#مهسا_امینی

از حالت واقعیت مجازی System Shock 2: Enhanced Edition رونمایی شد

این حالت به عنوان یک بازی جدا منتشر می‌شود

از حالت واقعیت مجازی System Shock 2: Enhanced Edition رونمایی شد عرفان بدری ۰ ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ اخبار بازی
بازی System Shock 2: Enhanced Edition

به تازگی اعلام شده است که استودیوی Nightdive Studios بر روی یک حالت واقعیت مجازی برای بازی System Shock 2: Enhanced Edition کار می‌کند که به بازیکن‌ها این امکان را می‌دهد تا این عنوان را به صورت کامل بر روی هدست واقعیت مجازی خود تجربه کنند.

بازی System Shock 2 یکی از بهترین و تاثیرگذارترین عناوین اکشن نقش‌آفرینی در تاریخ صنعت بازی‌های ویدئویی است که کن لوین، خالق مجموعه شاهکار و پرطرفدار BioShock، نویسندگی و طراحی آن را بر عهده داشته است. این عنوان ابتدا در سال ۱۹۹۹ منتشر شده بود، اما Nightdive Studios در سال ۲۰۱۹ که بیستمین سالگرد این بازی بود، از نسخه ارتقا یافته آن با نام System Shock 2: Enhanced Edition رونمایی کرد. این استودیو در آن زمان اعلام کرده بود که تمام حقوق این سری و سورس کدهای آن را به دست آورده است و با استفاده از موتور اختصاصی خود، KEX Engine می‌خواهد یک تجربه بهبود یافته از آن را به بازیکن‌ها ارائه بدهد، البته این نسخه شامل یکسری ویژگی‌ها و محتویات جدید نیز می‌شود.

اکنون طبق اعلام وب‌سایت IGN، استودیوی Nightdive Studios در حال توسعه یک حالت واقعیت مجازی برای عنوان System Shock 2: Enhanced Edition است که به بازیکن‌ها اجازه می‌دهد که آن را به صورت کامل با استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی تجربه کنند.

در ماه ژانویه، استفن کیک، مدیر عامل Nightdive Studios، یک ویدئو از تست بازی System Shock 2: Enhanced Edition با کنترلر واقعیت مجازی در توئیتر خود به اشتراک گذاشته بود، اما او در آن زمان مشخص نکرد که استودیوی آن‌ها بر روی حالت واقعیت مجازی کار می‌کند یا خیر. شما در زیر می‌توانید این ویدئوی کوتاه را مشاهده کنید:

در طی فرآیند مهندسی معکوس کتابخانه‌های کدهای موجود در System Shock 2، ما این فرصت را داشتیم تا بر روی ایده ساخت یک نسخه واقعیت مجازی از این بازی کار کنیم. بنابراین ما یک متخصص واقعیت مجازی را آوردیم تا به کدها نگاه کند و یک ایده کلی و مختصر از کارهایی که می‌توانیم انجام دهیم به ما ارائه دهد.

بعد از آن، تیم Nightdive Studios دریافت که شرایط مناسب برای ساخت یک نسخه واقعیت مجازی کامل از بازی System Shock 2: Enhanced Edition وجود دارد که در آن حالت بتوان به صورت کامل بازی را با هدست واقعیت مجازی انجام داد. بخش چند نفره و کوآپ این عنوان را نیز می‌توان به صورت واقعیت مجازی بازی کرد و جالب است بدانید در حالت کوآپ، یک بازیکن می‌تواند با هدست واقعیت مجازی وارد بازی شود، در حالی که بازیکن دیگر از یک رایانه استاندارد استفاده می‌کند.

کیک همچنین گفت که این حالت، یک ویژگی اضافی نیست، بلکه یک ویژگی کامل و واقعا قابل توجه است که توسعه دهندگان برای طراحی آن وقت زیادی گذاشته‌اند. او همچنین درباره دلیل اصلی ساخت این حالت می‌گوید که در بخش واقعیت مجازی، شما خودتان اسلحه را کنترل می‌‌کنید، خودتان فشنگ‌های آن را عوض می‌کنید و دیگر فقط با یک دکمه این کارها را انجام نمی‌دهید و این می‌تواند حس بسیار جالبی داشته باشد.

حالت واقعیت مجازی System Shock 2: Enhanced Edition در بخش‌هایی از بازی Half-Life: Alyx الهام گرفته و انتظار می‌رود بتواند تجربه‌ای در سطح آن را به بازیکن‌ها ارائه بدهد. این حالت فعلا در مراحل اولیه توسعه خود قرار دارد و بعد از عرضه نسخه اصلی System Shock 2: Enhanced Edition به صورت مستقل و یک بازی کاملا جدا منتشر خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا