برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

هوش مصنوعی می‌تواند جایگزین بازی‌سازها شود؟

تیک تو توضیح می‌دهد

هوش مصنوعی می‌تواند جایگزین بازی‌سازها شود؟ ۰ ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک

مدیرعامل شرکت تیک تو اینتراکتیو در گفت‌وگویی به موضوع احتمال جایگزینی بازی سازها با هوش مصنوعی پرداخت.

رشد و پیشرفت روز افزون فناوری‌های هوش مصنوعی برهیچکس پوشیده و پنهان نیست و این تکنولوژی چند وقتی است که پا به عرصه بازی‌سازی گذاشته است. در این میان، بسیاری از استودیوهای سرشناس و شرکت‌های ناشر به تمجید هوش مصنوعی پرداخته‌اند و استفاده از آن را به نفع بازی‌ها می‌دانند.

یکی از عمده‌ترین نگرانی توسعه‌دهندگان و حتی گیمرها، احتمال جایگزینی هوش مصنوعی با افراد بوده که ممکن است منجر به از بین رفتن برخی از مشاغل شود. با این حال، به نظر می‌رسد که استراوس زلنیک، مدیرعامل شرکت تیک تو، با این ایده‌ها به کلی مخالف بوده و چه بسا مدعی است که این گفته‌ها کاملا احمقانه و بی‌اساس هستند!

استراوس زلنیک در این زمینه می‌گوید:

این ایده که هوش مصنوعی می‌تواند هر شخصی را از کار بی‌کار کند، احمقانه‌ترین چیزی است که تا به حال به گوشم خورده است.

به طور کلی، استفاده از هوش مصنوعی در صنعت بازی‌ها روز به روز بیشتر می‌شود و شماری از شرکت‌های بزرگ از جمله الکترونیک آرتز و یوبیسافت نیز قصد استفاده از آن برای خلق جهان‌های بهتر است. طبق نظرسنجی‌ها، بیش از ۳۰ درصد توسعه‌دهندگان در حال حاضر در ساخت بازی‌های خود به هوش مصنوعی متکی هستند.

با این وجود، به نظر می‌رسد که هوش مصنوعی بدون انسان‌ها عملکرد چندان مطلوبی ندارد و صرفا می‌توان از آن به عنوان یک پشتیبان استفاده کرد. بهتر است بدانید که بازی GTA 6 نیز از هوش مصنوعی استفاده می‌کند که به لطف آن، شخصیت‌های NPC‌ رفتارهای طبیعی‌تر و منحصر به فردی در بازی دارند.

در هر صورت، باید منتظر ماند و دید که جایگاه فناوری جدید هوش مصنوعی در بازی‌ها طی سال‌های آینده چگونه خواهد بود و این تکنولوژی تا چه حد می‌تواند به رشد و بهبود این صنعت کمک کند. آیا شما یکی از طرفدارهای هوش مصنوعی هستید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments