قوی ترین اژدهای آسمانی
1%
  • 10/10

معرفی و بررسی قوی ترین اژدهای آسمانی در انیمه وان پیس

قدرت‌های افسانه‌ای الهام گرفته از فولکلور ژاپنی

معرفی و بررسی قوی ترین اژدهای آسمانی در انیمه وان پیس ۴ ۰۸ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

“اژدهایان آسمانی” (The Celestial Dragons) یکی از تاثیرگذارترین افرادی هستند که تا به حال در داستان انیمه جذاب و فوق العاده شگفت انگیز “وان پیس” (One Piece) حضور پیدا کرده‌ا‌ند. به این ترتیب، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی قوی ترین اژدهای آسمانی در انیمه وان پیس می‌پردازیم.

“اژدهایان آسمانی” (The Celestial Dragons) یکی از تاثیرگذارترین افرادی هستند که تا به حال در داستان انیمه جذاب و فوق العاده شگفت انگیز “وان پیس” (One Piece) حضور پیدا کرده‌ا‌ند. این افراد در حقیقت، نوادگان بیست بنیانگذار اصلی چیزی به شمار می‌روند که اکنون به نام “دولت جهانی” (The World Government) شناخته شده است. اژدهایان آسمانی در بالای “خط قرمز” (Red Line)، در “سرزمین مقدس ماریجوا” (The Holy Land of Marijoa) زندگی می‌کنند. جالب است بدانید که بیشتر کسانی که در داستان انیمه وان پیس با نام اژدهای آسمانی شناخته شده‌اند، افراد ضعیفی هستند که از قدرت و مهارت‌های چندانی بهره نبرده‌اند. اما با این حال، در طول همه این سال‌ها، اژدهایان آسمانی قدرتمندی نیز در داستان حضور پیدا کرده‌اند که بسیار توانمند بوده‌اند و هر کارکتری قادر نبوده است در مقابل آن‌ها قرار بگیرد و با آن‌ها به مبارزه بپردازد؛ از این رو، برخی از آن‌ها جایگاهی اختصاصی در لیست قوی ترین کارکترهای داستان انیمه وان پیس را به خود اختصاص داده‌اند. به این ترتیب، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی قوی ترین اژدهای آسمانی در انیمه وان پیس می‌پردازیم.

انیمه جذاب و پرطرفدار وان پیس، یکی از قدیمی‌ترین مجموعه‌های دنیای انیمه به شمار می‌رود که نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی شده است. انیمه وان پیس بخاطر محبوبیت زیادی که دارد، به پادشاه بی چون و چرای ژانر شونن تبدیل شده است و همواره به خاطر خلاقیت به حد و حصر خود، مورد ستایش قرار گرفته است. ایچیرو اودا (Eiichiro Oda) هیچگاه از شکستن قواعد و سبک‌های کلیشه‌ایی که در ژانر شونن وجود دارند، ترسی نداشته است و به همین خاطر نیز، در انیمه وان پیس شاهد طرح‌های شخصیتی جسورانه و مضامین سیاسی بالغانه هستیم؛ نکته جالب دیگری که در رابطه با این داستان وجود دارد، شخصیت‌هایی هستند که به لحاظ اخلاقی نمی‌توان مرز خوب بودن و یا بد بودن را برای آنها تعیین کرد. داستان وان پیس اکنون در مراحل پایانی خود به سر می‌برد؛ اما با این حال، رازهای زیادی در داستان باقی مانده است که هنوز حل نشده باقی مانده‌اند؛ بیشتر آن‌ها نیز به منشا قدرت میوه‌های شیطانی، نژادهای باستانی، دولت جهانی و … مرتبط هستند. این انیمه، در اصل، بر اساس یک مانگا، با همین نام، نوشته و تصویرسازی شده است که تنها پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، به پرفروش‌ترین مانگای تمام دوان‌ها نیز تبدیل شد. انیمه وان پیس، تنها یک داستان معمولی نیست، بلکه یک شاهکار هنری به حساب می‌آید که دیگر همانند آن را نمی‌توان ساخت.

Donquixote Rosinante

کارکتر “Donquixote Rosinante” یکی از اعضای خانواده “Donquixote” بود. برخلاف کارکتر “دوفلامینگو” (Doflamingo)، او از شخصیتی ظالم برخوردار نبود و دارای قلبی مهربان بود. این کارکتر توسط “سنگوکو” (Sengoku)، درست همانند پسر خودش بزرگ شد و در نهایت نیز، به عنوان یک تفنگدار دریایی آموزش دید. روزینانته یک تفنگدار دریایی بسیار قوی به شمار می‌رفت که وظایف خود را به درستی و با پشتکار به انجام می‌رساند. علاوه بر این، این کارکتر از قدرت میوه شیطانی شناخته شده با نام “Nagi Nagi no Mi” نیز برخوردار بود که به او اجازه می‌داد توانایی خلق فضاهای کوچکی را داشته باشد که در آن، صدا را به طور کلی حذف می‌کرد. او بسیار توانمند و قوی بود اما با این وجود، قادر به شکست دادن دزدان دریایی Donquixote نبود و به این ترتیب، از آن‌ها شکست خورد. صرف نظر از همه این‌ها، توانایی‌های کارکتر روزینانته در مقایسه با دیگر اژدهایان آسمانی بسیار چشمگیر بود.

Donquixote Doflamingo

کارکتر Donquixote Doflamingo در داستان انیمه وان پیس، یک شخصیت بسیار بی رحم و جاه طلب است که با شستشوی ذهنی مردم، به اهداف خود دست پیدا می‌کند. سرگذشت این کارکتر نیز به گونه‌ای غم انگیز است و تا حدودی می‌توان گفت در شکل دادن به ماهیت کنونی‌اش بی تاثیر نبوده است زیرا که وضعیت او به عنوان یک فرد اشرافی بزرگ، به یک فرد عادی منفور سقوط می‌کند و به همین خاطر، اکنون او نیز، به عنوان یکی از بدبین ترین شخصیت های انیمه وان پیس به شمار می‌رود. دوفلامینگو با دارا بودن قدرت یک میوه شیطانی خطرناک، دیگران را مانند عروسک‌های خیمه شب بازی کنترل می‌کند. او همچنین در کار خرید و فروش اسلحه و میوه‌های شیطانی مصنوعی نیز دست دارد. کارکتر دوفلامینگو در گرفتن جان کسانی هم که به او وفادار هستند هیچگاه تردید نمی‌کند؛ او از ضعیفان متنفر است و شایستگی را تنها در داشتن قدرت می‌بیند که همین مسئله باعث شده است اگر زیردستانش انتظاراتش را برآورده نکنند، آن‌ها را به بدترین شکل ممکن مجازات کند.

Garling Figarland

به طور قطع، کارکتر شناخته شده با نام “Garling Figarland”، یکی از قوی ترین اژدهای آسمانی داستان انیمه وان پیس به شمار می‌رود. این کارکتر شخصیتی است که به تازگی به عنوان فرمانده عالی “شوالیه‌های مقدس” (The Holy Knights) در داستان حضور پیدا کرده است. سنت گارلینگ از نوادگان خانواده فیگارلند و حاکم فعلی آن است. در داستان این انیمه جذاب و دیدنی، این کارکتر با عنوان “قهرمان دره خدا” (Champion of God Valley) شناخته شده است؛ اگرچه دلیل قطعی آن هنوز مشخصی نشده است اما ممکن است به این دلیل باشد که او سی و هشت سال پیس، به عنوان برنده “بازی‌های شکار بومی” (Native Hunting Games) اعلام شد. این کارکتر داری قدرتی باورنکردنی است، به طوری که حتی کارکتر “اژدها” (Dragon) نیز،ارتش و تمامی حرکاتش را به دقت زیر نظر گرفته است. اطلاعات بسیاری در رابطه با جرئیات قدرت‌های این کارکتر در دسترس نیست اما این احتمال وجود دارد که او کاربر یک میوه شیطانی بسیار قدرتمند باشد و تسلط کاملی بر هاکی نیز داشته باشد.

Saint Jaygarcia Saturn

در میان پنج کارکتری که در داستان انیمه وان پیس با عنوان “Five Elders” شناخته شده‌اند، کارکتر “سنت جایگارسیا زحل” (Saint Jaygarcia Saturn)، تنها کارکتری است که به صورت واضح، شخصیت و قدرت‌هایش برای بینندگان آشکار شده است. او به عنوان شخصیت منفی اصلی آرک Egghead Island به شمار می‌رود. او در طول این داستان، بارها قدرت‌های چشمگیر خود را به نمایش گذاشته است. زحل از قدرت Ushi Oni برخوردار است که در واقع، یک یوکای (Yokai) از فولکلور ژاپنی به شمار می‌رود و به همین خاطر نیز، این احتمال وجود دارد که این کارکتر، یکی از میوه‌های شیطانی افسانه‌ای Zoan را مصرف کرده باشد. این کارکتر می‌تواند به هرکسی که در میدان دیدش قرار گرفته باشد، بلافاصله و بدون برقراری ارتباط چشمی نیز، به آن‌ها حمله کند. این حمله به گونه‌ای است که حتی می‌تواند به افرادی همانند “لوفی” (Luffy) و “سانجی” (Sanji) نیز آسیب‌های جدی وارد کند.

Saint Shepherd Ju Peter

عنوان قوی ترین اژدهای آسمانی به طور قطع، به کارکتر شناخته شده با نام “سنت شفرد جو پیتر” (Saint Shepherd Ju Peter) نیز می‌رسد. با این حال، تا به امروز نیز، اطلاعات زیادی در رابطه با این کارکتر توانمند و مرموز در دسترس طرفداران قرار نگرفته است. هرچند این احتمال وجود دارد که این کارکتر نیز از قدرت یکی از موجودات افسانه‌ای داستان انیمه وان پیس برخوردار باشد. تشخیص دقق میوه شیطانی که جو پیتر مصرف کرده است، بسیار دشوار است زیرا نوع آن هنوز به صورت رسمی در داستان اعلام نشده است؛ اما با این حال، او به طور قطع می‌تواند به موجودی جالب تغییر شکل دهد. از آنجایی که همه اعضای Five Elders از نظر قدرت، تا حدودی در یک سطح قرار دارند، می‌توان گفت که قدرت یک کارکتر نیز با شخصیت زحل برابری می‌کند. با پیش رفتن داستان، طرفداران بدون شک، اطلاات بیشتری در رابطه با این کارکتر به دست می‌آورند.

Saint Marcus Mars

عنوان قوی ترین اژدهای آسمانی به طور قطع، به کارکتر شناخته شده با نام “سنت مارکوس مارس” (Saint Marcus Mars) نیز می‌رسد. این کارکتر نیز یکی از اعضای Five Elders به شمار می‌رود که از قدرت بسیار منحصر به فرد و چشمگیری برخوردار است. توانایی‌های این کارکتر در سطحی قرار دارند که بینندگان را شگفت زده می‌کنند. درست همانند دیگر اعضای این گروه، این احتمال وجود دارد که توانایی کارکتر مارکوس مارس نیز به یک یوکای ژاپنی مربوط ‌باشد. با اطلاعاتی که از این کارکتر وجود دارد، اینگونه به نظر می‌رسد که او می‌تواند به یک نوع پرنده غول پیکر تغییر شکل دهد؛ هرچند تا به امروز نوع دقیق آن موجود در داستان آشکار نشده است. اما با این حال، به طور قطع، یک موجود فوق العاده قدرتمند است که هرکسی نمی‌تواند در مقابل او قرار بگیرد.

Saint Topman Warcury

کارکتر “سنت تاپمن وارکوری” (Saint Topman Warcury) یکی دیگر از اعضای Five Elders به شمار می‌رود که از قدرت‌های خیره کننده‌ای بهره برده است. قدرت او نیز به طور قطع، به یک یوکای ژاپنی مربوط است، زیرا می‌تواند به یک موجود افسانه‌ای تغییر شکل دهد. با وجود آنکه تا به امروز نیز، قدرت موجود افسانه‌ای این کارکتر در داستان انیمه وان پیس به صورت واضح به نمایش گذاشته نشده است، اما به نظر می‌رسد که او می‌تواند به موجودی غول پیکر که دارای عاج‌های عظیمی همانند فیل است، تبدیل شود. هرچند، با در نظر گرفتن خلاقیت ایچیرو اودا (نویسنده و طراح این اثر)، ممکن است که ظاهر این موجود، ترکیبی از چند حیوان عظیم الجثه باشد. اطلاعات بیشتری در رابطه با قدرت‌های این کارکتر در دسترس نیست اما با در نظر گرفتن او به عنوان یکی از اعضای Five Elders، گمان می‌رود که توانایی‌های او نیز بینندگان را شگفت زده کند.

Saint Ethanbaron V. Nusjuro

یکی دیگر از کارکترهای انیمه وان پیس که به طور قطع، در لیست قوی ترین اژدهای آسمانی قرار می‌گیرد، کارکتر شناخته شده با نام “Saint Ethanbaron V. Nusjuro” است. با توجه به اطلاعتی که در طول داستان از این کارکتر به دست آمده است، این احتمال وجود دارد که این کارکتر، در بین اعضای Five Elders از بیشترین سطح قدرت برخوردار باشد. او از یک توانایی منحصر به فرد و عجیب برخوردار است که به نظر می‌رسد به یک یوکای ژاپنی دیگر مربوط باشد. نحوه تغییر شکل دادن این کارکتر نیز به گونه‌ای است که بینندگان را مجاب می‌کند میوه شیطانی شناخته شده با نام Hito Hito no Mi را مصرف کرده باشد. در عین حال، به نظر می‌رسد که این کارکتر به دور گردن خود “هوموراگومو” (Homuragumo) را نیز داشته باشد که نشان دهنده قدرت‌های بیدار شده‌اش است.

Shanks

یکی از بزرگترین رقیب های لوفی در انیمه وان پیس، شنکس، کاپیتان کاریزماتیک دزدان دریایی مو قرمز (Red Hair)، یکی از چهار امپراطور بزرگ دریاها است که دارای قدرت فوق العاده شگفت انگیزی است. این کارکتر، به خاطر توانایی منحصر به فرد خود در رهبری، مهارت‌های استثنائی رزمی و تسلطی که بر Haki دارد، در میان همه دزدان دریایی داستان وان پیس، شناخته شده است. کارکتر شنکس، همچنین، نقش پررنگی در پایان دادن به جنگ مارینفورد نیز داشت که همین، قدرت دیپلماتیک و توانایی او در تاثیرگذاری بر قدرت‌های بزرگ جهانی را نشان می‌دهد. شنکس همچنین توانست جنگ Paramount را بدون ریخته شدن خون هیچکس متوقف کند. کارکتر Sengoku اعتراف کرد او این تصمیم را تنها به این خاطر گرفت که شنکس از او درخواست کرده بود. شنکس، به خاطر اقتداری که دارد، مورد احترام بسیاری قرار گرفته است. کارکتر شنکس از قدرت هیچ میوه شیطانی بهره نبرده است و به همین خاطر نیز، در نبردهای خود تنها به قدرت فیزیکی و توانایی هاکی (Haki) تکیه می‌کند. لازم به ذکر است که این کارکتر به هر سه نوع هاکی دسترسی و تسلط کامل دارد.

Imu Nerona

سوالات بسیاری در رابطه با کارکتر “ایمو نرونا” (Imu Nerona) وجود دارد که در داستان انیمه وان پیس هنوز به بسیاری از آن‌ها پاسخ داده نشده است. برخی از طرفداران گمان می‌برند که این کارکتر، همان کارکتر “Nefertari lily” باشد. این کارکتر که به طور قطع، قوی ترین اژدهای آسمانی داستان این انیمه به شمار می‌رود، اولین حاکم حقیقی دولت جهانی در نظر گرفته می‌شود. در داستان انیمه وان پیس، جای خالی تخت پادشاهی جهان به این کارکتر تعلق دارد. او کسی است که حتی اعضای Five Elders نیز در مقابل او زانو می‌زنند و بی چون و چرا به او خدمت می‌کنند. اطلاعات بسیار محدودی در رابطه با ایمو نرونا در خط داستانی وان پیس آشکار شده است، اما بسیاری از بینندگان بر این باورند که او آخرین و قوی ترین رقیب لوفی در این داستان خواهد بود.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments