آیا بازی STALKER 2 برای پلی‌استیشن 5 هم منتشر می‌شود؟

این هم از انحصاری ۲۰۲۱ ایکس باکس!

آیا بازی STALKER 2 برای پلی‌استیشن 5 هم منتشر می‌شود؟ امیرحسین ناصری ۲ ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
نسخه پلی استیشن 5 بازی STALKER 2

طبق اعلام رسمی GSC Games World نسخه پلی استیشن 5 بازی STALKER 2 در حال حاضر بخشی از برنامه نیست و این عنوان به صورت انحصاری برای کنسول‌های ایکس باکس و پلتفرم رایانه شخصی در سرویس گیم پس (Game Pass) عرضه می‌شود.

شرکت GSC Games World در مراسم E3 سال ۲۰۱۸ برای اولین بار بازی S.T.A.L.K.E.R 2 را معرفی کرد تا توجه ناشرها برای بستن قرارداد همکاری جلب شود. با این وجود مایکروسافت و تیم ایکس باکس، طی سالیان گذشته به دنبال استودیوها و شرکت‌های مختلف برای همکاری و ساخت بازی‌های انحصاری بوده‌اند و در حال حاضر نیز با خریداری استودیوهایی مانند Bethseda و Arkane (سازنده بازی Dishonored) ثابت کرده‌اند که گفته خود را عملی می‌کنند. این در حالی است که پیشرفت سرویس ایکس باکس گیم پس و توسعه ساخت عناوین انحصاری، رفته رفته باعث شد تا بازی S.T.A.L.K.E.R 2 نیز به مجموعه بزرگ ایکس باکس وارد شود.

در واقع تیم ایکس باکس سعی دارد تا با تبدیل کردن سرویس گیم پس به یک شبکه بزرگ از بازی‌ها، به کاربران اجازه دهد تا بدون نیاز به پرداخت چندصد دلار برای خرید بازی‌ها، ماهیانه مبلغی بسیار کم را برای دسترسی به این کتابخانه بزرگ از عناوین مختلف پرداخت کنند. کاری که نظر مدیران GSC را هم جلب کرده و همکاری بین آن‌ها عمیق‌تر شده است.

نسخه پلی استیشن 5 بازی STALKER 2 در حال حاضر منتفی است

طی دو سال گذشته و به عبارتی از زمان معرفی بازی S.T.A.L.K.E.R 2 اطلاعات بسیار کمی درباره آن منتشر شده است. سازندگان در سال گذشته میلادی تنها یک تیزر کوتاه و هیجان‌انگیز، در کنار یک گیم پلی ۱ دقیقه‌ای از بازی را منتشر کردند که همراه با آن از وجود یک شخصیت اصلی جدید و همچنین مکانیزم متفاوت بازی صحبت شد.

با این حال ندادن اطلاعات به کاربران و به عبارتی بسته نگه داشتن درها، باعث می‌شود تا سوال‌های بسیاری درباره این دنباله محبوب به وجود آید؛ سوالاتی که شاید مهم‌ترین آن‌ها، این باشد که «آیا نسخه پلی استیشن 5 بازی STALKER 2 عرضه خواهد شد؟». این مورد که توسط کاربران بسیاری در فضای مجازی پرسیده شده و پاسخ‌های احتمالی نیز به آن داده شده، ظاهرا از دید سازندگان منتفی است!

طی مصاحبه اخیر یکی از افراد تیم سازنده این بازی، او عملا اظهار کرده که یکی از ملاک‌های آن‌ها برای انتخاب پلتفرم مقصد، سرویس‌هایی بوده که کاربران از طریق آن می‌توانند به بازی مورد نظر دسترسی داشته باشند. با این حساب مایکروسافت که طی سالیان گذشته جنگ سرویس‌ها را به نحوی پیروز شده، این موقعیت را به دست آورده تا S.T.A.L.K.E.R 2 را به صورت انحصاری و تنها برای کنسول‌های ایکس باکس در دسترس کاربران قرار دهد. با این حال لازم به ذکر است که سازندگان هرگز نگفته‌اند که در آینده برنامه‌ای برای عرضه بازی در کنسول پلی استیشن 5 وجود ندارد، بلکه اعلام شده که «در حال حاضر» این عنوان تنها برای اجرا در دو کنسول ایکس باکس سری ایکس و اس برنامه‌ریزی شده و از طریق سرویس گیم پس ارائه می‌شود.

مایکروسافت چند روز پیش عرضه بازی S.T.A.L.K.E.R 2 را برای سرویس ایکس باکس گیم پس اعلام کرد که در کنار آن، چندین عنوان دیگر نیز از جمله Hello Neighbor 2، Art of Rally و همچنین Edge of Eternity هم وجود داشتند. با این حال، نکته قابل توجه اینجاست که تاریخ انتشار این عنوان نیز درست به مانند سایر اطلاعات مربوط به آن کاملا مخفی باقی مانده است. استودیو سازنده بازی سال گذشته اعلام کرده بود که دنباله مورد انتظار S.T.A.L.K.E.R در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد که با توجه به شروع روند اصلی ساخت در سال ۲۰۱۸ کاملا هم منطقی به نظر می‌رسد. اما اینکه پاندمی ویروس کرونا تا چه حد روی ساخت این بازی تاثیر گذاشته و آیا تیم طراحی کار خود را در ماه‌های آینده به اتمام می‌رسانند یا که نه، هنوز مشخص نیست.

بازی S.T.A.L.K.E.R 2 در حال حاضر برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس، همراه با پلتفرم رایانه شخصی در دست ساخت قرار دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا