برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

بازیگر فیلم نامو برنده‌ی جایزه‌ی جشنواره تائورمینا شد

افتخاری بزرگ برای بختیار پنجه‌ای

بازیگر فیلم نامو برنده‌ی جایزه‌ی جشنواره تائورمینا شد ۰ ۳۱ تیر ۱۳۹۹ سینمای ایران کپی لینک
فیلم نامو

بختیار پنجه‌ای، بازیگر فیلم نامو، برنده‌ی جایزه‌ بهترین بازیگر نقش اول مرد در جشنواره‌ی تائورمینا (Taormina) شد.

امسال فیلم‌های زیادی در فستیوال فیلم ایتالیا حضور داشتند که یکی از آن‌ها یک فیلم ایرانی بود. فیلم بیگانه تحت عنوان «نامو» به جشنواره‌ی تائورمینا راه یافت و توانست جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش اول مرد را به واسطه‌ی نقش آفرینی بختیار پنجه‌ای کسب کند. جالب است بدانید این فیلم اولین تجربه‌ی کارگردانی نادر ساعی‌ور بوده و مستانه مهاجر و طهورا ابوالقاسمی هم تهیه‌کنندگی آن را برعهده داشته‌اند. همچنین، پژمان بازغی و نوید محمدزاده، سرمایه‌گذاران فیلم نامو به‌شمار می‌روند که در این پروژه‌ی موفق همکاری داشته‌اند.

تاریخچه‌ی جشنواره‌ی فیلم تائورمینا به سال ۱۹۵۵ میلادی برمی‌گردد که آن زمان تحت عنوان Rassegna Cinematografica Internazionale di Messina e Taormina برگزار می‌شد. این رویداد از سال ۱۹۷۱ میلادی با نام تائورمینا شناخته شد و امسال، سی و ششمین دوره‌ی آن در ایتالیا اتفاق افتاد. در این رویداد، بختیار پنجه‌ای به‌عنوان یک هنرپیشه‌ی ایرانی به‌‌خاطر نقش‌آفرینی‌ در فیلم جدید نادر ساعی‌ور، توانست برنده‌ی جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش اول مرد شود. هیئت داوران درمورد بازی او می‌گویند:

برای کاریزمای عالی، استفاده از تنها چند کلمه و حرکات اندک، با ارائه‌ی حالتی که می‌تواند تعبیری از حساسیت مدنی و انسانی قوی باشد و رنج‌های سرزمینی کاملا زخم دیده را به‌ تصویر بکشد، این جایزه به او تعلق گرفت.

از دیگر بازیگران فیلم نامو می‌توان به سویل شیرگیر، نادر مهدی‌لو، ناصر هاشمی، هادی افتخارزاده، فیروز عاقلی و تارا آقاجانی اشاره کرد. شرکت آرت‌هود اینترتیمنت (ArtHood Entertainment) ناشر این عنوان محسوب می‌شود.

لازم به ذکر است که این فیلم قبل‌تر در هفتادمین جشنواره‌ی فیلم برلین هم حضور داشته است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments