#مهسا_امینی

رکورد بیشترین تعداد کاربر همزمان در استیم شکسته شد

شروع عالی ولو در سال ۲۰۲۱

رکورد بیشترین کاربر همزمان در استیم شکسته شد

سال ۲۰۲۱ برای کمپانی Valve بسیار عالی آغاز شده، چون تنها چند روز پس از شروع سال جدید میلادی، رکورد بالاترین تعداد کاربران همزمان آنلاین، در پلتفرم استیم شکسته شد!

در ۱۲ ماه گذشته، این هفتمین بار است که این رکورد جابه‌جا می‌شود. آخرین بار، در اواسط ماه دسامبر سال قبل، این رکورد با ۲۴,۷۷۶,۶۳۵ تعداد کاربر همزمان، شکسته شده بود و قبل از این، بالاترین تعداد افراد فعال در کلاینت استیم، ۲۲ میلیون کاربر بود. شرکت استیم از ابتدای همه‌گیری ویروس COVID-19، که منجر به قرنطینه میلیون‌ها نفر شد، آمار بی‌سابقه‌ای از حساب‌های کاربری فعال را مشاهده کرده است.

اکنون، مطابق آمار وبسایت SteamDB (پایگاه داده‌های استیم)، پلتفرم بازی‌های رایانه‌های شخصی کمپانی Valve، با تعداد ۲۵,۴۱۵,۰۸۰ کاربر فعال، در روز ۲ ژانویه سال ۲۰۲۱ میلادی (۱۳ دی ماه)، رکورد جدیدی را در این سرویس، به ثبت رسانده است.

به نظر می‌رسد دلایلی مانند همه‌گیری ویروس کرونا و قرنطینه، سرمای هوا، تعطیلی‌های سال نو میلادی و انتشار بازی Cyberpunk 2077، روی این آمار بی‌سابقه، اثر گذار بوده است. همچنین لازم به ذکر است که اکثر این ۲۵ میلیون حساب کاربری، در زمان شکسته شدن رکورد، فقط آنلاین بوده و روی این پلتفرم بازی نمی‌کردند. تعداد افرادی که در زمان ثبت رکورد در حال بازی کردن بودند، تنها ۷.۴ میلیون نفر اعلام شده است.

رکورد ۱۸.۵ میلیون کاربر فعال در استیم، که اولین بار در اوج محبوبیت عنوان بتل رویال PUBG در ژانویه سال ۲۰۱۸ میلادی (دی ماه سال ۱۳۹۶) ثبت شد، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون، چندین بار شکسته شده است. در تاریخ ۲ فوریه (۱۳ بهمن ۱۳۹۸)، حوالی عید سال نو چین، هنگامی که این کشور درگیر قرنطینه حاصل از همه‌گیری شد، رکورد جدید ۱۸.۸ میلیون کاربر به ثبت رسید و تنها یک هفته پس از آن، بیشترین تعداد، ۱۹.۱ میلیون کاربر اعلام شد.

در تاریخ ۱۵ مارس (۲۵ اسفند ۱۳۹۸) نیز، هنگامی که کشور‌های اروپایی درگیر قرنطینه شده بودند، ۲۰.۳ میلیون کاربر استیم، همزمان آنلاین بوده و رکورد دیگری را ثبت کردند. در روز بیستم همان ماه، بار دیگر رکورد شکسته شد و در نهایت در ۲۱ مارس سال ۲۰۲۰ میلادی (۲ فروردین ۱۳۹۹) این رقم به بالاترین حد رسید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا