چرا گیومی هیمجیما قوی ترین هاشیرا در سری دیمن اسلیر است؟

قدرت درد!

نه هاشیرای انیمه دیمن اسلیر، از پایه‌های اصلی ارتش شیطان کش‌ها هستند، اما چرا گیومی هیمجیما به عنوان قوی ترین هاشیرا شناخته می‌شود؟ نه هاشیرای سریال دیمن اسلیر هر کدام توانایی مخصوص به خود را داشته و مقایسه توانایی و استایل جنگی آنها کار بسیار سخت و تقریبا غیر ممکن است؛ اما از نظر مقایسه قدرت احتمالا همه بر این مسئله توافق دارند که گیومی هیمجیما (Gyomei Himejima) عنوان قوی ترین هاشیرا را به خود اختصاص می‌دهد. 

گیومی از نظر فیزیکی با بقیه هشت هاشیرا تفاوت فاحشی داشته، یکی از تاثیرگذارترین شمشیرهای نیچیرین را دارد، همچنین بدون داشتن قوه بینایی توانسته احترام دو دسته شیطان‌ها و شیطان کش‌هارا به دست بیاورد. با اینکه این هاشیرا تا الان و آخر فصل سه انیمه زمان نمایش زیادی را نداشت، اما در مانگا نقش مکمل پررنگی را بر عهده داشته جایی که قدرتمند بودنش کاملا برای بقیه شفاف شده است. نه هاشیرا، بالاترین رده را در ارتش شیطان کش دارند؛ البته بعد از کاگایا اوبویاشیکی (Kagaya Ubuyashiki) رهبر ارتش شیطان کش‌ها. 

هر کدام استاد سبک تنفسی مخصوصی هستند، به همه آنها منطقه‌ای اختصاص داده شده که باید از آن پاسبانی کنند، مراقب شیاطین باشند و برای تقویت مهارت‌های خود بیشتر تلاش می‌کنند. حتی بعضی از آنها برای جانشینی خود شاگردانی هم تعلیم می‌دهند، مثل تانجیرو که توسط هاشیرای آب سابق ساکونجی اوروکوداکی (Sakonji Urokodaki) و زنیتسو که توسط هاشیرای رعد سابق، جیگورو کوواجیما (Jigoro Kuwajima) تعلیم داده شده‌اند؛ این جانشین با عنوان تسوگوکو هم شناخته می‌شود.

گیومی از بدو تولد نابینا بود و قبل از اینکه به ارتش شیطان کش‌ها بپیوندد، در یک معبد با نه بچه یتیم دیگر زندگی می‌کرد و از آنها مراقبت می‌کرد. بعد از اینکه یک شیطان به معبد حمله کرد و هشت بچه دیگر را کشت، گیومی توانست فقط با استفاده از قدرت بدنی خود و مشت‌هایش شیطان را تا طلوع خورشید از خود دور نگه دارد. بعدا به جرم قتل کودکان محکوم به مرگ شد اما اوبویاشیکی او را از مرگ نجات داد و به ارتش شیطان کش‌ها آورد. 

بعد از دوماه گیومی توانست به رده هاشیرای سنگ برسد و این مسئله خود نشان‌گر قدرت بالای فیزیکی اوست؛ که حتی بدون داشتن یک شمشیر نیچیرین هم توانست شیطان را نابود کند. تیغه نیچیرین او به شکل یک تبر بوده که به یک زنجیر بلند و در انتها به گرزی بزرگ متصل است و به عنوان یکی از خوش ساخت‌ترین تیغه‌های تاریخ شناخته می‌شود. گیومی در طول تمرین و آموزش خود، از شنوایی مافوق بشری خود برای تطبیق و دنبال کردن صدای زنجیر در حین مبارزه برای ردیابی سلاح خود و تکمیل کمبود بینایی خود استفاده کرد و توانست به درجه بالایی از تسلط بر سبک خود و همچنین سلاح خود برسد. 

گیومی همچنین در تاکتیک‌ها و استدلال قیاسی مهارت فوق العاده ای دارد. این بینش در نهایت به او این امکان را داد که تکنیک «دنیای شفاف» را در طول مبارزه با یک شیطان درجه بالا کشف کند، و به او توانایی «دیدن» حریفان خود را به گونه‌ای که گویی دقیقاً در مقابل او هستند، می‌دهد و به او قدرت بیشتری در اجرای توانایی‌های چشمگیر خود می‌دهد.

قوی ترین هاشیرا
مبارزه هاشیرای سنگ و کوکوشیبو استاد سبک تنفس ماه در مانگا و شیطان یک بالایی

هاشیراها (Hashira – به معنی: ستون‌ها) نه تا از قدرتمندترین شمشیرزن‌های دسته شیطان کش بوده که به عنوان بالا-رده‌ترین افراد سازمان و نخبه‌ترین سربازان شناخته شده و  در جنگ با موزان کیبوتسوجی و دوازده کیزوکی نقشی محوری دارند. همانطور که شیاطین شیطان کش از موزان کیبوتسوجی (Muzan Kibutsuji) قدرت خود را می‌گیرند، هر هاشیرا هم دارای قدرت‌ها و توانایی‌های منحصر به فردی بوده و همه آنها فوق العاده قدرتمند هستند. 

هر هاشیرای ارتش شیطان کش یک سبک تنفس متمایز را تمرین می‌کند که از یکی از تمرینات اصلی سنگ، شعله، باد، آب و تندر گرفته شده است، که به نوبه خود همه از تکنیک اصلی تنفس خورشید ناشی می‌شوند. در این مقاله می‌توانید در مورد سبک‌های تنفسی بیشتر بدانید. علاوه بر گیومی هیمجیما که در سبک تنفسی سنگ استاد است، موچیرو توکیتو (Muichiro Tokito) در سبک تنفس مه، میتسوری کانجوری (Mitsuri Kanroji) در سبک تنفس عشق، شینوبو کوچو (Shinobu Kocho) در سبک تنفس حشره، سانمی شینازوگاوا (Sanemi Shinazugawa) در سبک تنفسی باد، اوبانای ایگورو (Obanai Iguro) در سبک تنفس مار، گیو تومیوکا (Giyu Tomioka) در سبک تنفس آب، تنگن اوزوی (Tengen Uzui) در سبک تنفس صدا، کیوجو رنگوکو (Kyojuro Rengoku) در سبک تنفس شعله مهارت کم نظیری دارند و به عنوان نه هاشیرای ارتش شیطان کش‌ها شناخته می‌شوند.

 حتی در میان چنین گروه چشمگیری از شیطان کشان، گیومی هیمجیما به عنوان قدرتمندترین هاشیرا در بین همتایان خود یعنی شیطان کشان و شیاطین شناخته شده است. در حالی که گیومی هنوز نقش اصلی را در انیمه دیمن اسلیر بازی نکرده است، در مانگا هر دو تانجیرو و اینوسکه او را قوی‌ترین شیطان کش در کل ارتش اعلام کرده‌اند. به همین ترتیب، کوکوشیبو شیطان درجه یک بالا، گفته است که توانایی های گیومی در اوج خود هستند و او بالاترین کالیبری است که در ۳۰۰ سال گذشته با او روبرو شده است. 

در نهایت، ارتقاء سریع اوبویاشیکی به رتبه افتخاری هاشیرای سنگ هم گواهی مهمی بر قدرت گیومی است. در حالی که دیگر هاشیراهای شیطان کش مانند گیو تومیوکا و سانمی شینازوگاوا ممکن است از نظر شمشیر زنی با گیومی هیمجیما فاصله چندانی نداشته باشند، شخصیت پایدار او بیشتر از همتایانش که می‌توانند بیش از حد بی ثبات یا زیادی لطیف باشند، او را رده بالاتری قرار می‌دهد. در مانگا، گیومی در آرک Swordsmith Village شروع به ایفای نقش اصلی می‌کند، بنابراین به احتمال زیاد مخاطبان بیشتر گیومی در فصل چهارم این انیمه خواهند دید.

به نظر شما قوی ترین هاشیرا در ارتش شیطان کش‌ها چه کسی است؟ برای ما بنویسید!

4.5 8 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

10 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا