بخش داستانی بازی GTA VI
1%
  • 0/10

نگاهی به جزئیات بخش داستانی بازی GTA VI در تریلر

جیسون و لوسیا، قهرمانان(!) متفاوت جدیدترین نسخه جی تی ای

نگاهی به جزئیات بخش داستانی بازی GTA VI در تریلر ۰ ۱۸ آذر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

تریلر بازی GTA VI چیزهای زیادی برای ما داشت. ما شاید شاهد گیم پلی این بازی نبودیم، اما با وضوح به بخش‌هایی از داستان بازی اشاره شد. در این مطلب نگاهی به تمام نکات بخش داستانی بازی GTA VI در تریلر نمایش داده شده خواهیم داشت.

پس از یک دهه کامل انتظار، راکستار اولین صحنه‌ها از نسخه بعدی سری بازی Grand Theft Auto را با تریلری جذاب به ما نشان داد. این تریلر به معنای واقعی دوره‌ای جدید در تمام دنیای بازی‌های ویدیویی را آغاز کرد. مانند هر تریلر دیگر انتشار یافته در طول تاریخ توسط راکستار، تریلر بازی GTA VI نیز مملو از نکات و صحنه‌های مهم بود که بررسی کردن آن‌ها برای ما یک باید است. طی این تریلر، اشارات زیادی به شخصیت‌های اصلی بازی و به طور کلی بخش داستانی بازی GTA VI شده بود که قصد داریم به بررسی آن‌ها بپردازیم. شخصیت‌های اصلی این بازی لوسیا (Lucia) و جیسون (Jason) نام داشته که قصد دارند روندی تازه در بخش داستان سرایی سری بازی GTA را به ما هدیه دهند.

رابطه عاطفی لوسیا و جیسون

از اولین ثانیه‌ای که لوسیا و جیسون در تریلر بازی GTA VI دیده می‌شوند، می‌توان به وضوح متوجه رابطه عاطفی عمیقی میان این دو شخصیت اصلی شد. طبق مکالمات کوتاه این دو شخصیت در طول تریلر، ما باید شاهد رابطه‌ای مانند دو مجرم معروف تاریخ یعنی بانی و کلاید (Bonnie and Clyde) باشیم. بدون شک ما سطحی‌ترین اطلاعات را تا به حال درباره این دو شخصیت اصلی بازی دریافت کرده‌ایم که البته به خودی خود معنای زیادی برای ما دارد. رابطه عاطفی میان دو شخصیت بازی به نظر یکی از ویژگی‌های مهم این بازی بوده که می‌تواند مضمونی جدی‌تر نسبت به نسخه‌های پیشین سری به این بازی ببخشد و این در حالی است که سری بازی جی تی ای همیشه به مضمون طنز و تمسخر خود معروف بوده است.

از فرش به عرش!

ما در بازی GTA V شاهد تبدیل فرانکلین از دزدی خرده پا به مجرمی ترسناک و مهم بودیم. حال اینگونه به نظر رسیده که ما شاهد چنین اتفاقی برای لوسیا و جیسون نیز خواهیم بود. راکستار پس از بازی GTA V که به شکل همزمان به سه شخصیت تمرکز داشت و نسخه‌های پیشین که فقط بر یک شخصیت تمرکز داشتند، با تمرکز بر دو شخصیت در هم تنیده تلاش داشته اعتدال برقرار کند. طبق تریلر به نمایش درآمده، ما شاهد خیزش جیسون و لوسیا مانند فرانکلین خواهیم بود. به نظر آن‌ها در ابتدا به دزدی‌های کوچک مشغول بوده و در ادامه تبدیل به مجرمانی حرفه‌ای و قدرتمند می‌شوند. اینگونه به نظر رسیده که بخش‌های نمایش داده شده از لوسیا و جیسون در تریلر، لحظاتی از ابتدایی‌ترین ساعات بازی باشند.

هرج و مرج شهر وایس سیتی

در بخش‌هایی از تریلر بازی، به شبکه خبری ویزل نیوز (Weazel News) اشاره شد که نشان از هرج و مرج در شهر وایس سیتی داشتند. به باور بسیاری این خبر می‌تواند صرف نمایش دادن وجود شبکه خبری ویزل نیوز و هرج و مرج همیشگی سری بازی جی تی ای باشد. اما بسیاری دیگر با توجه به تریلر باور دارند که در بخش‌هایی از داستان بازی باید انتظار هرج و مرج گروه‌های مجرم در شهر وایس سیتی باشیم که گستردگی آن‌ها سبب راه یافتن آن‌ها به اخبار ویزل نیوز می‌شود را داشت. دوره هرج و مرج می‌تواند اثر مستقیم در داستان بازی داشته و زمان خوبی برای جیسون و لوسیا برای ارتکاب جرم باشد. این موضوع همچنین از نظر گیم پلی می‌تواند اثر زیادی بر بازی گذاشته و به ما اطمینان دهد که شخصیت‌های غیر قابل بازی (NPCها) به طور مستقیم در اعمال ما دخیل هستند و مرتکب جرم می‌شوند. این موضوع همچنین می‌تواند به نحوه آشنایی جیسون و لوسیا نیز ارتباط داشته باشد!

وضعیت تحت تعقیب جیسون و لوسیا

در بخش‌های ابتدایی تریلر بازی GTA VI ما متوجه می‌شویم که لوسیا مدتی را در زندانی سپری کرده و برای مدتی نامشخص در حبس خانگی به سر می‌برد که از لحاظ داستان سرایی موضوعی کاملا جدید برای ماست. ما به طور دقیق نمی‌دانیم که این بخش از تریلر در کدام بخش از داستان بازی رخ می‌دهد. از سوی دیگر، در حالی که از این موضوع نمی‌توان اطمینان حاصل کرد، اما انتظار می‌رود که شخصیت‌های اصلی بازی یا لوسیا به صورت جداگانه در بخشی از بازی تحت تعقیب باشند. در بازی GTA V در بخشی از بازی شخصیت‌های اصلی پس از انجام دزدی عظیم برای مدتی آرام گرفته و تلاش می‌کنند دیده نشوند. این موضوع می‌تواند در بازی GTA VI نیز نقشی مهم داشته باشد که می‌تواند هم در بخش داستان سرایی و هم در بخش گیم پلی به شکل مستقیم تغییراتی عظیم ایجاد کند.

خیانت یا اعتماد؟

طبق برخی اطلاعات انتشار یافته، بازی GTA VI دارای برخی انتخابات و تصمیمات به منظور تغییرات در روند بازی خواهد بود و صحنه یکی پیش از آخر تریلر این ویژگی را تقریبا تایید کرد. زمانی که دو شخصیت اصلی بازی در حال صحبت کردن با یکدیگر هستند، لوسیا با لحن پرسشی کلمه Trust به معنی اعتماد را بیان کرده، اما جیسون در لحظه پاسخ نداده و تعلل می‌کند و این موضوع می‌تواند به معنی وجود ویژگی تصمیم گیری در بازی باشد. چنین موضوعی همچنین می‌تواند به دوری و نزدیکی عاطفی جیسون و لوسیا طی داستان بازی اشاره کند.

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد، تریلر بازی در حالی که پاسخ‌های زیادی به داستان بازی GTA VI داشت، ما را با پرسش‌های بیشتری رها کرد که امیدواریم پاسخ‌های قابل توجهی به آن‌ها در اطلاعات جدید داده شود. نظر شما چیست؟ شما در انتظار چه چیزهایی در بخش داستانی بازی GTA VI هستید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments