپیک گیمز رقم بسیار بالایی بوده و به هیچ وجه قابل‌پذیرش نیست. آن‌‌ها در پی موفقیت‌های فورتنایت تصمیم گرفتند یک فروشگاه دیجیتالی تاسیس کرده و تنها ۱۲ درصد درآمد حاصل از محصولات را دریافت کنند؛ فروشگاهی که نهایتا در انتهای ۲۰۱۸ میلادی رسما فعالیت خود را آغاز کرد. شرکت آمریکایی برای جذب هر چه بیشتر کاربران از دو روش بهره برده است: انتشار انحصاری تعداد قابل‌توجهی از بازی‌های مورد انتظار و اهدای بازی‌های رایگان.

اپیک گیمز به واسطه یک بیانیه کوتاه از بازی‌های رایگان فروشگاه خود طی هفته آتی رونمایی کرد. اولین محصول Verdun نام داشته و یک عنوان اول شخص تیراندازی است که در جریان جنگ جهانی اول روایت می‌شود. همان‌طور که از نامش می‌توان حدس زد، داستان با الهام از نبرد ورن نوشته شده که حدودا ۱۰ ماه به طول انجامید و با شکست امپراتوری آلمان خاتمه یافت. بازی Verdun داستان محور نبوده و تمرکز اصلی‌اش روی رقابت‌های چندنفره قرار دارد. محصول M2H و Blackmill Games همچنین چهار مد Attrition Warfare ،Squad Defense ،Frontlines و Rifle Deathmatch را در خود جای داده است.

رقابت‌های بازی Verdun جوخه محور هستند. هر جوخه چهار کاربر را در خود جای داده که یکی از آن‌ها وظیفه فرماندهی را به دوش می‌کشد. فرمانده جوخه دارای قابلیت‌های پشتیبانی بوده و می‌تواند درخواست بمباران، حمله با فسفر سفید، دودزا، خمپاره‌انداز دهد. از دیگر قابلیت‌های شاخص می‌توان به طراحی واقع‌گرایانه لباس‌ها، سلاح‌ها و تجهیزات اشاره کرد. همچنین نقشه‌های موجود بر اساس میدان‌های نبردی طراحی و ساخته شده‌اند که به نبرد وردان تعلق دارند. بد نیست بدانید محصول مشترک M2H و Blackmill Games در سال ۲۰۱۵ میلادی عرضه شد و بازخوردهای ضد و نقیضی را دریافت کرد.

دومین بازی رایگان هفته، Defense Grid: The Awakening است که در زیرژانر دفاع از قلعه ساخته شد. داستان درباره یک کامپیوتر با ویژگی‌های انسانی است که می‌خواهد از زادگاه خود در برابر حمله بیگانگان محافظت کند. در همین راستا، او باید برجک‌های دفاعی را در نقاط مختلف راه‌اندازی کرده و بدین ترتیب، جلوی پیشروی دشمن را بگیرد. مانند آنچه در دیگر بازی‌های زیرژانر دفاع از قلعه وجود دارد، برج‌های موجود در The Awakening به انواع مختلفی تقسیم شده که هر کدام ویژگی‌های متفاوتی دارند.

پس از اینکه اهدای بازی‌های رایگان توسط فروشگاه اپیک گیمز ادامه‌دار شد، یک سوال بسیار مهم در ذهن گروهی از کاربران فضای مجازی شکل گرفت: آیا اهدای رایگان بازی‌ها هزینه‌های هنگفتی را متحمل اپیک گیمز نمی‌کند؟ تام سویینی (Tim Sweeney) مدیرعامل شرکت در یکی از توییت‌های خود فاش کرد آن‌ها در ازای هر نسخه رایگانی که توسط یک کاربر دریافت می‌شود، مبلغی را پرداخت نمی‌کنند. به بیان دیگر، فروشگاه با تیم توسعه یا ناشر مذاکره کرده و پس از به توافق رسیدن، یک مبلغ مشخص پرداخت می‌شود، فارغ از اینکه بازی رایگان چقدر مورد استقبال قرار بگیرد.

دو بازی Verdun و Defense Grid: The Awakening تا تاریخ ۷ مرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۹ جولای) رایگان هستند. اگر با نحوه دریافت بازی‌های رایگان از فروشگاه اپیک گیمز آشنایی ندارید، می‌توانید این مطلب را مطالعه کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا