سیستم ارتقا بازی اسپایدرمن 2 پیچیده‌تر خواهد بود

دنیایی از قابلیت‌ها در سه درخت مهارت مجزا

سیستم ارتقا بازی اسپایدرمن 2 پیچیده‌تر خواهد بود پارسا خلیلی ۲ ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ بازی | گیم
سیستم ارتقا بازی اسپایدرمن 2

به‌تازگی تیم توسعه پیرو برگزاری رویداد پلی استیشن چند روز پیش، اطلاعات جدیدی درمورد سیستم ارتقا بازی اسپایدرمن 2 را با طرفداران به اشتراک گذاشته‌اند.

طی چند روز اخیر، پیش نمایش دوازده دقیقه‌ای بازی اسپایدرمن 2 حسابی در فضای مجازی خبرساز شده و انتظارات را به اوج رسانده است. از توانایی‌ها و گجت‌های جدید مایلز گرفته تا قدرت‌های منحصربه‌فرد و غیرقابل توصیف لباس سیمبیوتی پیتر، این بازی مورد انتظار نوید تجربه‌ای فراموش نشدنی می‌دهد. با این حال چیزی که ذهن برخی از طرفداران را به خود مشغول کرده، طراحی سطح بندی و سیستم ارتقا بازی است که خوشبختانه تیم توسعه توضیح کاملی درباره‌اش ارائه کرده است.

اخیرا توسط مدیر ارشد استودیو اینسامنیاک گیمز تایید شده است که سیستم ارتقا بازی اسپایدرمن 2 از سه درخت مهارت مجزا تشکیل شده که اولی به توانایی‌های منحصربه‌فرد پیتر، دومی به توانایی‌های منحصربه‌فرد مایلز و سومی به توانایی‌های مشترک هر دو اختصاص دارد. با اینکه داشتن سه درخت مهارت بزرگ خیلی هیجان انگیزه، اما هنوز یک سوال بسیار مهم مطرح است که فعلا هیچ پاسخ مشخصی ندارد.

با توجه به اینکه حضور شخصیت ونوم با صداپیشگی تونی تاد (Tony Todd) به‌عنوان یک آنتاگونیست تایید شده، احتمال دارد که پیتر در انتهای کمپین اصلی، لباس سیمبیوتی خود را از دست بدهد. ما می‌دانیم که سیمبیوت ونوم تاثیر منفی بروی شخصیت پیتر می‌گذارد و این موضوع به وضوح در صدای خشن پیتر و رفتارهای عجیبش احساس می‌شود. بنابراین یکی از محتمل‌ترین سناریوها، جدا شدن سیمبیوت ونوم از پیتر و پیوند خوردنش با شخص سومی است که هنوز از هویتش خبر نداریم. وقتی پیتر سیمبیوت را از دست بدهد، به‌طبع بازیکنان دیگر به این قدرت‌ها دسترسی نخواهند داشت.

یکی از راه‌حل‌های این مشکل، تبدیل شدن ونوم به یک شخصیت قابل بازی است. در حالی که ونوم به‌عنوان یک ابرشرور معرفی شده، این احتمال وجود دارد که تا پایان داستان به یک ضدقهرمانی تبدیل شود. بدین ترتیب بازیکنان می‌توانند مجددا به تمام توانایی‌های منحصربه‌فرد سیمبیوت ونوم دسترسی پیدا کنند. همچنین شایان ذکر است که راه حل دیگر این مشکل، به‌کارگیری یکی از تکنیک‌های بازی Spider-Man 3 است، یعنی تیم توسعه می‌تواند بعد از اتمام کمپین، لباس سیمبیوت ونوم را دوباره به پیتر بازگرداند تا بازیکن بتواند با فشردن یک دکمه بین دو حالت معمولی و سیمبیوتی سوییچ کند.

بازی به‌شدت مورد انتظار Marvel’s Spider-Man 2 پاییز سال جاری به‌صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 عرضه می‌شود.

4.6 9 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا