فیلتر پشتیبانی از کنترلر به استیم اضافه می‌شود

منتظر آپدیت جدید باشید

فیلتر پشتیبانی از کنترلر به استیم اضافه می‌شود حمید توحیدلو ۰ ۱۶ شهریور ۱۴۰۲ اخبار بازی
پشتیبانی از کنترلر در استیم

بر اساس اعلام شرکت ولو، در آپدیت ماه اکتبر فیلتر پشتیبانی از کنترلر به شبکه استیم (Steam) اضافه خواهد شد.

در حالی که بسیاری از پی‌سی بازها با استفاده از کیبورد و ماوس به تجربه بازی‌ها می‌پردازند، اما تجربه یک سری از عناوین با کنترلر جذاب دوال سنس هیجان بیشتری دارد. با این حال، اطلاع از پشتیبانی یک بازی از این کنترلر برای کاربرها همواره معضل بزرگی بوده است.

در همین راستا، به نظر می‌رسد که شرکت ولو به دنبال حل این مشکل است. این کمپانی به تازگی در پیامی اعلام کرده که در آپدیت ماه اکتبر استیم، قابلیت فیلتر پشتیبانی از کنترلر به این پلتفرم اضافه خواهد شد. در واقع، به لطف عرضه به‌روزسانی بعدی استیم ورکس، توسعه‌دهندگان توضیح دقیق‌تری از کنترلرهای مورد پشتیبانی شده در بازی‌های خود ارائه می‌دهند.

به بیان دقیق‌تر، از این پس سازندگان باید مشخص کنند که بازی آن‌ها به طور کامل (Full Controller Support) از کنترلر پشتیبانی می‌کند یا صرفا بخشی از بازی با کنترلر (Partial Controller Support) قابل تجربه خواهد بود. علاوه بر این، یک گزینه برای استفاده از کنترلرهای خاص نیز برای توسعه‌دهندگان در نظر گرفته شده است.

طبق گفته شرکت ولو، پشتیبانی از کنترلر ایکس باکس در استیم به معنی پشتیبانی از دوال سنس پلی استیشن 5 نیست و این دو دسته از نظر آن‌ها متفاوت است. در ادامه این بیانیه اشاره شده که سازندگان باید به طور کامل از پشتیبانی بی‌عیب و نقص بازی از کنترلر DualSense مطمئن شوند. از طرفی، قرار است که به‌زودی API ساده برای تسهیل در روند پشتیبانی بازی‌ها از کنترلرها برای سازندگان منتشر شود.

در حال حاضر تاریخ دقیقی برای عرضه آپدیت جدید استیم اعلام نشده، اما گفته شده این به‌روزرسانی در ماه اکتبر هم برای کاربرها و هم برای توسعه‌دهندگان منتشر خواهد شد. بدین ترتیب، به‌زودی فیلتر پشتیبانی از کنترلر به استیم و صفحه فروش بازی‌ها در این پلتفرم اضافه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا