بازی Sonic Mania را به صورت کاملا رایگان تجربه کنید

یک محصول دیگر هم رایگان شده است

بازی Sonic Mania

شرکت اپیک گیمز با انتشار یک بیانیه کوتاه در شبکه اجتماعی توییتر از رایگان شدن بازی Sonic Mania در فروشگاهش خبر داده است.

اگرچه شرکت‌های مختلفی در بازار رایانه‌های شخصی فعالیت می‌کنند، استیم بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است. اپیک گیمز به منظور پایان دادن به حکفرمایی ولو تصمیم گرفت فروشگاه جدیدی برای کاربران پی‌سی راه‌اندازی کند. فروشگاه مزبور اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی در دسترس قرار گرفت و طی حدودا سه سالی که می‌گذرد، موفق شده به رقم ۲۰۰ میلیون کاربر منحصر به فرد نزدیک شود. نکته جالب اینجا است که تعداد قابل‌توجهی از آن‌ها به صورت روزانه مشغول تجربه عناوین مختلف هستند. عوامل متفاوتی در رسیدن به این موفقیت‌ها موثر بوده‌اند که یکی از آن‌ها اهدای بازی‌های رایگان است. این روند طی سال‌های گذشته ادامه داشته و به نظر هم نمی‌رسد در آینده نزدیک به انتهای خود برسد.

اپیک گیمز با انتشار یک بیانیه کوتاه در شبکه اجتماعی توییتر بازی‌های رایگان هفته جاری را معرفی کرده است. اولین بازی، Sonic Mania است. محصول سگا مانند نسخه‌های پیشین در ژانر پلتفرمر ساخته شده و کاربر باید ضمن عبور از موانع مختلف، حلقه‌های طلایی رنگ را به منظور افزایش امتیاز جمع‌آوری کند. تیم‌های توسعه برای بازی سه کاراکتر قابل‌انتخاب در نظر گرفته‌اند: سونیک، ناکلز و تیلز. مطابق انتظار، هر یک از شخصیت‌های اصلی دارای قابلیت یا قابلیت‌های متفاوتی هستند؛ برای مثال، تیلز قادر به پرواز و شنا در آب است. از دیگر ویژگی‌های شاخص می‌توان به وجود بیش از ۱۲ مرحله مختلف اشاره کرد.

بازی Sonic Mania نخستین بار در سال ۲۰۱۷ میلادی برای پلتفرم‌های مختلف عرضه شد و به واسطه طراحی مراحل، موسیقی و وفاداری به نسخه‌های پیشین تحسین‌ها را برانگیخت. عده‌ای از کارشناسان آن را بازگشت سونیک به ریشه‌ها و بهترین محصول مجموعه طی دو دهه اخیر معرفی کردند. دومین بازی‌ای که برای هفته جاری رایگان شده، Horizon Chase Turbo نام دارد. محصول Aquiris Game Studio در ژانر اتومبیلرانی ساخته شده و می‌توان آن را ادای احترامی به بازی‌های اتومبیلرانی آرکید دانست؛ بازی‌هایی که در دهه‌های گذشته عرضه شده و طرفداران زیادی داشته‌اند.

Horizon Chase Turbo ویژگی‌های شاخصی را در خود جای داده است که از میانشان می‌توان به وجود ۴۸ شهر مختلف، ۱۱۱ پیست متفاوت، ۳۳ خودرو قابل‌انتخاب، ۱۲ مسابقه مختلف و گرافیک ۱۶ بیتی اشاره کرد. سازندگان حین توسعه علاقه‌مندان به تجربه‌های چندنفره را فراموش نکرده‌اند. از همین رو، قابلیت تقسیم صفحه (Split-Screen) را در بازی قرار داده‌اند که از چهار کاربر به صورت همزمان پشتیبانی می‌کند. مد Ghost هم وجود دارد تا کاربر بتواند با دوستان یا دیگر کاربران به رقابت پرداخته و مهارت‌های رانندگی خود را محک بزند.

Sonic Mania و Horizon Chase Turbo قبلا با قیمت ۱۹.۹۹ دلار به فروش می‌رسیدند اما حالا به صورت کاملا رایگان قابل‌دریافت هستند. البته این فرصت همیشگی نبوده و در تاریخ ۱۰ تیر سال ۱۴۰۰ (مصادف با یک جولای) به انتهای خود می‌رسد. در صورتی که با نحوه‌ی دریافت بازی‌های رایگان از فروشگاه اپیک گیمز آشنایی ندارید، می‌توانید این مطلب را مطالعه کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا