آیا داستان بازی Star Wars Jedi: Survivor به فیلم‌ها مرتبط است؟

آیا ساخته جدید رسپاون جزو خط زمانی اصلی جنگ ستارگان است؟

آیا داستان بازی Star Wars Jedi: Survivor به فیلم‌ها مرتبط است؟ عرفان بدری ۰ ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ اخبار بازی
داستان بازی Star Wars Jedi: Survivor

آیا داستان بازی Star Wars Jedi: Survivor، دنباله عنوان تحسین شده Star Wars Jedi: Fallen Order به خط زمانی جنگ ستارگان (Star Wars) و فیلم‌ها و سریال‌های آن مرتبط است یا در یک خط زمان جدا اتفاق می‌افتد؟

پس از حدود سه سال و نیم انتظار، دنباله بازی Star Wars Jedi: Fallen Order ساخته استودیوی رسپاون اینترتینمنت (Respawn Entertainment) که بیشتر برای ساخت مجموعه Titanfall و بازی Apex Legends شناخته می‌شود، منتشر شده است. داستان بازی Star Wars Jedi: Survivor باری دیگر روی شخصیت کال کستیس (Cal Kestis) تمرکز دارد و پنج سال پس از وقایع قسمت قبلی جریان دارد. این عنوان همچنین به کتاب تازه منتشر شده Star Wars Jedi: Battle Scars نیز مرتبط است.

اما سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا این عنوان جدید به خط داستانی اصلی جنگ ستارگان و فیلم و سریال‌ها آن مرتبط یا به اصطلاح کانن (Canon) است یا باید آن را در یک خط زمانی جدا فرض کرد؟

این طور که به نظر می‌رسد فعلا شرکت لوکاس فیلم (Lucasfilm) داستان بازی Star Wars Jedi: Survivor و نسخه قبلی آن را جدا از مجموعه اصلی فیلم‌ها و سریال‌ها نگه داشته است، اما نشانه‌هایی وجود دارد که این عنوان با خط اصلی ارتباط دارد.

بازی Star Wars Jedi: Fallen Order قطعا در خط زمانی اصلی اتفاق می‌افتد، زیرا نه تنها رویدادهای فیلم‌ها و سریال‌ها را تائید می‌کند، بلکه یکسری از موارد این عنوان در فیلم‌ها و سریال‌ها نیز حضور دارند. وقتی که این عنوان در سال ۲۰۱۹ منتشر شد، سریال The Book of Boba Fett از واحد دروید (Droid) بی‌دی (BD) استفاده کرد و همچنین در فصل اول سریال Star Wars: The Bad Batch شاهد ملاقات با براکا (Bracca) بودیم.

علاوه بر این کتاب Star Wars Jedi: Battle Scars که داستان بازی Star Wars Jedi: Survivor با آن در ارتباط است، به خط زمانی اصلی مرتبط است. بنابراین منطقی است که این بازی هم در این خط زمانی اتفاق بیفتد. تصمیمات گذشته شرکت لوکاس فیلم نیز این موضوع را تائید می‌کند.

از زمان معرفی خط زمانی Star Wars Legends در آوریل ۲۰۱۴، اعلام شد که تمام پروژه‌های جنگ ستارگان به خط زمانی اصلی مرتیط هستند، مگر این که لوکاس فیلم خلاف این موضوع را اعلام کند. بنابراین می‌توان گفت که بازی Star Wars Jedi: Survivor نیز قطعا جزو این خط زمانی است.

بازی Star Wars Jedi: Survivor هم اکنون برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۵، رایانه‌های شخصی، ایکس‌باکس سری اس و ایکس‌باکس سری ایکس در دسترس است. استیگ آسموسن (Stig Asmussen) کارگردان بازی God of War III و کارگردان هنری God of War II این عنوان را کارگردانی کرده است.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا