#مهسا_امینی

سرویس‌های خرید بازی Driveclub یک روز زودتر از دسترس خارج شدند

این کار ناراحتی خریداران بازی را به همراه داشت

سرویس‌های خرید بازی Driveclub یک روز زودتر از دسترس خارج شدند نیکان صبوری ۰ ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ اخبار بازی
سرویس‌های خرید بازی Driveclub

سرویس‌های خرید بازی Driveclub از سوی سونی بسته شدند. این بازی دیگر به صورت دیجیتالی قابل خرید نیست و تمام بسته‌های الحاقی آن از فروشگاه دیجیتالی حذف شده است.

طبق تصمیم قبلی سونی اینتراکتیو اینترتینمنت که در تاریخ 10 فروردین (30 مارس) سال جاری گرفته شد، قرار بر این بود که بازی Driveclub از فروشگاه‌های این شرکت به همراه تمامی محتویات اضافه‌ی آن حذف شوند. این اتفاق قرار بود در تاریخ 9 شهریور 1398 (31 آگوست 2019) انجام گردد ولی سونی یک روز زودتر از موعد مقرر این کار را انجام داد. بازی همچنان برای دارندگان قابل اجراست ولی دیگر کسی نمی‌تواند این بازی را به صورت دیجیتالی و یا نسخه‌های دیگر آن را که شامل Driveclub Bikes و Driveclub VR می‌شود را خریداری کند.

در سال 2016، سونی استودیو سازنده‌ی بازی‌های Driveclub و MotorStorm یعنی ایوولوشن استودیو (Evolution Studios) را تعطیل کرد که خبر ناراحت کننده‌ای برای طرفداران این شرکت بازیسازی بود.

این اتفاق به دلیل پایان رسیدن قرار داد بین سونی و برند‌های ماشین رخ داده ولی نکته‌ی جالب اینجا بود که بسیاری برای خرید این بازی و یا بسته‌های الحاقی آن در روز پایانی برنامه ریزی کرده بودند که با حذف ناگهانی مواجه شدند.

طبق گزارش‌های بدست آمده، کسانی بودند که قصد خرید بازی را در روز نهایی داشتند و با بسته شدن سرویس‌های خرید بازی Driveclub آنها را بسیار عصبی و ناراحت شدند. این افراد قصد داشتند با خرید در روز نهایی از ارزان‌ترین نسخه‌ی بازی بهره‌مند شوند.

محتوای اضافه بازی برای خریداران نسخه‌های دیجیتالی و فیزیکی در فروشگاه سونی حذف شده و دیگر قابل دسترس نیست ولی علاقه‌مندان می‌توانند بازی را به صورت فیزیکی خریده و امتحان کنند. قابل ذکر است که سرور‌های آنلاین این بازی، مدت‌هاست که قابل اجرا نیست.

Driveclub در تاریخ 15 مهر 1393 (7اکتبر 2014) به صورت انحصاری برای پلی‌استیشن 4 منتشر شد و با فروش 2 میلیون نسخه‌ای به یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های این کنسول تبدیل شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا