#مهسا_امینی

نبردهای هوایی بازی Starfield چگونه خواهند بود؟

بازی Starfield در حقیقت مانند یک شبیه ساز نبردهای هوایی است!

نبردهای هوایی بازی Starfield

نبردهای هوایی بازی Starfield بدون شک یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی این بازی هستند و طی روزهای اخیر، تاد هاوارد (Todd Howard) تلاش کرد با اشاره به دیگر فرنچایزها ما را بیشتر با این بخش آشنا سازد و باید گفت که گفته‌های او بسیار امیدوارکننده هستند.

یکی از بزرگ‌ترین و البته جذاب‌ترین ویژگی‌های بازی بزرگ در دست توسعه استودیو بتزدا (Bethesda) یعنی Starfield، مبارزات هوایی میان سفینه‌ها است که به گفته تاد هاوار این بخش بازی به شدت از سری بازی MechWarrior الهام گرفته است. چنین چیزی به معنای نیاز به مدیریت نیروی سفینه و البته نیازمند دقت بسیار بالا برای هدف گیری درست در این بازی است و این در حالی است که امروزه جنگ‌های فضایی بازی‌های مختلف کمتر به سمت شبیه سازی و بیشتر شبیه به بازی‌های آرکید هستند. تاد هاوارد طی مصاحبه اخیر خود با IGN در این باره گفت:

ما سرعت جنگ‌های فضایی را محدود کرده‌ایم. یکی از بازی‌هایی که از آن الهام گرفته و شما می‌توانید به عنوان نمونه‌ای از جنگ‌هایی فضایی ما در نظر بگیرید، سری بازی MechWarrior است. البته سرعت جنگ‌های فضایی این سری بازی باز هم از سرعت جنگ‌های فضایی ما بالاتر بوده، ولی از لحاظ سرعت مدیریت نیرو سرعت بازی MechWarrior پایین‌تر بوده و ما سرعت نسبتا بیشتری را در این بخش در اختیار شما قرار می‌دهیم.

دیگر بازی که هاوارد به آن اشاره داشت، بازی FTL: Faster Than Light بود و اشاره داشت که آن‌ها از این بازی نیز الهام گرفته‌اند. هاوارد درباره تشابه بازی Starfield با FTL گفت:

سفینه شما قدرت‌های متفاوتی دارد و شما تا حدی برای مدیریت سه اسلحه خود، سپس موتور سفینه، پس از آن سپر خود و در پایان هدایت سفینه برای فرار از شرایط سخت، باید تا حدی شبیه به بازی FTL عمل کنید.

لازم به ذکر است که برخی از بخش‌های مدیریت سفینه بازی Starfield شبیه به دو بازی Elite: Dangerous و Star Wars: Squadrons هستند. هاوارد افزود که نبردهای فضایی یکی از اولین بخش‌ها در کنار ساخت سیارات بازی بود که توسعه دهندگان آن را طراحی کرده و توسعه دادند. همانطور که می‌دانید بازی Starfield شامل هزاران سیاره است که شما می‌توانید با تمام آن‌ها تعامل داشته باشید و هر کدام شاخصه‌های خود را دارا است.

در ادامه باید ذکر کرد که نبردهای فضایی بازی Starfield به مبارزه میان دو سفینه ختم نشده و شما می‌توانید با به دام انداختن دیگر سفینه‌ها به آن‌ها نزدیک شده، به آن‌ها حمله کرده، اعضای آن را از بین برده و حتی سفینه را بربایید. همچنین باید افزود که سفینه شما به طور کامل قابل شخصی سازی است. بازی Starfield ابتدا برای انتشار طی سال ۲۰۲۲ برنامه ریزی شده بود که برای توسعه بهتر و کامل‌تر تا سال ۲۰۲۳ تاخیر خورد. گیم پلی به نمایش در آمده از بازی Starfield در مراسم Summer Game Fest بسیار امیدوار کننده بود و توانست طرفداران بسیاری را جذب کند. نظر شما درباره نبردهای هوایی بازی Starfield و به طور کلی این بازی مورد انتظار چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا