سونی اکتیویژن بلیزارد را تهدید کرد!

قطع رابطه پلی استیشن با اکتیویژن

تهدید اکتیویژن سونی

مدیر ارشد سونی اخیرا شرکت اکتیویژن بلیزارد را تهدید کرده که اگر به مایکروسافت ملحق شود، اطلاعاتی از کنسول پلی استیشن 6 را با آن‌ها به اشتراک نمی‌گذارد.

بیش از یک سال از اعلام خبر جنجالی خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت می‌گذرد؛ معامله‌ای به ارزش ۶۹ میلیارد دلار که مالکیت تمام استودیوها و بازی‌های اکتیویژن از جمله سری کالاف دیوتی را در اختیار ردموندی‌ها قرار می‌دهد.

در حالی که شماری از کشورهای جهان با این قرارداد کاملا موافق هستند، اما کمیسیون تجارت فدرال آمریکا و سازمان نظارت بر بازار انگلستان با طرح یک شکایت، از اقدام مایکروسافت برای تصاحب اکتیویژن بلیزارد جلوگیری می‌کنند. حال، چند روزی است که بار دیگر اختلاف مایکروسافت با این دو سازمان به اوج خود رسیده و گویا موانع جدیدی پیش‌روی ردموندی‌ها است.

در همین راستا، ساعاتی پیش اقای جیم رایان، مدیر کل بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی در گفت‌وگویی تهدید کرد که اگر معامله اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت تکمیل و نهایی شود، این کمپانی هرگز اطلاعاتی درباره کنسول پلی استیشن 6 را با آن‌ها به اشتراک نخواهد گذاشت.

جیم رایان معتقد است که اگر اکتیویژن بلیزارد و تمام استودیوهای زیرمجموعه آن به مایکروسافت بپیوندد، بدیهی است که ایکس باکس مدیریت و نظارت بر آن‌ها را برعهده می‌گیرد. از این رو، با توجه به رقابت تنگاتنگ ایکس باکس و پلی استیشن، سونی هرگز اطلاعاتی از کنسول بعدی خود یعنی PS6 را در اختیار اکتیویژن و بازی‌سازهای آن قرار نخواهد داد.

دقت داشته باشید که تکمیل معامله اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که کمیسیون تجارت فدرال آمریکا همچنان بر این باور است مایکروسافت بعد از تصاحب کمپانی نام‌برده، بازی‌های آن‌ها را به طور انحصاری برای ایکس باکس عرضه خواهد کرد.

این سازمان برای اثبات ادعای خود، عملکرد مایکروسافت بعد از خرید شرکت بتزدا را مطرح کرده است. آن‌طور که به نظر می‌رسد، بازی Starfield در ابتدا یک اثر انحصاری نبوده و در پی خرید بتزدا توسط مایکروسافت، به بازی انحصاری ایکس باکس تبدیل شده است. گزارش‌ها نشان می‌دهد که اگر کمیسیون تجارت فدرال آمریکا در دادگاه پیروز شود، مایکروسافت به کلی قید خرید اکتیویژن بلیزارد را می‌زند.

4.5 2 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا