نگاهی به تغییرات ظاهری هدست واقعی مجازی PSVR2 نسبت به PSVR

پیشرفت خارق‌العاده هدست مجازی پلی استیشن نسبت به نسل اول

تغییرات PSVR2 نسبت به PSVR

در حدود شش سال از عرضه هدست واقعی مجازی پلی استیشن گذشته و طی این مدت ما شاهد انتشار بازی‌های بسیار تاثیر گذار و مهمی برای آن بودیم. حال که به تازگی هدست PlayStation VR2 معرفی شده، قصد داریم نگاهی به تغییرات این هدست نسبت به نسل پیشین خود داشته باشیم.

هدست PSVR2 در زمان معرفی طرفداران بسیاری را به وجد آورد و راه اندازی وبسایتی اختصاصی توسط سونی برای این هدست باعث شد ما نگاهی بهتر به این هدست داشته و بیش از پیش تشنه تجربه بازی‌های جدید با آن شویم. در کنار این وبسایت، بلاگ پلی استیشن طی آخرین پست خود سعی کرد توضیحاتی جامع درباره هدست واقعیت مجازی جدید خود ارائه دهد.

طراحی صیقلی و جذاب نسل پیشین هدست PSVR حفظ شده، با این حال در هدست PSVR2 شاهد به‌رورزسانی‌هایی هستیم که استفاده از آن را برای طرفداران بسیار آسان‌تر می‌کند. در سوی دیگر، در حالی که ویژگی‌های جدیدی به این هدست افزوده شده، اندازه‌های کلی آن کاهش یافته و وزن آن نیز کمتر شده است که فاکتوری بسیار مهم برای هدست‌های واقعیت مجازی محسوب شده و کارکرد آن را سهولت می‌بخشد. ما همچنین در هدست PSVR2 شاهد صفحه مدرجی هستیم که به شما اجازه تنظیم لنز را داده و به شما کمک می‌کند فاصله لنز را برای دیدی بهتر به شکل دلخواه تنظیم کنید. یکی از مهم‌ترین به‌روزرسانی‌های سخت افزاری هدست PSVR2 افزوده شدن دریچه‌ای جدید برای پخش هرچه بهتر گرما و خنک نگه داشتن هدست است. این دریچه در حقیقت برای رفع مشکل بخار گرفتگی لنز که یکی از مهم‌ترین مشکلات هدست PSVR بود تعبیه شده است.

هدست PSVR و مجموعه بازی‌های آن اولین بار طی سال ۲۰۱۶، در حدود سه سال پس از کنسول پلی استیشن ۴ عرضه شدند. حال یک سال از عرضه کنسول نسل نهمی پلی استیشن ۵ گذشته و هدست PSVR2 در کنار بسیاری بهبودها در بازی‌های آن برای کنسول پلی استیشن ۵ عرضه خواهد شد. به گفته یوجین موریساوا (Yujin Morisawa) کارگردان هنری ارشد سونی، بهبودهای این هدست بسیار چشم گیر خواهند بود. او در ادامه گفت:

من واقعا به هدست PSVR2 و همچنین حمایتی که برای آن دریافت کرده‌ام افتخار می‌کنم. من امیدوارم که طرفداران پلی استیشن نیز چنین ایده‌ای داشته باشند و نمی‌توانم بیش از این برای عرضه هدست منتظر بمانم.

نباید از این نکته غافل شد که در کنار فروش فوق‌العاده و سود کلان پلی استیشن از هدست PSVR، هنوز بسیاری با خرید این هدست مخالف هستند. برای مثال کن کوتاراگی (Ken Kutaragi) رئیس سابق پلی استیشن و رئیس حال حاضر شرکت هوش مصنوعی ژاپنی Cyber AI Entertainment به طور کلی با ایده هدست‌های واقعیت مجازی مخالف بوده و در سوی دیگر بسیاری از کاربران نیز آن را بخشی اضافه برای دنیای بازی‌های ویدیویی و دلیل کم شدن زیبایی‌های دنیای بازی‌های ویدیویی می‌دانند! با این حال روی کار آمدن تکنولوژی‌هایی چون متاورس سبب ترغیب هر چه بیشتر کاربران به دنیای واقعیت مجازی شده و در سوی دیگر بسیاری با آن مخالف هستند.

به عنوان برخی از محبوب‌ترین بازی‌های هدست PSVR می‌توان به Beat Saber، Superhot VR و Astro Bot Rescue Mission اشاره داشت. معرفی هدست PSVR2 باعث شایعه پراکنی‌ها و حدس‌های بسیاری درباره بازی‌ها و نحوه انتشار آن‌ها شده و هنوز مشخص نیست که این بازی‌ها به طور انحصاری برای هدست واقعیت مجازی توسعه خواهند یافت یا باید منتظر نسخه پورت شده بازی‌ها از پلی استیشن ۵ برای آن باشیم. بدون شک طی آینده نه چندان دور اطلاعات بیشتری درباره این هدست منتشر شده و ما به شدت منتظر انتشار آن‌ها هستیم. بسیاری معتقدند که باید منتظر عرضه PSVR2 طی سال جاری میلادی یعنی ۲۰۲۲ باشیم. نظر شما چیست؟ چه انتظاراتی از PSVR2 دارید؟ فکر می‌کنید این هدست واقعیت مجازی نسبت به نسل اول خود مخاطبین بیشتری خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا