1%
  • 0/10

جیمز گان یکی دیگر از منابع الهام فیلم جدید سوپرمن را معرفی کرد

جیمز گان و فعالیت بی انتهایش در فضای مجازی

جیمز گان یکی دیگر از منابع الهام فیلم جدید سوپرمن را معرفی کرد ۰ ۰۴ مهر ۱۴۰۲ سینمای جهان کپی لینک
داستان سوپرمن: میراث

جیمز گان، فیلمنامه نویس و کارگردان آمریکایی، با انتشار پستی در شبکه اجتماعی ایکس یکی دیگر از منابع الهام داستان سوپرمن: میراث (Superman: Legacy) را معرفی کرده است.

فرنچایز جدید دی سی DC Universe نام داشته و اولین فیلم سینمایی آن تحت عنوان Superman: Legacy شناخته می‌شود. نویسندگی و کارگردانی این اثر را جیمز گان (James Gunn) بر عهده دارد که به هیچ وجه با کمیک بوک‌های دی سی غریبه نیست. او قبلاً The Suicide Squad را جلوی دوربین برد که علی‌رغم کیفیت بالا نتوانست بخاطر همه گیری کرونا به فروش خوبی دست یابد. در ضمن، گان همراه با پیتر سفرن (Peter Safran) وظیفه مدیریت دی سی یونیورس را به دوش می‌کشد.

در حال حاضر اطلاعات چندانی از داستان سوپرمن: میراث در دسترس نیست. تنها می‌دانیم خبری از دوران نونهالی یا نوجوانی نبوده و با کلارک کنتی ملاقات می‌کنیم که دوران جوانی‌اش را می‌گذراند. او سعی دارد میراث کریپتونی خود را با خانواده انسانی‌اش وفق داده و در جهانی مهربان بماند که مهربانی را چیزی قدیمی می‌داند. در ضمن، جیمز گان قبلاً اعلام کرده بود برای نوشتن فیلمنامه Superman: Legacy از کمیک بوک All-Star Superman الهام گرفت. حالا می‌توان گفت کمیک بوک مزبور تنها منبع الهامش نبود.

جیمز گان با انتشار یک پست در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) یکی دیگر از منابع الهام داستان سوپرمن: میراث را معرفی کرده است. طبق آنچه در متن آمده، برای نوشتن فیلمنامه برخی از المان‌های کمیک بوک Superman for All Seasons را قرض گرفت که در سال ۱۹۹۸ میلادی منتشر شد:

این نسخه فوق العاده زیبای Superman for All Season که اخیراً به دستم رسیده یکی از داستان‌های محبوبم درباره سوپرمن است که روی Superman: Legacy شدیداً تاثیر داشت.

فیلمنامه نویس و کارگردان آمریکایی وارد جزئیات نشده و فاش نکرده کدام یک از المان‌های Superman for All Seasons را در داستان سوپرمن: میراث به کار گرفته است. کمیک بوک مزبور در چهار فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان روایت شده و هر کدام از فصل‌ها راوی متفاوتی دارد. فصل بهار توسط جاناتان کنت روایت شده و نحوه گفتن واقعیت به کلارک را شرح می‌دهد. راوی فصل دوم لوئیس لین بوده و توضیحاتی را درباره روزهای ابتدایی فعالیت سوپرمن ارائه می‌دهد.

فصل‌های بعدی روی لکس لوتر و لانا لنگ تمرکز دارند. لوتر در این فصل از برنامه‌هایش برای انتقام از سوپرمن گفته و در ادامه تلاش‌های او برای اجرایی شدنش را می‌خوانیم. در فصل چهارم و پایانی هم فاش می‌شود لانا به کلارک علاقه دارد اما قرار نیست به زندگی رویایی‌اش با او برسد.

در انتها، لازم به ذکر است فیلم Superman: Legacy در تاریخ ۲۰ تیر ۱۴۰۴ (مصادف با ۱۱ جولای ۲۰۲۵) روی پرده نقره‌ای خواهد آمد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments