برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
خلاصه داستان سری بازی Marvel's Spider-Man
1%
  • 0/10

خلاصه داستان سری بازی Marvel’s Spider-Man

نگاهی بر اسپایدی جدید صنعت ویدیوگیم

خلاصه داستان سری بازی Marvel’s Spider-Man ۱ ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ مقالات بازی کپی لینک

از سال 2018 تا حال حاضر سه بازی از شخصیت بسیار محبوب کمیکی یعنی اسپایدرمن توسط استودیو اینسومنایک ساخته و توسط سونی عرضه شده که مورد تحسین منتقدان و بازیکنان قرار گرفته شد. حال در ادامه قرار است خلاصه داستان سری بازی Marvel’s Spider-Man را برای شما بگوییم تا جذب این پیچش داستانی عالی آن شویم.

فهرست داستان‌ها

بخش اول: بازی Marvel’s Spider-Man

داستان قسمت اول سری بازی Marvel’s Spider-Man روایت از پیتر پارکری 23 ساله دارد که 8 سال از زمانی که او تبدیل به یک ابرقهرمان یعنی اسپایدرمن با هویتی مخفی شده است، گذشته است. او در حالی که به دانشگاه می‌رود مشغول به کارآموزی در یک آزمایشگاه هم است. در آغاز؛ وی با کمک به یکی از دوستانش یعنی یوری واتانابه و پلیس شهر نیویورک، به سراغ ویلسون فیسک (کینگ پین) می‌روند که پس از مبارزه‌ای عظیم او را دستگیر می‌کنند. پس از این ماموریت موفقیت‌آمیز، پیتر برای انجام تحقیقاتی به مکانی که برای مزایده آثار هنری فیسک بود می‌رود و آنجا به دسته‌ای از مردان مسلح نقاب‌دار که دنبال پرونده‌ای هستند و معشوقه‌ی گذشته‌اش، مری جین واتسون روبه‌رو می‌شود. مری جین پیش از رسیدن پیتر توانسته بود که به پرونده‌ای هدف قرار داده دست پیدا کند که این پرونده حاوی اطلاعاتی از پروژه‌ای مخفی به نام نفس شیطان (Devil’s Btrath) است.

با این حال آن مردان مسلح نقاب‌دار توانسته که پرونده را تصاحب کنند و دست به فرار می‌زنند. پیتر و مری حالا با غافل‌گیری تصمیم به همکاری با همدیگر می‌کنند. پیتر برای سرعت دادن به تحقیقاتش پیش مارتین لی، تاجر چینی که ریاست پناهگاه F.E.A.E.S.T نام دارد رفته و وی به او می‌گوید آن‌ها وابسته به گروه خطرناکی به نام شیاطین درونی (Inner Demons) هستند و به پیتر هشدار می‌دهد که دست از دنبال کردن آن‌ها بردارد. پیتر در آزمایشگاه اتو اکتاویوس کار می‌کند و فعلا هدفی برای کار روی یک بازوی مکانیکی دارند، اما اما بعد رسیدن او به آنجا چیزی نگذشت تا شهردار شهر یعنی نورمن آزبورن به آنجا آمد و اقدام به پلمپ آزمایشگاه و مصادره‌ی پژوهش‌های اکتاویوس کرد. در همین حین هم گروه شیاطین درونی قصد حمله‌ای به دارایی‌های فیسک را همراه با شخصی به نام شوکر (Shocker) که قدرت‌های الکتریسیته دارد را داشتند که اسپایدرمن با کمک به جفرسون دیویس موفق به نیمه‌کار ماندن هدف و دستگیری آن‌ها شد. سپس در ادامه خلاصه داستان سری بازی Marvel’s Spider-Man، پیتر در تجمع انتخاباتی نورمن آزبورن در کنار افرادی مثل؛ مری جین، جفرسون دیویس و همسرش ریو به همراه پسرشان مایلز حضور میابد که اوضاع زیاد خوب پیش نمی‌رود و با حمله گروه شیاطین درونی به مراسم، پدر مایلز یعنی جفرسون دیویس کشته می‌شود.

در این لحظه پیتر ناگهان مارین لی را می‌بیند که در جایگاه رهبری این گروه قرار گرفته و نام مستعار مستر نگاتیو (Mr.Negative) را روی خود دارد. حالا ما در داستان با سیلور سیبل (Silver Sable) را می‌بینیم که رهبری کمپانی امنیتی Sable International را دارد و مسئولیت مقابله با حمله‌های گروه Inner Demons را برعهده می‌گیرد که از شانس پیتر هیچ رابطه‌ خوبی هم اسپایدرمن ندارد. اما حالا پیتر کنجکاوتر از قبل به دنبال مارتین لی و فعالیت‌های او می‌رود. در داستان پیش رو، پیتر متوجه می‌شود که مستر نگاتیو که همان مارتین لی باشد دل خوشی از کینگ پین ندارد و به همین دلیل هدفش دزدیدن اسناد پروژه نفس شیطان است. لی درست در دوران کودکی خود به عنوان بخشی از پروژه‌ی نفس شیطان مورد آزمایش آزبورن و اتو اکتاویوس قرار می‌گیرد که در این بین، پدر و مادر لی کشته می‌شوند و نفرت مارتین از آزبورن چند برابر می‌شود. مارتین لی قدرتش مسموم کردن ذهن افراد و البته آگاهی از جزییات ذهن هر فرد است. پس از مبارزاتی که بین اسپایدرمن و مستر نگاتیو شکل می‌گیرد، پیتر به سراغ دکتر اکتاویوس می‌رود و متوجه می‌شود که او و نورمن آزبورن از دوستان قدیمی و بنیان‌گذاران کمپانی Oscorp هستند و حال قصد رفتن به آنجا و کسب اطلاعات بیشتر دارد.

داستان بازی Marvel’s Spider-Man به آنجایی می‌رسد که، پیتر با مدیر مالی شرکت که مورد حمله دسته شیاطین درونی قرار گرفته است روبه‌رو می‌شود و می‌فهمد وی چیزی جز هزینه‌های نورمن آزبون نمی‌داند و به او می‌گوید که آن گروه حالا به دنبال شخصی به نام دکتر Isaac Delaney هستند. در ادامه Isaac Delaney به خاطر ربوده شدن توسط مستر نگاتیو دست به خودکشی زد و نام Morgan Michaels به زبان آورد. پیتر پس از ماجراجویی‌هاش متوجه می‌شود که نفس شیطان، یک پروژه‌ی جهانی برای یافتن دارویی در جهت درمان تمام بیماری‌ها بوده که با شکست روبرو می‌شود و اکنون به عنوان یک سلاح زیستی مخرب می‌تواند مورد استفاده‌ی قدرت‌طلب‌ها قرار بگیرد. پس مبارزاتی که توسط مارتین لی صورت می‌گیرید، وی موفق می‌شود که یک نمونه از این سلاح که دست Morgan Michaels را به دست بیاورد که این موضوع کار را برای اسپایدرمن سخت‌تر از قبل می‌کند. پس از مدتی، در نمایشگاهی که کمپانی Oscorp برگزار کرده بود، مری جین حضور میابد که در آنجا عده‌ای از مردم توسط مستر نگاتیو گروگان گرفته شده بودند که قدرت سلاح روی آن‌ها انجام شود، اما پیتر و مری به سرعت سلاح را غیرفعال کرده و با مبارزه‌ای مارتین لی یا همان مستر نگاتیو را شکست می‌دهند و به زندان امنیتی Raft تحویلش می‌دهند.

سپس در صحنه‌ای مشاهده می‌کنیم که دکتر اکتاویوس توانسته تسلط کامل روی بازو‌های مکانیکی را به دست بیاورد که به قول پیتر آن‌ها می‌توانند در آینده بسیار خطرناک باشند. از سوی دیگر ماشینی که حامل نفس شیطان است مورد حمله قرار گرفته و در همین حین هم درهای زندان Raft و Rikers باز شده‌اند و زندانیان در حال هرج و مرج هستند. اسپایدرمن پس مبارزه با آن‌ها متوجه آزادی خطرناک‌ترین زندانیان زندان می‌شود، از جمله؛ الکترو، شوکر، راینو، مستر نگاتیو، والچر و اسکورپیون که هرکدام از آن‌ها ضربه‌ای مهلک به او وارد می‌کنند که در صحنه‌ بعدی دکتر اکتاویوس (اختاپوس) را می‌بند که حالا به شخصیت شروری تبدیل شده است که قدرتش با چهار بازوی مکانیکی که خود به نوعی هوش مصنوعی دارند، تامین می‌شود. پیتر که حالا بسیار عصبانی از اتفاقات رخ داده است، شروع به شکست تک‌تک شخصیت‌های شرور آزاد شده می‌کند و فقط مارتین لی و اتو اکتاویوس باقی می‌مانند. در ادامه خلاصه داستان سری بازی Marvel’s Spider-Man، اختاپوس سلاح نفس شیطان را برای شروع یک فاجعه فعال می‌کند و از همه بدتر این است که پادزهر آن در دستان مستر نگاتیو قرار دارد. پس از گروگان گرفتن نورمن آزبورن توسط این دو شرور اصلی داستان، اسپایدرمن در طی مبارزه‌ای با مستر نگاتیو، وی را شکست می‌دهد اما حالا اختاپوس وارد این نبرد دوجانبه می‌شود. این نبرد باعث می‌شود هم پیتر و هم لباسش به شدت آسیب ببینند، اما او کم نمی‌آورد و پس از مدتی با لباسی ارتقا یافته و پیشرفته به سراغ نبرد اصلی و آخر خود می‌رود. اسپایدرمن وارد ساختمان Oscorp می‌شود و در آنجا با اکتاویوس روبه‌رو می‌شود و در نبردی طاقت‌فرسا موفق به شکست او و در نهایت به دست گرفتن پادزهر می‌شود.

پیتر راهی F.E.A.S.T می‌شود اما دو راه در مقابل او وجود دارد که یا عمه می که تحت تاثیر نفس شیطان قرار گرفته را نجات دهد، یا با توجه مقدار دز پادزهر به نجات یافتن بقیه مردم کمک کند. در انتها تصمیمی که او می‌گیرد موجب نجات یافتن افرادی زیادی بود که نفس شیطان در حال آسیب رساندن به آن‌ها بود اما عمه‌ی جان خود را از دست می‌دهد و پیتر در اندوهی بزرگ فرو می‌رود. در این بین ما مایلز را می بینیم که توسط یک عنکبوت آزمایشگاهی گزیده می‌شود که آغازگر اتفاقات قسمت بعدی است. از سوی دیگر در انتهای بازی می‌بینیم که نورمن آزبورن از شهرداری استعفا داده و به آزمایشگاه مخفی خود می‌رود. در آنجا پسر او یعنی هری آزبورن را که بسیار مریض است را می‌بینیم که درون مخزنی از آب به همراه ماد‌ه سیاه عجیبی قرار دارد که هویت آن مشخص نیست. به پایان قسمت اول خلاصه داستان سری بازی Marvel’s Spider-Man رسیدیم.

بخش دوم: بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

در ادامه خلاصه داستان سری بازی Marvel’s Spider-Man، حالا به بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales می‌رسیم که دقیقا یک سال پس از آن گزیدگی توسط عنکبوت آزمایشگاهی رخ می‌دهد. وی هم‌اکنون مانند اسپایدرمن به قدرت‌هایی شبیه او بلکه متفاوت‌تر اما بدون تجربه دست پیدا کرده است که می‌تواند به حفظ امنیت شهر کمک کند. در ابتدا او همراه با پیتر مسئولیت محافظت از یک هلیکوپتر حامل زندانیان را برعهده می‌گیرند، اما هلیکوپتر سقوط می‌کند و زندانیان رها می‌شوند و یکی از آن‌ها راینو بود که مایلز با استفاده از قدرت‌های خاص الکتریکی خود او را شکست می‌دهد. حالا گروه امنیتی راکسان (Roxxon) راینو را تحویل می‌گیرد تا خرابی دیگری به بار نیاید. پیتر در ادامه به مایلز می‌گوید که قرار است برای کمک به نامزدش مری جین، شهر را برای مدتی ترک کند و باید مسئولیت محافظت از شهر را به عهده‌ی او بگذارد. مایلز هم که می‌خواهد جای خالی پیتر را پر کند، در یکی از ماموریت‌های‌اش با یک گروه زیرزمینی برخورد می‌کند که در تلاش‌اند به راکسان نفوذ کنند.

بازی در زمان کریسمس روایت می‌شود جایی که مادر مایلز یعنی ریو یکی از دوستان دوران کودکی وی را که فین نام دارد دعوت کرده است تا دوباره آن‌ها را به هم نزدیک کند. در این میان آرون دیویس، عموی مایلز متوجه اسپایدرمن شدن مایلز شده است و به راجع به تحرکات شرورانه‌ای توسط گروهی به نام Underground می‌گوید که شهر را ناامن کرده‌اند. مایلز پس از مدتی در میان نبرد دو گروه Roxxon و Underground قصد دارد که مانع کمتر شدن آشوب شود که متوجه می‌شود گروه Roxxon قصد دارد تا با استفاده از یک منبع انرژی به نام Nuform برق نیویورک و منطقه Harlem را تامین کند و از سوی دیگر، گروه Underground به دنبال دستیابی به این منبع است. در همین بین مایلز متوجه رهبر گروه Underground می‌شود که فین دوست قدیمی خود، همان Tinkerer است. در نبرد نیرو الکتریکی مایلز باعث آسیب رساندن به Nuform می‌شود که خرابی زیادی را به بار می‌آورد. در ادامه خلاصه داستان سری بازی Marvel’s Spider-Man قسمت Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ما متوجه می‌شیم که فین قصد دارد انتقام برادر کشته شده خود توسط سیمون کریگر (مسئول بخش تحقیقات راکسان)، یعنی ریک را بگیرد که و این موضوع خشم او را فروکش می‌کند. در واقع هدف اصلی فین نابودی راکسان توسط Nuform است. همه این‌ها توسط مایلز به کمک شخصیتی به نام Prowler فهمیده می‌شود که با پیچش روایت داستان متوجه می‌شویم آن شخصیت عموی خود یعنی آرون است. پراولر یا همان آرون قصد دارد مایلز را این موضوع دور کند ولی مایلز با پافشاری به کار خود ادامه می‌دهد.

آرون به مایلز پیشنهاد اینکه او وارد گروه زیرمینی (Underground) شود را برای اطلاع از نقشه‌های فین می‌دهد. او عضو گروه شده و مدتی نمی‌گذرد تا متوجه نقشه‌ی فین شده و به فاجعه‌ای که ممکن است برای شهر نیویورک رخ دهد فکر می‌کند. وی طی یک ملاقات با فین، ضمن افشای هویت خود به عنوان اسپایدرمن جدید، در تلاش است تا او را از نقشه‌ی مرگبارش منصرف نماید. اما دقیقا در همان لحظه نیرو‌های راکسان به همراه راینو که لباسی پیشرفته‌تر به تن دارد وارد این ملاقات می‌شوند و هر دو آن‌ها را گروگان می‌گیرند. مدتی بعد آن دو از زندان فرار می‌کنند و در این بین مایلز متوجه همکاری عموی خود با کریگر می‌شود. مایلز و فین بعد از چند روز و جاسوسی در مقر راکسان می‌بینند که محل Nuform به هارلم تغییر کرده که اگر حمله‌ای صورت گرفت، آنجا با خاک یکسان شود. اما مبارزه دوباره‌ای بین اسپایدرمن و راینو رخ می‌دهد که موجب آسیب دیدن او می‌شود. دوست مایلز یعنی گنک او را برای درمان به خانه می‌برد و مادرش ریو از هویت مخفی او مطلع می‌شود که در ادامه تلاش خودش برای کمک به او و تخلیه منطقه را می‌کند. درگیری‌های زیادی رخ می‌دهد که مایلز در آن مقابل فین قرار می‌گیرد تا انفجار بزرگ رخ ندهد و با قدرت خود تمام انرژی آن رآکتور را جذب می‌کند ولی بدنش به شدت ضعیف می‌شود. در لحظات آخر فین دست از کار خود می‌کشد و انرژی جذب شده او را خارج می‌کند و باعث می‌شود که خودش متلاشی شود. مدتی بعد، کریگر با شهادت دیویس تسلیم شده و دستگیر می‌شود.

در انتها خلاصه داستان سری بازی Marvel’s Spider-Man قسمت Marvel’s Spider-Man: Miles Morales، نورمن آزبورن را می‌بینیم که بعد از مدت‌ها به آزمایشگاه مخغی خود بر می‌گردد و دستور بیرون آوردن پسرش، هری را از آن محفظه می‌دهد. به پایان خلاصه داستان سری بازی Marvel’s Spider-Man قسمت Marvel’s Spider-Man: Miles Morales رسیدیم.

بخش سوم: بازی Marvel’s Spider-Man 2

به دومین ایستگاه از بازی Marvel’s Spider-Man رسیدیم، جایی که پیتر پارکر برگشته و روز اول کاری خود را به عنوان یک دبیر فیزیک شروع کرده است. در همان لحظه مایلز مورالز را میبینم که با اشاره به پیتر قصد دارد هرج و مرجی که فلینت مارکو یا همان مردشنی راه انداخته را نشان دهد. هر دو چند لحظه بعد کلاس را ترک کرده، لباس اسپایدرمنی خود را به تن کرده به مبارزه می‌روند و او را به سختی شکست می‌دهند. به همین دلیل، پیتر از هنوز چیزی نشده از کار خود به خاطر ترک ناگهانی کلاس اخراج می‌شود. مدتی بعد پیتر با دوستش صمیمی‌ خود یعنی هری ملاقاتی دارد که او را به نوعی بهبود یافته می‌بیند و در این میان هری حتی پیشنهاد کاری خوبی به پیتر می‌دهد. مدتی بعد پیتر و مایلز را می‌بینیم که مسئول نظارت بر انتقال زندانیانی همچون؛ مارتین لی و اسکورپیون هستند اما ناگهان کریون شکارچی به همراه گروه خود از راه می‌رسد و با حمله‌ای آن‌ها گروگان می‌گیرد و در اصل قصد دارد با شکار این افراد تبدیل به قدرتمندترین فرد دنیا شود. دقیقا بعد از گروگان‌گیری ما کریون را می‌بینیم که اسکورپیون را می‌کشد و به دنبال گربه سیاه (Felicia Hardy) می‌گردد اما فلیسیا از این موضوع خبردار می‌شود و برای مدتی به کشور دیگری پناه می‌برد.

زمان می‌گذرد و ما پیتر و هری را درون پارک سرگرمی Coney Island می‌بینیم که دوباره کریون و افرادش به آنجا حمله می‌کنند و ناگهان هری را می‌بینیم که با قدرتی که به دست آورده است مردم را نجات می‌دهد. در همین بین هری از هویت مخفی پیتر با خبر می‌شود و می‌گوید که این سیمیسوت باعث شده است که از شر بیماری خود رها شود. مدتی بعد کریون را می‌بینیم لیزارد یا همان کرت کانرز (Curt Connors) را می‌دزدد و حالا پیتر پارکر و هری آزبورن وارد عملیات نجات او با کمک مری جین می‌شوند. اوضاع به خوبی پیش نمی‌رود، زیرا بعد از تزریق سم به وی، او از حالت انسانی خود به حالت مارمولکی خود در می‌آید که موجب فرار او می‌شود. پیتر در حین نبرد سنگینی که با لیزارد داشت کشته می‌شود و اینجا هری دست به کار می‌شود تا با کمک سیمبیوت خود و انتقال آن به بدن پیتر، او را زنده کند و موفق‌ می‌شود اما این کار زیاد برای هری خوشایند به نظر نمی‌رسد. حالا پیتر با حالت جهش یافته خودش دوباره به سراغ کریون شکارچی می‌رود و او را شکست می‌دهد تا بتواند‌‌ پادزهری که دست او است را برای کرت کانرز ببرد تا او را از وضعیت فعلی خود نجات دهد.

در ادامه خلاصه داستان سری بازی Marvel’s Spider-Man 2، کانرز به پیتر هشدار می‌دهد که این سیمبیوت می‌تواند مخرب باشد اما پیتر تحت تاثیر سیمبیوت این حرف کانرز را نادیده می‌گیرید و بسیار تندرو و عصبانی شده است. از مایلز هم بگوییم که او در حال حاضر توسط افراد کریون و افرادش زندانی شده است و حالا باید برای سرگرم کردن کریون، با مارتین لی مبارزه کند. او به خاطر خشم بسیار زیادی که از بابت کشته شدن پدرش از مارتین داشت، تا سر حد مرگ با او مبارزه می‌کند ولی لحظاتی بعد خود را کنترل می‌کند و تصمیم می‌گیرد که از لی بخواهد پیتر را به جایی که آن‌ها در آن هستند بکشاند. پیتر به محل زندان مایلز و مارتین می‌رسد که و حتی یک قدمی کشتن کریون هم می‌رود اما دست از این کار می‌کشد و در نهایت موفق می‌شود که این سیمبیوت را از بدن خود جدا کند. پیتر می‌خواهد این سیمبیوت را که داخل ظرفی گذاشته است به کانرز تحویل دهد، اما هری به این دلیل که اصلا حال خوبی ندارد مانع این کار می‌شود و آن را از پیتر می‌گیرد و تبدیل به ونوم می‌شود.

کریون شکارچی که از این موضوع خبردار می‌شود، با اشتیاق هرچه تمام‌تر به سراغ ونوم برای شکار آن می‌رود. سپس نبرد اساسی بین این دو شکل می‌گیرد که در نهایت باعث می‌شود کریون به دست ونوم به وحشیانه‌ترین شکل ممکن کشته شود. ونوم حالا لحظه به لحظه خطرناک‌تر می‌شود و حتی مردم عادی را هم مسموم به این سیمبیوت کرده است. از میان این افراد مری جین هم تبدیل به یک موجود عجیب در جنس خود می‌شود که پیتر از راه می‌رسد و او را نجات می‌دهد. متاسفانه پیتر بعد از نجات دادن مری جین دوباره این سیمبیوت وحشتناک به بدنش منتقل می‌شود و این بار نوبت به مایلز مورالس و مارتین لی رسیده است که پیتر را نجات دهند. مارتین لی وارد ذهن پیتر می‌شود و طی اقداماتی نمی‌گذارد که به پیتر آسیب بیشتری برسد و حالا پیتر تبدیل به یک مردعنکبوتی بسیار قوی شده است. پیتر و دوستانش متوجه شهاب سنگی می‌شوند که عامل پخش این ویروس فضایی است و با کمک مری جین تلاش برای نابودی آن می‌کنند. پس از نابودی شهاب سنگ حتی هری هم از شر ونوم خلاص می‌شود ولی انگار دیگر چیزی وجود ندارد که بتواند جلودار پیشرفت بیماری او باشد. اما نورمن آزبورن با تماسی مشکوک از فردی درخواست می‌کند که سرم G را حاضر کنند. در انتهای خلاصه داستان سری بازی Marvel’s Spider-Man قسمت Marvel’s Spider-Man 2، پیتر و مری قصد دارند مدتی کوتاه کارهای کم خطرتری انجام دهند تا آرامش داشته باشند و از مایلز می‌خواهند که او فعلا اسپایدرمن باشد. اما نورمن آبورن دست بردار نیست و به دیدن دکتر اکتاویوس داخل زندان می‌رود و درباره اسپایدرمن‌ها از او می‌پرسد. او اما جوابی در ادامه نمی‌دهد و مشغول نوشتن آخرین فصل از کتاب خود است.

این بود از خلاصه داستان سری بازی Marvel’s Spider-Man و امیدواریم که قسمت‌های بعدی این سری جذاب‌تر از قبل عرضه شوند و مورد تحسین صنعت ویدیوگیم قرار بگیرد. اگر دوست دارید داستان بازی دیگری را هم در لیست داستان بازی‌های داشته باشیم، آن را با ما در میان بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments