کاهش ۴۵ درصدی فروش گوشی در چین طی ماهی که گذشت

تاثیر کرونا بر بازار موبایل چین

کاهش ۴۵ درصدی فروش گوشی در چین طی ماهی که گذشت ساحره چمنی ۰ ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ موبایل
فروش گوشی در چین

آمارها نشان داده که فروش گوشی در چین طی ماه گذشته با افت ۴۵ درصدی روبه‌رو شده که ناشی از شیوع ویروس کرونا است.

اپل، هواوی و شیائومی طی ماه فوریه (بهمن ماه) با افت شدید فروش روبه‌رو شدند، به‌طوری که شرکت اپل در ماه گذشته فقط توانست از گوشی‌های آیفون‌ کمتر از ۵۰۰ هزار دستگاه به فروش برساند. این در حالی است که اپل در مدت مشابه سال گذشته فروش ۱.۲۷ میلیون دستگاه گوشی را گزارش کرده بود که به این ترتیب امسال با کاهش ۶۰ درصدی روبه‌رو شده است.

اپل پارسال طی اولین ماه سال میلادی (دی ماه) دو میلیون دستگاه آیفون در چین فروخت که به این ترتیب میزان فروش آیفون امسال ۷۵ درصد کاهش یافته و به ۴۹۴ هزار دستگاه رسیده است.

همچنین شرکت‌های چینی که در مدت مشابه سال گذشته ۱۲.۷۲ میلیون دستگاه گوشی فروخته بودند حالا فقط ۵.۸۵ میلیون دستگاه فروش داشته‌اند.

این آمارها نشان داده که کاهش فروش گوشی در چین در نتیجه شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کارخانه‌ها رخ داده و از سوی دیگر خانه نشینی مردم، کنسل شدن سفرها و تعطیلی فروشگاه‌ها در رکود بازار و افت فروش بی‌تاثیر نبوده است.

شرکت‌های تحقیقاتی همچون IDC و Canalys پیش‌بینی کرده‌اند که در طول سه‌ماهه ابتدایی سال جاری میلادی میزان عرضه گوشی به بازار ۴۰ درصد کاهش می‌یابد چرا که شیوع ویروس کرونا به تقاضا و زنجیره تأمین آسیب رسانده است.

دو هفته اول ماه فوریه چین شرایط بسیار بدی را پشت سر گذاشت و در این زمان بیشتر کارخانه‌ها و فروشگاه‌ها از جمله فروشگاه‌های اپل تعطیل شدند و حالا که این فروشگاه‌ها دوباره باز شده‌اند مدت زمان زیادی طول می‌کشد که به ظرفیت قبلی بازگردند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا