1%
  • 10/10

آیا قابلیت‌های هوش مصنوعی سری گلکسی S24 از زبان فارسی پشتیبانی می‌کنند؟

آیا قابلیت‌های هوش مصنوعی سری گلکسی S24 از زبان فارسی پشتیبانی می‌کنند؟ ۰ ۳۰ دی ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
هوش مصنوعی گلکسی S24 زبان

اینطور که از گزارشات جدید پیداست، ظاهرا برخی از قابلیت‌های هوش مصنوعی سری گلکسی S24 از هر زبانی از جمله زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کنند.

سری گلکسی S24 از لحاظ پشتیبانی از قابلیت‌های هوش مصنوعی یکی از بهترین گوشی‌های حال حاضر جهان محسوب می‌شوند و همچنین تنها پرچم‌دارانی که این قابلیت‌ها را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهند (البته فقط دو سال).

اینکه پرچم‌داران جدید سامسونگ که البته در کشور ما هم در دسترس قرار می‌گیرند از این همه قابلیت هوش مصنوعی بهره می‌برند واقعا عالی است اما نکته‌ی نگران‌کننده اینجاست که برخی از این قابلیت‌ها اصلا از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کنند. این یعنی امکانات هوش مصنوعی سری گلکسی S24 برای کسانی که به دنبال ترجمه یا افسیر متون به زبان فارسی هستند، کاربردی نخواهد بود.

اینکه قابلیت‌های هوش مصنوعی بهترین گوشی های سامسونگ یعنی سری گلکسی S24 بعدا از چه زبان های دیگری پشتیبانی خواهند کرد مشخص نیست اما فعلا تعداد زبان‌های پشتیبانی شده محدود است. برای مثال قابلیت Search Generative Experience در 127 کشور مختلف در دسترس قرار دارد اما فقط 7 زبان انگلیسی، هیندی، اسپانیایی، پرتغالی، اندونزیایی، ژاپنی و کره‌ای را پشتیبانی می‌کند.

قابلیت ترجمه همزمان مکالمات تلفنی یکی دیگر از قابلیت‌های هوش مصنوعی سری گلکسی S24 است که از زبان چینی، انگلیسی، هندی، فرانسوی، آلمانی، هیندی، ایتالیایی، ژاپنی، کره‌ای، لهستانی،‌پرتغالی، اسپانیایی،‌ تایلندی و ویتنامی پشتیبانی می‌کند. قابلیت مترجم و ترجمه‌ی ضبط صدا هم از همین زبان‌ها پشتیبانی می‌کند.

خوشبختانه قابلیت Note Assist برای سازماندهی و خلاصه‌سازی یادداشت‌ها و Straighten از تمام زبان‌ها پشتیبانی می‌کنند. اما قابلیت‌های «Note Assist «Align letters و «Fix the shape of letters» از زبان‌های کره‌ای، چینی، ژاپنی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، پرتغالی، ایتالیایی، انگلیسی، هنگ‌کنگی و تایوانی پشتیبانی می‌کنند. قابلیت «Note Assit «Evenly space words اما از زبان‌ها کره‌ای، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، پرتغالی، ایتالیایی و انگلیسی پشتیبانی می‌کند.

قابلیت هوش مصنوعی دیگر سری گلکسی S24 یعنی Speaker Labels که در اپلیکیشن ضبط صدای سامسونگ در دسترس قرار دارد فقط از دو زبان انگلیسی و کره‌ای پشتیبانی خواهد کرد. ترجمه‌ی لحظه‌ای گفت و گوهای متنی که در اپلیکیشن Messages یا همان پیام‌رسان سامسونگ، گوگل Messages (پیام‌رسان گوگل)، گوگل چت، کاکائوتاک، واتساپ، سیگنال، اینستاگرام، Live Messages و تانگو در دسترس قرار دارد، از زبان‌های چینی، انگلیسی، هندی، فرانسوی، آلمانی، هیندی، ایتالیایی، ژاپنی، کره‌ای، لهستانی، پرتغالی، اسپانیایی، تایلندی و ویتنامی پشتیبانی خواهد کرد.

قابلیت‌های هوش مصنوعی بهترین گوشی های سامسونگ شاید در آینده از زبان‌های دیگری هم پشتیبانی کنند اما فعلا که چیزی در این رابطه نمی‌دانیم و البته بخش بزرگی از این قابلیت‌ها هم چون به لطف گوگل در اینجا هستند، بنابراین پشتیبانی‌شان از زبان فارسی به گوگل بستگی دارد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments