تریلر فیلم Spider Man 3

چه ایستراگ‌ها و جزئیات نهفته‌ای در تریلر فیلم Spider Man 3 وجود دارد؟

سلام پیتر!

بالاخره تریلر فیلم Spider Man 3 منتشر شد و چنان که به نظر می‌رسد، استودیو مارول تا آنجا که می‌توانسته جزئیات عجیب و مخفی را در آن قرار داده که به نحوی مسیر داستان این اثر سینمایی را روشن می‌کنند. اما برخی از این جزئیات ذکر شده کاملا مشخص هستند، و برخی دیگر نیاز به دقت بیشتر دارند، در نتیجه در ادامه این مطلب یه بررسی کلی این تریلر می‌پردازیم.

فیلم Spider Man 3 مدت‌هاست که در رادار طرفداران مارول وجود دارد و شدیدا برای آن‌ها دارای اهمیت است؛ چراکه به جز دیدن دوباره تام هالند در قامت مرد عنکبوتی، قرار است تا یکی از اولین نتایج مولتی ورس در قالب سینمایی را در MCU مشاهده کنیم. اما اینکه مولتی‌ورس تا چه حد می‌تواند روی فیلم‌های اسپایدرمن تاثیرگذار باشد، سوالی است که پاسخ آن به خوبی سونی و دیزنی را راضی نگه می‌دارد! به هر حال پس از شکل گرفتن جهان‌های موازی، حال سونی می‌تواند بدون مشکل اسپایدرمن مخصوص جهان خود را داشته باشد یا اینکه از تام هالند در کراس‌اورهای مختلفی استفاده کند که نمونه بارز آن حضور دکتر اختاپوس از فیلم قدیمی Spider-Man 2 در دنیای سینمایی مارول است.

به هر حال تا پیش از انتشار تریلر، شایعه‌های بسیاری درباره اینکه داستان فیلم چگونه باعث می‌شود تا دیگر اسپایدرمن‌های قدیمی و همچنین شخصیت‌های منفی آن‌ها در MCU حضور داشته باشند، وجود داشت. اما حال که تریلر این فیلم منتشر شده، پاسخ به بسیاری از این پرسش‌ها داده شده و در عین حال چندین و چند سوال دیگر به وجود آمده که همگی در قالب رازهای عجیب و غریب در این ویدیو چند دقیقه‌ای وجود دارند. حال اگر آماده تجزیه و تحلیل تریلر فیلم Spider Man 3 یا همان Far From Home هستید، بهتر است در ادامه مطلب هم به همین دقت به خواندن مطلب بپردازید. در نظر داشته باشید که قرار نیست در این مطلب به بررسی جزئیات واضح مثل حضور آلفرد مولینا در نقش دکتر اختاپوس بپردازیم و نکات ریزتر که نیاز به توجه بیشتر دارد را بررسی خواهیم کرد.

نکته اول؛ دراز کشیدن روی سقف و حرکتی مشابه با آنچه که از توبی مگوایر دیده بودیم

در ابتدای این تریلر اولین تصویری که از بعد اتفاقات Far From Home می‌بینیم، این است که پیتر پارکر و ام جی روی سقف دراز کشیده‌اند و درباره شایعه‌های بامزه‌ای که در روزنامه درباره مرد عنکبوتی پخش شده صحبت می‌کنند. این صحنه را پیش‌تر در فیلم قدیمی Spider Man 3 دیده بودیم، البته بدون روزنامه! توبی مگوایر نیز در آن فیلم در کنار مری جین بود و آن‌ها نیز به آسمان نگاه می‌کردند. همچنین یک نکته جالب‌تر درباره حضور احتمالی توبی مگوایر در این فیلم آنجاست که می‌بینیم در صحنه پایانی تریلر، تام هالند کت و شلوار بسیار مشابه با آنچه که توبی در سری قدیمی Spider Man را می‌پوشید بر تن دارد. با این حساب، می‌توان نتیجه گرفت که شاید جهان پیتر پارکر MCU با دنیای مگوایر در سه‌گانه مرد عنکبوتی یکی شده تا یک دلیل منطقی‌تز برای حضور شخصیت‌های منفی آن از جمله دکتر اختاپوس نیز وجود داشته باشد!

نکته دوم؛ استفاده مجدد از ایده سال ۲۰۱۹

در یکی از صحنه‌های فرار پیتر پارکر و ام جی از دست پلیس‌ها، می‌بینیم که آن‌ها روی یک پل ایستاده‌اند و دور آن‌ها پر از هلی‌کوپتر ایستگاه‌های خبری و پلیس است. این طرح ابتدا در سال ۲۰۱۹ و در فیلم Spider-Man: Far From Home در نظر گرفته شده بود اما هرگز به کار گرفته نشد، تا اینکه در تریلر فیلم Spider Man 3 شاهد آن باشیم.

نکته سوم؛ نوشته روی ماگ داکتر استنرنج

وقتی پیتر برای کمک پیش داکتر استرنج می‌رود، جدای از گفتگو عجیب آن‌ها یک ماگ دست او دیده می‌شود که روی آن هم نوشته Oh For Fox Sake. این می‌تواند به جز شوخ‌طبع بودن استرنج، به این نکته اشاره کند که پس از ادغام جهان اسپایدرمن‌های قدیمی با MCU، سپس نوبت به ترکیب دنیای سینمایی استودیو سابق فاکس می‌شود که شامل مردان ایکس و چهار شگفت‌انگیز خواهد شد.

نکته چهارم؛ لباس مشکی اسپایدرمن

مدتی پیش درباره اینکه لباس جدید اسپایدرمن به رنگ مشکی و طلائی خواهد بود شنیدیم و حال به نظر می‌رسد که این شایعات به خوبی تایید شده‌اند. در تصویری که از پیتر پارکر در تریلر فیلم Spider Man 3 دیده می‌شود، او لباس مشکی رنگی را بر تن دارد که ظاهرا با جادو استرنج ادقام شده و ویژگی‌های آن هنوز مشخص نیست‌ همچنین اگر با دقت این صحنه را تماشا کنید، مردم حاضر در مکانی که او در حال فرار کردن است با دست به یک جهت اشاره می‌کنند تا به پیتر کمک کنند.

نکته پنجم؛ سفر در جهان موازی

وقتی که داکتر استرنج شروع به انجام دادن طلسم خود با تار موی پیتر می‌کند، می‌بینیم که چندین خط مختلف در قالب دایره‌ای شکل دور شخصیت‌ها می‌چرخد. این خطوط احتمالا خط‌های زمانی مختلفی هستند که استرنج سعی دارد تا با استفاده از یکی از آن‌ها، به آینده یا گذشته‌ای بروند که هرگز در آن هویت اصلی پیتر فاش نشده یا به عبارتی خارج از زمین ۶۱۶ (جهان MCU) باشد. اما در پایان این کار، ظاهرا طلسم چندان هم موفقیت‌آمیز نبوده و باعث بهم ریختن قوانین زملن و مکان می‌شود تا دنیای پیتر با یک پیتر پارکر دیگر قاطی شود! همچنین اگر هنگام اعمال طلسم به اطراف استرنج و پیتر دقت کنید، آن‌ها در مکانی خارج از هر خط زمانی هستند که شباهت‌هایی را با موقعیت مکانی کاخ کانگ فاتح (یا همان He Who Remains) در قسمت ششم لوکی دارد.

نکته ششم؛ جعبه پیتر

هنگامی که پیتر پارکر متوجه جهان‌های موازی و زندگی دوگانه خود می‌شود، ظاهرا با داکتر استرنج به مشکل برخورده و در نتیجه مجبور می‌شود تا به او حمله کند یا شاید هم چیزی را برای رفع مشکل خود بدزدد؛ چیزی که در قالب یک جعبه مکعبی شکل در دستان او دیده می‌شود، درست وقتی که استرنج، او را از بدن فیزیکی خارج کرده و وارد بعد دیگری می‌کند. اما استفاده این جعبه چیست؟ هرطور که باشد قطعا این مکعب کاربرهای بسیاری دارد که اسپایدرمن آن را برداشته و استرنج برای این کار به او ضربه می‌زند. ولی حداقل می‌توان برداشت کرد که هنوز این مکعب فعال نشده، چراکه هیچ نور یا نشانه‌ای از کاربرد را ندارد، در نتیجه ممکن است در کل فیلم برای نجات از مولتی‌ورس دیوانگی به کار گرفته شود.

دیگر ایستراگ‌های این تریلر شامل تایید حضور دوباره گرین گابلین با بازی ویلیام دفو و همچنین شخصیت الکترو است که البته در این فیلم از نیرو برق زرد رنگ به جای آبی استفاده می‌کند (دلیل مهمی هم برای آن نیست). همچنین شاید سایه پشت سر پیتر همان شخصیت Lizard باشد که یکی دیگر از ابرشرورهای تشنه به خون اسپایدرمن خوانده می‌شود.

اما نظر شما درباره فیلم مورد انتظار Spider-Man: No Way Home چیست؟ آیا این فیلم می‌تواند انتظارات طرفداران از یک هرج و مرج بزرگ عنکبوتی را برآورده کند؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا