مراسم SXSW 2020 به دلیل ترس از ویروس کرونا لغو شد

تاثیرات کرونا بر رویدادهای مهم ادامه دارد

SXSW 2020

جشنواره‌ی SXSW امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و تایید ابتلای‌ ۱۷ نفر، در بعد از ظهر روز جمعه در تگزاس، به طور رسمی لغو شد.

مراسم SXSW، یکی از مهم‌ترین رویدادهای مربوط به سرگرمی، موسیقی و فناوری شمرده می‌شود که هر ساله در شهر آستین تگزاس برگزار می‌شود. امسال بسیاری از مراسم‌ها و مسابقات به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شدند و حالا نوبت به SXSW 2020 رسیده است. روز جمعه در یک کنفرانس خبری در تالار شهر آستین، تعدادی از مقامات شهری از جمله استیو ادلر، شهردار آستین، در مورد لغو این رویداد مهم اطلاع رسانی کردند.

لغو SXSW بسیار مایه تاسف خواهد بود، این برنامه برای ما و شهرمان ارزشمند است و به شخصه در زمان مناسب، از تکرار این جشنواره حمایت می‌کنم.

همچنین برگزار کنندگان این مراسم در توییتر رسمی SXSW، نسبت به برهم خوردن آن ابراز ناراحتی کردند و خود را “ویران” نامیدند. طبق این توییت، آن‌ها عقیده دارند هیچ مدرکی مبنی بر بهبود وضعیت و مبتلا نشدن به ویروس کرونا با جلوگیری از ایجاد تجمع‌ها وجود ندارد، اما به این تصمیم احترام می‌گذارند. از طرفی، تیم این جشنواره اعلام کردند در حال بررسی گزینه‌هایی برای برگزاری مجدد مراسم به صورت آنلاین هستند تا در اسرع وقت شرکت‌کنندگان SXSW 2020 بتوانند در آن شرکت کنند.

ما به سختی تلاش می‌کنیم تا رویدادهای مورد علاقه‌تان را برگزار کنیم، گرچه برنامه‌ی ماه مارس ۲۰۲۰ به آن صورت که پیش‌بینی کردیم اتفاق نخواهد افتاد. با این‌حال ما برای هدف خود، یعنی کمک کردن به افراد خلاق برای رسیدن به اهدافشان، تلاش می‌کنیم.

استودیو آمازون، اپل، نتفلیکس، فیسبوک، توییتر و استارز، از جمله شرکت‌هایی بودند که برنامه‌های خود را برای این مراسم لغو کردند. از طرفی دیگر، سونی هم نمایش خود برای سریال Better Call Saul شبکه‌ی AMC را برهم زد. اواخر روز پنج‌شنبه، پیتر گولد، سازنده‌ی Better Call Saul، با انتشار توییتی اعلام کرد که از لغو این برنامه بسیار ناراحت است. از دیگر برنامه‌های برهم خورده‌ی متعلق به The Walking Dead: World Beyond ،AMC محسوب می‌شود که میزبانی رسانه‌های IGN و Mashable را به همراه داشته‌ است.

لازم به ذکر است که سال گذشته SXSW توانست ۳۵۶ میلیون دلار به صندوق محلی اضافه کند و امسال با لغو شدن این جشنواره، قطعا ضربه‌ی زیادی به اقتصاد تگزاس وارد خواهد شد.

 

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا