چین استفاده زیاد از تلفن را برای کودکان ممنوع می‌کند!

محدودیت 40 دقیقه‌ای تا 2 ساعته برای کودکان زیر 18 سال

چین کودکان

چین قصد دارد تولیدکنندگان گوشی را مجاب کند قابلیت جدیدی را به گوشی‌ها اضافه کنند که استفاده از گوشی توسط کودکان را محدود می‌کند.

چین استفاده‌ی بیش از کودکان از گوشی را یک معضل بزرگ دانسته و به دنبال این است تا این مشکل را به هر شکی که هست حل کند. راه حلی که فعلا مقامات این کشور به آن رسیده‌اند، اضافه کردن حالتی به گوشی است که تعیین می‌کند کودکان باید چه مدتی از گوشی استفاده کنند.

طبیعتاً وضع کردن چنین قانونی برای هر نفر و زیر نظر گرفتن کودکان اصلا کار ساده‌ای برای چین نخواهد بود. در نتیجه اگر این کشور تصمیم به انجام این کار بگیرد، شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی موظف خواهند بود قابلیتی را برای این منظور در گوشی‌های خود تعبیه کنند. قابلیتی که بعد از گذشت یک مدت خاص، دیگر اجازه‌ی استفاده از گوشی را به کودکان ندهد.

متأسفانه فعلا مشخص نیست چه کسی مسئول انجام این کار خواهد بود. آیا شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند باید این کار را انجام دهند؟ مثلا شیائومی، وان‌پلاس، سامسونگ،‌ اپل یا هر شرکت دیگری که قصد دارد در بازار چین فعالیت کند یا شرکت‌های تولیدکننده‌ی سیستم‌عامل نظیر گوگل و اپل باید چنین کاری را در سطح سیستم‌عامل انجام دهند؟ در هر صورت، اپل باید حتما این کار را انجام دهد چون هم سازنده‌ی سخت‌افزار است و هم نرم‌افزار.

قانون جدید چین چگونه کودکان را کنترل می‌کند؟

چین کودکان

درباره‌ی خود قانون یادشده باید بگوییم اگر وضع شود، کودکان اجازه خواهند داشت در طول روز فقط 2 ساعت از گوشی خود استفاده کنند. سن این افراد هم بین 16 تا 18 سال در نظر گرفته شده است. کودکان بین 8 تا 16 سال هم فقط حق دارند 1 ساعت در روز از گوشی استفاده کنند و کودکان زیر 8 سال چین هم تنها 40 دقیقه. به صورت کلی تمام کودکان کمتر از 18 سال هم اجازه نخواهند داشت از بازه‌ی 10 شب تا 6 صبح به سراغ گوشی بروند و از آن استفاده کنند.

هنوز مشخص نیست قانون جدید چین برای کودکان چگونه کنترل خواهد شد. توسط والدین یا توسط خود دولت؟ باید منتظر ماند و دید آیا اصلا این قانون به مرحله‌ی تصویب می‌رسد یا خیر. این نخستین باری نیست که چین سعی می‌کند زندگی دیجیتالی شهروندان خود را کنترل کند. این کشور در حال حاضر زمان بازی آنلاین کودکان در طول هفته را به 3 ساعت محدود کرده تا توسعه‌دهندگان بازی زیادی را مجاب کند قابلیتی را جهت عملی کردن این قانون در بازی‌ها تعبیه کنند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا