#مهسا_امینی
Marvel's Avengers

۱۰ قهرمان قابل بازی که دوست داریم در Marvel’s Avengers ببینیم

جمع جادوگرها، بزن‌بهادرها و هفت‌تیرکش‌ها جمع است

عنوان Marvel’s Avengers که توسط استودیوهای مشهور Crystal Dynamics و Eidos Interactive مراحل ساخت خود را می‌گذراند، چهار ماه دیگر در دسترس قرار خواهد گرفت. با توجه به پیشنیه‌ی درخشان تیم سازنده و مهم‌تر از آن، تعداد بسیاری بالای مخاطبان این روزهای دنیای مارول، انتظار بالایی از این بازی می‌رود. در کنار انتظارات معمول هر کسی دوست دارد قهرمان‌های مورد علاقه‌اش در بازی حضور داشته باشند. ما اعضای تحریریه هم مثل شما دل‌مان می‌خواهد که در این بازی، کنترل قهرمان‌های مورد علاقه‌‌مان را به دست بگیریم. با این مقدمه می‌رویم به سراغ ده قهرمان که دوست داریم در Marvel’s Avengers قابل بازی باشند.

Doctor Strange

جادوگر مشهور دنیای مارول و محافظ زمین، پیش از این در سری Marvel vs. Capcom، سری Ultimate Alliance و عناوین لگو به عنوان شخصیت قابل بازی حضور داشته است، اما حالا در Marvel’s Avengers فرصتی طلایی وجود دارد تا جدی‌تر به او پرداخته شود. از این رو که با یک جادوگر طرفیم، هیچ محدودیتی برای قابلیت‌هایش نمی‌توان قائل شد! قدرت‌های جادویی مثل باز کردن پورتال، کلون‌سازی از خود، سپر و شمشیر جادویی، جدا کردن روح از بدن و همچنین بعضی ژانگولربازی‌هایی که از او در قسمت اخیر فیلم‌های Avengers دیدیم، در کنار هنرهای رزمی می‌توانند گیم‌پلی متنوعی در قالب دکتر استرنج به ارمغان بیاورند. حتی استفاده از شنل او به عنوان یک المان محوری هم می‌تواند جالب از آب در بیاید.

Hawkeye

از لحظه‌‌ای که بازی در کنفرانس اسکوئر انیکس در E3 2019 شروع شد تا موقعی که کنفرانس به اتمام رسید، بسیاری از حضار بلند می‌گفتند که «هاک‌آی کجاست؟!». حق هم دارند. کلینت بارتون همیشه یکی از اعضای کلیدی Avengers بوده و هست. البته Bill Rosemann مسئول بخش بازی‌های مارول پس از کنفرانس در توییتی گفت که حواس‌شان به طرفداران هاک‌آی هست، ولی خب تا اینجا که هیچ خبر قطعی‌ای نشنیدیم. نه تنها پنج شخصیت قابل بازی که تا الان تایید شده‌اند، بلکه بسیاری از قهرمانان مارول روی نبرد تن به تن تمرکز دارند، اما کلینت بارتون به لطف داشتن تیر و کمان می‌تواند گیم‌پلی متفاوت‌تری داشته باشد. در حالت کوآپ هم حضور Hawkeye می‌تواند با حفظ فاصله‌ی دورتر نسبت به میدان نبرد و احاطه‌ نسبت به محیط اطراف، می‌تواند عمق بیشتری به تاکتیک‌ها و همکاری بین بازیکنان بدهد.

قهرمان بازی Avengers

Spider-Man

هیچ قهرمانی در دنیای مارول اندازه‌ی مرد عنکبوتی بازی ندارد، اما باز هم ملت می‌خواهند در بازی‌های جدید حاضر باشد! با توجه به این موضوع که همکاری مارول و سونی در ساخت اسپایدرمن برای PS4 نتیجه‌ی خوشی داشت و به احتمال زیاد ادامه‌ی بازی هم در راه است، احتمال کمی وجود دارد تا مرد عنکبوتی را در اونجرز ببینیم، اما باز هم از هم ذره‌ای از اشتیاق‌مان کم نمی‌شود. تار زدن و تاب خوردن میان آسمان‌خراش‌ها و ساختمان‌ها در قالب پیتر پارکر دوست‌داشتنی، لذتی‌ست که دل‌مان می‌خواهد در هر بازی‌ای تجربه کنیم. چه بهتر که این اتفاقات بخشی از تجربه‌مان از اونجرز باشد. به لطف حضور تونی استارک و خلاقیت خود پیتر، اسپایدرمن می‌تواند از گجت‌های مختلفی هم بهره ببرد تا درخت مهارتش به بازیکن آزادی عمل بالایی بدهد.

Moon Knight

شخصیت Moon Knight از آن قهرمانانی‌ست که در دنیای بازی‌های ویدیویی مظلوم واقع شد. این شخصیت با نام «مارک اسپکتور» زندگی خود را با بوکسوری، خدمت در ارتش و CIA ادامه داد تا در نهایت به یک مزدور تبدیل شد. اسپکتور در ماموریتی به یکی از معابد Khonshu خدای ماه مصر باستان می‌رسد. در آن‌جا همراهش به او خیانت می‌کند و در مبارزه‌ای از او شکست می‌خورد و به حال مرگ رها می‌شود. اسپکتور در رویا با Khonshi مواجه می‌شود که به او فرصت زندگی دوباره در ازای تبدیل شدن به نماد خدای ماه روی زمین را می‌دهد. اسپکتور پس از زنده شدن، از توانایی‌ای برخوردار می‌شود که در شب و زیر نور ماه، قدرت و سرعتی فراتر از حد یک انسان معمولی پیدا کند. او تصمیم می‌گیرد تا به آمریکا برگردد و در قالب قهرمانی نقره‌ای پوش به نام Moon Knight، با جنایتکاران بجنگد. مون‌ نایت همچون بتمن یک میلیونر است، اما از کشتن دشمنان ابایی ندارد و به واسطه‌ی داشتن چند هویت مختلف برای مخفی کردن خود، با مشکلات روانی هم دست و پنجه نرم می‌کند. خصوصیات شخصیتی منحصربه‌فرد اسپکتور او را به فردی متفاوت‌تر، پیچیده‌تر و تاریک‌تر از اعضای معمول انتقام‌جویان تبدیل می‌کند. مون نایت در هنرهای رزمی مختلفی استاد است و در استفاده از اکثر سلاح‌ها و همچنین سلاح‌های پرتابی، مهارت بسیار بالایی دارد. همین ویژگی‌ها می‌توانند Moon Knight را به شخصیتی جذاب، چه در داستان و چه در گیم‌پلی تبدیل کند.

Deadpool

تریلرهای منتشر شده از بازی نشان داده‌اند که فضای داستان جای کمی برای کمدی دارد، ولی اصلا مهم نیست! ما وید ویلسون را می‌خواهیم! این همه سکانس اکشن بلاک‌باستری و حماسی و نفس‌گیر، چه می‌شود ددپول هم آن وسط بیاید و دو تا تکه به ولورین بیندازد و برود؟ اشکالی ندارد وسط دعوای بین بلک ویدو و Taskmaster یک دقیقه کانال عوض شود و ددپول شروع کند به مسخره کردن ماسک مرد آهنی. اصلا نمی‌خواهید خبری از شوخی باشد؟ قبول، ولی ددپول هم شمشیر دارد و هم تفنگ. با ترکیب‌شان می‌شود کمبوهای باحالی درست کرد. تازه وقتی دست و پایش هم قطع شود نمی‌میرد. فکر کنید چقدر باحال می‌شود که پایش یک طرفی پرت شده و حالا باید لی‌لی کنان سراغش بروید. آهان؛ راستی بازی درجه‌ سنی بزرگسال نداشت؟ خب پس بی‌خیال. حداقل بگذارید همان شوخی‌هایش را بکند. آن هم نمی‌شود؟ پس اقلا در ماموریت‌های جانبی قرارش دهید. اصلا مگر بازی ددپول خوب نبود؟ چرا ادامه‌اش نمی‌دهید؟ یا در همین Avengers ددپول را بیاورید یا بازی خودش را بسازید. بجنبید زود زود!

Scarlet Witch

ریشه‌های اصلی شخصیت اسکارلت ویچ در کمیک‌ها با آن‌چه که در فیلم‌های MCU دیدیم، کاملا متفاوت است. اسکارلت ویچ یا «واندا ماکسیموف» در اکثر کمیک‌ها، فرزند Magneto و یک جهش‌یافته به حساب می‌آید که از بدو تولد صاحب قدرت‌های فرابشری‌ست. در وصف قدرت بالای اسکارلت ویچ کافی‌ست به کمیک House of M رجوع کنیم که در آن‌‌ها به تنهایی دنیاها و تایم‌لاین‌های جدیدی خلق کرد. اسکارلت ویچ مهارتی در نبرد تن به تن ندارد؛ در عوض تا جای ممکن از قدرت‌های جادویی‌اش بهره می‌گیرد که به کمک‌شان می‌تواند گوی‌های انرژی پرتاب کند، سپر انرژی در برابر حملات قرار دهد. ذهن دیگر موجودات را مخدوش کند یا به تسخیر خود در بیاورد. اگر احیانا خشمش برافروخته شود، قدرتش آن‌چنان زیاد خواهد شد که حتی ممکن است تمام موجودیت دنیای اطراف خود را تغییر دهد. خوشبختانه دست طراحان در ایجاد قابلیت‌های مختلف برای اسکارلت ویچ آن‌قدر باز هست که درخت مهارت متنوعی داشته باشد. بدمان هم نمی‌آید که مقداری از تخلیه‌ی خشم او را هم در طی بازی ببینیم.

Black Panther

پادشاه سرزمین واکاندا حتی از تونی استارک هم ثروتمندتر است. وجود ماده‌ی بسیار باارزش وایبرینیوم در سرزمین واکاندا، آن را به کشوری بسیار پیشرفته‌تر از تمام دنیا بدل کرد و همین اتفاق باعث شده است تا نسل‌های مختلف Black Panther همیشه به پیشرفته‌ترین لباس و ابزارها مجهز باشند. بلک پنتر هم مثل خیلی از قهرمانان، با قدرت مشت خود دمار از روزگار دشمنانش در می‌آورد و مثل کاپیتان آمریکا قدرتی فرا انسانی دارد. در این بین لباس و گجت‌هایی که همراه خود دارد می‌توانند تمایزدهنده‌ی گیم‌پلی او از دیگران باشد. البته در دنیای کمیک، او از قدرت‌های عجیب‌تری مثل احضار مردگان هم بهره می‌برد که احتمال دیدنش در بازی اونجرز کم است، اما اگر باشد چه می‌شود! جدا از بحث گیم‌پلی، اگر بلک پنتر در بازی باشد، احتمالا به واکاندا و شهر پیشرفته‌اش در دل طبیعت بکر آفریقا سری خواهیم زد.

Daredevil

سه فصل از سریال درخشان Daredevil به ما نشان داد که این شخصیت به‌تنهایی لیاقت یک بازی جداگانه را دارد. در حال حاضر که خبری از این قضیه نیست، پس حداقل می‌توانیم امیدوار باشیم که او در Avengers خودی نشان بدهد. مت مرداک یکی دیگر از قهرمانان ماهر در زمینه‌ی هنرهای رزمی است که ضرباتش سنگین و واکنش‌هایش سریع‌اند. اصلی‌ترین وجه تمایز او از دیگران، به قدرت بالای حس شنوایی‌اش باز می‌گردد. شاید شیطان هلز کیچن از قدرت بینایی محروم باشد، اما در عوض قدرت شنوایی‌اش آن‌قدر زیاد شد که حتی از بیناها هم بهتر ببیند. تازه از دقت بالایش در پرتاب اجسام هم بگذریم (البته صد در صد به پای بولزآی نمی‌رسد!). این ویژگی دردویل می‌تواند به خلق مکانیکی مشابه دید کاراگاهی در سری بتمن آرکام یا Witcher Sense منجر شود که به کمکش می‌توان رد دشمنان را با آن پیدا کرد یا حتی مختصات‌شان را از پشت دیوارها هم فهمید. شخصا بدم نمی‌آید برای یک بار هم که شده، دنیا را از دید مت مرداک در آتش ببینم. فقط امیدوارم آن لباس سیاه‌اش را هم در بازی بگذارند. من آن را از لباس اصلی‌اش بیشتر دوست دارم.

Quicksilver

در فیلم‌های MCU متاسفانه شاهد حضور کوتاهی از سریع‌ترین شخصیت کل دنیای مارول بودیم. در عوض دو سه فیلم آخر سری X-Men (حتی این دو افتضاح آخر) تا حد خوبی این غیبت را جبران کردند. راستش استفاده از شخصیت‌هایی مثل Quicksilver در یک بازی ویدیویی واقعا سخت است، چرا که از یک طرف توانایی مبارزه‌ی زیادی ندارد و از طرف دیگر، سرعتش آن‌قدر زیاد است که دشمنان عملا فرصتی برای واکنش ندارند. شاید Quicksilver گزینه‌ی خیلی خوبی برای حضور به عنوان یک قهرمان ثابت در Avengers نباشد، اما تیم سازنده می‌تواند سکانس‌های داستانی مخصوص او در بازی قرار دهد؛ مثلا چیزی مشابه سکانس صحنه آهسته‌ی معروف Days of Future Past که با استفاده‌اش هم می‌شود جزئیات گرافیکی را به رخ کشید، هم یک تنوع در مسیر بازی می‌شود. خدا را چه دیدید، شاید کریستال داینامیکس برای اولین بار بتواند یک گیم‌پلی ناب از دل Quicksilver بیرون بکشد.

Ant-Man

اگر تریلرهای بازی را دیده باشید، حتما می‌پرسید که Ant-Man دیگر این‌جا چه کار می‌کند؟ جواب این است که هنوز معلوم نشده قابل بازی هست یا خیر. مرد مورچه‌ای حاضر در بازی «هنک پیم» مخترع ماده و لباسی‌ست که منجر به خلق مرد مورچه‌ای شد. هنک پیم قطعا به اندازه‌ای مهارت دارد که گلیم خود را در دعواها از آب بیرون بکشد، اما بخش جذاب جای دیگری‌ست! مکانیک کوچک و بزرگ شدن چیزی است که ما را به دیدن Ant-Man به عنوان شخصیت قابل بازی در اونجرز مشتاق می‌کند. پیاده‌سازی قابلیت‌های مرد مورچه‌ای قطعا چالش بزرگی برای تیم سازنده است، اما برای من بازیکن فقط لذت به همراه دارد! به این فکر کنید که در اندازه‌ی یک پاک‌کن از بین موج تیر و آتش می‌جهید یا در اندازه‌ی یک ساختمان پنج طبقه، تانکی را مثل یک سوسک له می‌کنید. از گجت‌های پرتاب شونده و بهتر از آن، کنترل مورچه‌ها هم نگذرید. در نمایش‌های بازی شاهد یک سلاح هم بودیم که قادر به تغییر اندازه‌ی اجسام دیگر بود. چه کسی می‌داند؟ شاید این سلاح دست ثور افتاد و اشتباهی ازگارد را کوچک کرد!

ما از انتخاب‌های خود گفتیم. حالا شما بگویید که دوست دارید از بین شخصیت‌های محبوب‌تان، کدام قهرمان در Marvel’s Avengers قابل بازی باشد؟


نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا