لایو اکشن Sonic The Hedgehog 2 تاریخ ساز شد

محبوب‌ترین فیلم ویدیو گیمی؟

لایو اکشن Sonic The Hedgehog 2 تاریخ ساز شد نرگس کریمی پور ۰ ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ سینمای جهان
لایو اکشن Sonic The Hedgehog 2 تاریخ ساز شد

ظاهرا لایو اکشن Sonic The Hedgehog 2 در اولین هفته اکران خود رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است و تاریخ ساز شده است. سونیک از ابتدا یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های دنیای بازی‌های کامپیوتری بوده و اکنون شرکت سونی این شخصیت دوست داشتنی را روی پرده نقره‌ای سینما آورده است. 

قسمت اول این اثر در سال ۲۰۲۰ اکران شده و توجه طرفداران این فرنچایز را به خود جلب کرد. اکنون طبق گزارش رسانه Variety لایو اکشن Sonic The Hedgehog 2 با کسب ۷۱ میلیون دلار، در رتبه اول باکس‌آفیس داخل آمریکا قرار گرفت. به این ترتیب سونیک ۲ موفق شد تا Morbius اثر سونی و مارول ، همچنین فیلم Ambulance اثر مایکل بی (Michael Bay) را شکست داده و گیشه را ازآن خود کند. 

جالب است بدانید که قسمت اول این فیلم در سال ۲۰۲۰ در اولین هفته اکران خود فروشی معادل ۵۸ میلیون دلار را کسب کرده بود. در نتیجه به نظر می‌رسد که فیلم Sonic The Hedgehog 2 اکنون رکورد قسمت اول خود را نیز شکسته است. با توجه به محبوبیت بازی سونیک و اکنون موفقیت مثال زدنی فیلم Sonic The Hedgehog 2 به نظر می‌رسد که لایو اکشن سونی موفق‌ترین و محبوب‌ترین لایو اکشنی است که بر اساس یک بازی کامیپوتری ساخته شده است. 

در اکران بین‌المللی و خارج از آمریکا سونیک ۲ موفق شده تا در گیشه ۵۳ منطقه مختلف، معادل ۳۷ میلیون دلار فروش داشته باشد. این فیلم در تاریخ ۸ ماه آوریل در آمریکای شمالی اکران شده و در برخی مناطق، از ۳۰ ماه مارس در سینماها اکران شد. پس در نتیجه این اثر یعنی Sonic the Hedgehog 2 اکنون در مجموع ۱۴۱ میلیون دلار درآمد داشته است. 

سازندگان فیلم سونیک ۲ عنوان کرده‌اند که اگرچه این اثر بر اساس شخصیت‌ها و داستان بازی سونیک ساخته شده بود اما با این حال علاوه بر جلب توجه مخاطبین خاص، از جلب توجه مخاطبین عام که از داستان این بازی اطلاعات خاصی ندارند هم غافل نشده و همین موضوع در اصل برگ برنده سونیک ۲ بوده است. 

Sonic the Hedgehog 2 با ۱۴۱ میلیون دلار تاکنون، شانس خوبی برای پشت سر گذاشتن اولین فیلم سونیک را دارد، فیلمی که با شروع همه‌گیری بیماری کرونا در سراسر حهان، در گیشه حدود ۳۱۹ میلیون دلار فروش داشت. Variety گزارش می‌دهد که ساخت Sonic the Hedgehog 2 برای پارامونت ۹۰ میلیون دلار هزینه داشته است. این فیلم ممکن است، اگرچه این ۹۰ میلیون دلار ممکن است شامل هزینه‌های بازاریابی اثر نباشد. 

نظر شما در رابطه با لایواکشن‌های سونیک و این بازی محبوب و نوستالژی چیست؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا