هر آنچه از بسته های الحاقی بازی اسپایدرمن ۲ می‌دانیم
1%
 • 9/10

هر آنچه از بسته های الحاقی بازی اسپایدرمن ۲ می‌دانیم

ماجراجویی جدید پیتر و مایلز!!

هر آنچه از بسته های الحاقی بازی اسپایدرمن ۲ می‌دانیم ۲۲ ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

شاید هنوز استودیو اینسامنیاک گیمز شایعات اخیر را تایید یا تکذیب نکرده باشد، اما همچنان قصد داریم به بررسی هر آنچه که تاکنون در رابطه با بسته های الحاقی بازی اسپایدرمن ۲ منتشر شده (گزارش‌های رسمی یا غیررسمی) بپردازیم.

متاسفانه طی چند ماه گذشته، بسیاری از برنامه‌های بلند مدت استودیو اینسامنیک گیمز از جمله قسمت پایانی سه‌گانه اسپایدرمن، اسپین آف کوتاه ونوم، سه‌گانه مردان ایکس، اطلاعات فوق‌العاده مهمی از بازی ولورین و تریلر بازی کنسل شده اسپایدرمن در فضای مجازی لو رفته است. البته حمله سایبری صورت گرفته فقط به معرفی عناوین جدید ختم نشده، چراکه اسناد محرمانه زیادی در رابطه با بودجه اختصاص داده شده به هر پروژه و همچنین برنامه‌های کوتاه مدت استودیو برای دنباله تازه عرضه شده Marvel’s Spider-Man 2 نیز بین طرفداران دست به دست شده است.

بنا به گزارش غیررسمی، استودیو اینسامنیاک گیمز قصد دارد در سال جاری میلادی، سه بسته الحاقی کاملا رایگان برای بازی Spider-Man 2 عرضه کند. اینطور که پیداست اولین بسته الحاقی با نام Beetle Invasion در سه ماهه آخر سال مالی ۲۰۲۳ یعنی ژانویه تا مارچ (دی تا اسفند سال ۱۴۰۲) عرضه می‌شود و بسته الحاقی دوم با نام Extreme Carnage در فصل بهار یعنی آپریل تا ژوئن (فروردین تا خرداد سال ۱۴۰۳) آماده می‌شود. بسته الحاقی سوم با نام Spider-Verse Anomaly نیز در ماه‌های پایانی سال یعنی اکتبر تا دسامبر (مهر تا آذر سال ۱۴۰۳) برای دانلود در دسترس قرار می‌گیرد. در حال حاضر نمی‌دانیم که این موضوع چقد حقیقت دارد، اما با فرض اینکه حقیقت داشته باشد، چون در ماه‌های ژانویه تا مارچ شاهد عرضه هیچگونه محتوای جدیدی نبودیم، انتظار می‌رود تاریخ انتشار هر سه بسته الحاقی به‌تعویق بیوفتد.

جدیدترین محتوای بازی اسپایدرمن ۲ چیست؟

جدیدترین محتوای بازی اسپایدرمن ۲ که طرفداران ماه‌ها انتظارش را کشیده‌اند، آپدیت بزرگی است که حالت نیوگیم پلاس (+New Game) را به بازی اضافه می‌کند. البته این آپدیت علاوه بر نیوگیم پلاس، قابلیت تکرار کردن مرحله‌ها، تغییر دادن حالت روز و آب و هوا، تغییر دادن رنگ قابلیت‌های سیمبیوتی پیتر، سبک‌های جدید برای لباس‌های سیمبیوتی، قابلیت ارتقا دادن گجت‌ها از طریق درخت مهارت و درنهایت لباس‌های جدید با الهام از مجموعه کمیک محبوب Marvel Hellfire Gala را نیز شامل می‌شود. عرضه این آپدیت خبر بسیار خوبی برای طرفداران بود، چراکه برخلاف عناوین پیشین، حالت نیوگیم پلاس بازی اسپایدرمن ۲ در روز عرضه در دسترس نبود و گزینه‌ای هم برای تکرار مراحل وجود نداشت.

به‌همین خاطر اگر بازیکنان می‌خواستند بخشی از داستان Marvel’s Spider-Man 2 را دوباره تجربه کنند، باید یک فایل ذخیره جدید ایجاد کرده و همه‌ فعالیت‌ها ‌را از نو انجام می‌دادند. خوشبختانه کابوس طرفداران به پایان رسیده، چراکه به‌لطف جدیدترین آپدیت منتشر شده، اکنون قابلیت تجربه داستان و تکرار تمامی مراحل به‌صورت جداگانه از طریق بخش Mission Select وجود دارد. حالت نیوگیم پلاس همچنین به بازیکنان اجازه می‌دهد تا مهارت‌های پیتر و مایلز را به سطح «Ultimate» ارتقا بدهند و سبک طلایی را برای تمامی گجت‌ها باز کنند. توجه داشته باشید که برای تکرار مراحل نیازی به تکرار داستان از طریق حالت نیو گیم پلاس نیست. در واقع بازیکنان می‌توانند با آزادی عمل کامل هر مرحله‌ای که دوست دارند را با تمامی لباس‌ها و مهارت‌های ارتقا یافته خود تکرار کنند.

در ادامه می‌توانید تمامی ویژگی‌های آپدیت بازی اسپایدرمن ۲ را مشاهده کنید (تمامی ویژگی و قابلیت‌های آپدیت در این مطلب به‌صورت موشکافانه بررسی شده است. لذا اگر می‌خواهید در این رابطه بیشتر بدانید، روی لینک کلیک کنید.):

حالت نیو گیم پلاس (+New Game)

 • افزایش سقف لول پیتر و مایلز
 • اضافه شدن بخشی جدید به درخت مهارت
 • اضافه شدن تروفی جدید برای تکمیل دوباره داستان
 • اضافه شدن استایل‌های جدید برای لباس‌های سیمبیوتی

سایر ویژگی‌های تازه اضافه شده

 • حالت‌های جدید فوتو مود
 • تغییر دادن حالت روز و آب و هوا
 • تکرار تمامی مراحل به‌صورت دلخواه
 • تغییر دادن رنگ قابلیت‌های سیمبیوتی پیتر
 • دو لباس جدید با الهام از کمیک Hellfire Gala
 • اولین لباس‌های پولی فرانچایز با نام Fly’n Fresh

بسته های الحاقی بازی اسپایدرمن ۲ چه زمانی عرضه خواهند شد؟

برای پاسخ به این سوال، ابتدا باید نگاهی به بسته‌های الحاقی بازی اول بیندازیم. بسته الحاقی The City That Never Sleeps متشکل از سه فصل بود که به‌صورت ماهانه در اواخر اکتبر، نوامبر و دسامبر (یک ماه پس از عرضه بازی) به فروشگاه پلی استیشن اضافه شد. از آنجایی که چیزی حدود چهار ماه از عرضه اسپایدرمن ۲ می‌گذرد، تنها دو احتمال باقی می‌ماند؛ یا قضیه بسته‌های الحاقی اصلا حقیقت نداشته یا استودیو ایسنامنیاک گیمز سعی دارد استرارتژی جدیدی را امتحان کند. البته شایان ذکر است که به‌خاطر حمله سایبری صورت گرفته و همچنین معطوف شدن تمرکز توسعه‌دهندگان به بازی به شدت مورد انتظار Marvel’s Wolverine، ممکن است عرضه بسته‌ های الحاقی بازی اسپایدرمن ۲ با تاخیر قابل توجهی روبرو شده باشد.

بسته های الحاقی بازی اسپایدرمن ۲ روایت‌گر چه داستانی هستند؟

طبق اطلاعات محرمانه لو رفته، بسته های الحاقی بازی اسپایدرمن ۲، همانطور که پیش‌تر هم اشاره شد، Extreme Carnage ،Beetle Invasion و Spider-Verse Anomaly نام دارند. توجه داشته باشید که این اطلاعات هنوز توسط اینسامنیاک گیمز تایید نشده و به‌همین خاطر ممکن است دستخوش تغییر یا به‌کلی لغو شوند. البته به‌لطف آپدیت تازه منتشر شده، احتمال صحت داشتن موارد اشاره شده بالاست، چراکه به‌خاطر یکی از باگ‌های آپدیت جدید، بازیکنان برای مدت کوتاهی امکان دسترسی به منوی دستورات توسعه‌دهندگان را داشتند. در این منوی دستورات لیستی از مراحل غیرقابل دسترس با عناون Beetle Invasion قابل مشاهده بود که شامل ماموریت‌های گروگان‌گیری و یک باس فایت می‌شد. بنابراین تا اینجای کار صحت داشتن اطلاعات لو رفته تاحدودی تایید شده است.

حالا سوال این است که بسته های الحاقی بازی اسپایدرمن ۲ روایت‌گر چه داستانی هستند؟ اولین قسمت یعنی Beetle Invasion، به احتمال زیاد شخصیت ابنر جنکینز (Abner Jenkins) با نام مستعار بیتل را به دنیای مارولی اینسامنیاک گیمز معرفی خواهد کرد. او یکی از ابرشرورهای کمترشناخته شده اسپایدرمن است که تنها در کمیک‌ها دیده شده و منبع قدرتش، یک لباس جنگی فوق‌پیشرفته‌ است. بسته الحاقی دوم، یعنی Extreme Carnage همانطور که از نامش پیداست، حول محور شخصیت کلیتس کسدی یا همان کارنیج می‌چرخد. ادامه پاراگراف بخشی از داستان بازی اسپایدرمن ۲ را اسپویل می‌کند، لذا آن را با صلاح خود مطالعه کنید. زمینه معرفی شخصیت کارنیج در یکی از ماموریت‌های فرعی به‌نام The Flame فراهم شده است. در پایان این ماموریت فرعی، رهبر فرقه با یک سمبیوت قرمز رنگ فرار می‌کند و پیش خود قول می‌دهد که زمان برملا شدن حقیقت، اجرا شدن عدالت و آغاز کارنیج (قتل عام) نزدیک است. از آنجایی که استودیو اینسامنیاک گیمز مشغول ساخت اسپین آف کوتاه Marvel’s Venom است، بسته الحاقی Extreme Carnage می‌تواند به بهترین شکل ممکن حضور کارنیج به‌عنوان آنتاگونیست اصلی را راه اندازی کند.

درنهایت نوبت می‌رسد به بسته الحاقی Spider-Verse Anomaly که به احتمال زیاد یک کراس اور بزرگ با سه‌گانه اسپایدر ورس محبوب سونی پیکچرز باشد. یکی از مراحل فرعی بازی اسپایدرمن ۲ جمع‌آوری چندین ربات‌ عنکبوتی است که بعد از تکمیل شدن، یک پورتال مولتی‌ورسی مشابه آنچه که در انیمیشن Spider-Man: Across The Spider-Verse دیدیم، باز می‌شود و پیتر خطاب به شخصیتی ناآشنا می‌گوید: «اگر میگل به دنبال این‌ ربات‌ها آمد، بهش بگویید جوینده یابنده است». از آنجایی که اسپایدرمن اینسامنیاک گیمز حضور افتخاری کوتاهی در انیمیشن Spider-Verse 2 داشته، احتمال حضور داشتن میگل اوهارا در این بسته الحاقی وجود دارد. 

آیا شیطان هلزکیچن در بسته های الحاقی بازی اسپایدرمن ۲ حضور دارد؟

بر کسی پوشیده نیست که استودیو اینسامنیاک گیمز چقدر عاشق ایستراگ و رفرنس‌های کمیکی است. از برج انتقام جویان گرفته تا خانه دکتر استرنج و دفتر وکالت مت مورداک، ایستراگ و رفرنس‌های بی‌شمار به تاریخ هشتاد ساله مارول یکی از بزرگترین نقاط قوت بازی Marvel’s Spider-Man بود. خوشبختانه این موضوع برای دنباله پرسروصدای Marvel’s Spider-Man 2 نیز صدق می‌کند، چراکه حین تاب خوردن در شهر نیویورک می‌توانید نکات و ایستراگ‌های متعددی پیدا کنید.

چند ماه پیش به‌لطف طرفداران تیزبین مشخص شده بود که استودیو اینسامنیاک گیمز در جدیدترین اثر خود، ایستراگ مربوط به دردویل را دستکاری کرده است. ماجرا از این قرار است که نام نلسون و مورداک به‌طرز مشکوکی از تابلوی دفتر وکالت مت مورداک حذف شده و یک اعلامیه حاوی مضمون “خروج صورت پذیرفته” روی دیوار نصب شده است. شمار سوالات و گمانه‌زنی‌ها در فضای مجازی به‌قدری زیاد بوده که برایان اینتیهار، کارگردان خلاق پروژه به‌تازگی مجبور شده در مصاحبه با رسانه IGN، درباره‌اش صحبت کند. وقتی IGN در پادکست خود از برایان اینتیهار درباره تابلوی گمشده پرسید، او خاطرنشان کرد که این اقدام کاملا عمدی بوده و به‌منظور اشاره به محتوای احتمالی آینده صورت گرفته است.

سوال خیلی خوبی پرسیدید. به‌نظر من عجله نکنید و گوش به زنگ باشید. با این حال، مورد جالبی را پیدا کردید.

استودیو اینسامنیاک گیمز پیش‌تر درباره احتمال ساخته شدن اسپین آفی با محوریت ونوم صحبت کرده و از طرفی دیگر سخت مشغول توسعه بازی به‌شدت مورد انتظار ولورین است. بنابراین خیلی دور از ذهن نیست که در آینده‌ شاهد رونمایی از بازی انفرادی دردویل یا حضورش در یکی از بسته های الحاقی بازی اسپایدرمن ۲ باشیم. اگر به‌خاطر داشته باشید، اینسامنیاک برای بازی اول یک بسته الحاقی سه قسمتی منتشر کرد و به‌واسطه آن، پای شخصیت‌های نمادینی همچون بلک کت و هامرهد را به دنیای مارولی خود باز کرد. بنابراین دیدن شیطان هلزکیچن نمی‌تواند خیلی دور از ذهن باشد.

از پروژه بعدی اینسامنیاک گیمز چه می‌دانیم؟

جدیدترین پروژه استودیو اینسامنیاک گیمز بازی به‌شدت مورد انتظار Marvel’s Wolverine است. به‌جز جهش‌یافته نامیرای داستان که صداپیشگی آن برعهده لیام مک‌اینتایر (Liam McIntyre) است، چهره‌های آشنای زیادی از دنیای مردان ایکس مانند تایگر تیگر، ساسکواچ، دث استرایک، میستیک، کلیستو، امگا رد، سان فایر، سیبرتوث، جین گری و مستر سینیستر با صداپیشگی اسطوره صنعت گیم، یعنی تروی بیکر (Troy Baker) در بازی Marvel’s Wolverine حضور خواهند داشت. زیرساخت‌های نسخه رایانه شخصی هم در دسترس همگان قرار گرفته، لذا اگر به اندازه کافی جستجو کنید، می‌توانید آن را پیدا کرده و به‌صورت کاملا رایگان دانلود کنید. با توجه به اطلاعات فاش شده، زیرساخت‌های نسخه رایانه شخصی دارای چند سناریو گیم‌پلی، بخش آموزشی، چند نمونه اولیه، یک حالت به‌نام Horde Mode و چندین منطقه جهان باز است.

بازی از حالت پرفورمنس ۶۰ فریم با حفظ ری تریسینگ پشتیبانی می‌کند و درست مثل سه‌گانه اسپایدرمن، سیستم آب و هوا پویا، شبیه‌ساز دقیق اعضای ماهیچه بدن و صورت و همچنین شبیه‌ساز دقیق انیمیشن‌های لباس دارد. مکانیک‌های کامبت و پیمایش هم تا حد زیادی از عناوین بزرگی همچون God of War و Assassin’s Creed الهام گرفته شده‌اند، بنابراین می‌توان از کیفیت گیم‌پلی اطمینان کامل داشت.

برنامه اینسامنیاک بعد از عرضه بازی Marvel’s Wolverine چیست؟

همانطور که در تصویر بالا (نقشه راه بازی های جدید اینسامنیاک گیمز) مشاهده می‌کنید، برنامه پلی استیشن برای گسترش دنیای مارولی اینسامنیاک فقط به اسپایدرمن و ولورین ختم نمی‌شود. طبق اسناد محرمانه لو رفته، قسمت پایانی سه‌گانه اسپایدرمن، اسپین آف کوتاه ونوم و سه‌گانه‌ مردان ایکس از دیگر آثاری هستند که در برنامه ده سال آینده اینسامنیاک گیمز دیده شده است. جالب است بدانید که هر قسمت سه‌گانه مردان ایکس بودجه‌ای‌ بالغ بر ۱۴۰ میلیون دلار خواهد داشت. صحبت از بودجه شد، باید اشاره کنیم که بر اساس اسناد محرمانه مذکور، اینسامنیاک گیمز ۳۸۵ میلیون دلار برای بازی Marvel’s Spider-Man 3 و ۳۰۵ میلیون دلار برای بازی Marvel’s Wolverine در نظر گرفته است. (فعلا خبری از بودجه اسپین آف‌های ونوم و اسپایدر ورس نیست)

تمامی اطلاعات و جزئیات منتشر شده از عناوین جدید اینسامنیاک گیمز:

بازی Spider-Verse: با توجه به گزارش‌های منتشر شده از توسعه یک آی پی مولتی‌پلیر، این عنوان می‌تواند یک تجربه چند نفره آنلاین باشد که امکان سفر به دنیاهای موازی مختلف را فراهم می‌کند. متاسفانه فایل‌هایی توسط هکرها لو رفت که از کنسل شدن این بازی خبر می‌داد، اما با توجه به استقبالی که از کانسپت آرت‌های آن شده، هنوز احتمال ساخته شدنش وجود دارد. البته تا زمانی که خبری رسمی منتشر نشده، نباید نسبت به چیزی امیدوار شوید.

بازی Marvel’s Wolverine: از درجه سنی بزرگسال (Mature) برخوردار است و هیچگونه ارتباطی با فرانچایز مردان ایکس فاکس ندارد. داستان بازی در جهانی نسبتا باز یا به اصطلاح سندباکس روایت می‌شود و از نظر گیم‌پلی بسیار شبیه به سری بازی‌های God of War و Assassin’s Creed است.

بازی Marvel’s Venom: از نظر مقیاس بسیار شبیه به اسپین آف مایلز مورالز است و داستان قسمت پایانی سه‌گانه، یعنی Marvel’s Spider-Man 3 را راه اندازی می‌کند. این بازی در کل ۱۲ ماموریت اصلی، ۳ باس فایت و چندین ماموریت فرعی خواهد داشت و شخصیت کارنیج آنتاگونیست اصلی آن خواهد بود. با توجه به دنباله اسپایدرمن، احتمال حضور چندین سیمبیوت دیگر از دنیای مارول مانند اسکریم (Scream)، رایت (Riot)، تاکسین (Toxin)، اسلیپر (Sleeper)، اسکورن (Scorn)، هیبرید (Hybrid) و نال (Knull)، رهبر سیمبیوت‌ها وجود دارد. در نظر داشته باشید این مورد هم تنها در حد یک شایعه است و توسط هیچ منبع خبری تایید یا تکذیب نشده است.

بازی Spider-Man 2 هم اکنون به‌صورت انحصاری روی کنسول پلی استیشن 5 قابل تجربه است و به‌ احتمال زیاد اواخر سال ۲۰۲۴ برای پی‌سی پورت می‌شود.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

22 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments