یکی دیگر از انحصاری محبوب پلی‌استیشن در ژانر مخفی‌کاری بازخواهد گشت!

منتظر Sly Cooper 5 باشید

یکی دیگر از انحصاری محبوب پلی‌استیشن در ژانر مخفی‌کاری بازخواهد گشت! امیرحسین ناصری ۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۰

به گفته یکی از منابع مورد اعتماد، ظاهرا بازگشت سری Sly Cooper یکی از برنامه‌های سونی برای ادامه روند عرضه انحصاری‌های با کیفیت خواهد بود که اینبار یک مجموعه قدیمی را زنده می‌کند.

معمولا سبک ماجراجویی عناوینی مانند Crash Bandicoot و Ratchet And Clank به دلیل قدیمی بودن همیشه در ذهن طرفداران باقی خواهند ماند. با این حال موفقیت بی چون و چرا نسخه‌های جدید این دو سری باعث می‌شود تا عملا اظهار کنیم که زنده کردن دوباره برخی مجموعه‌های قدیمی کار فوق‌العاده سودمندی خواهد بود که مورد استقبال طرفداران قرار می‌گیرد. از همین جهت نیز هرگز بعید نیست که سونی یکی دیگر از سری‌های فوق‌العاده محبوب و قدیمی خود به نام Sly Cooper را هم برای یک نسخه جدید تمدید حیات کند.

این سری ابتدا در سال ۲۰۰۲ توسط استودیو Sucker Punch معرفی شده بود که در آن با دزدهای ماهر جهان Sly Cooper آشنا شدیم. با این حال طولی نکشید که موفقیت این عنوان به ساخت نسخه‌های بیشتر در کنسول‌های پلی استیشن 2 و همچنین پلی استیشن Vita منجر شد. در نهایت نیز سال ۲۰۱۳ پایانی مقطعی بر پرونده این سری بود که با آخرین عنوان آن برای کنسول پلی استیشن 3 همراه بود. با این وجود درهای ادامه داستان درست به مانند سری Ratchet And Clank هرگز به روی Sly Cooper بسته نشده بود و با وجود اینکه ادامه سری از سومین اثر را استودیو دیگری به جز Sucker Punch ساخته بود، باز هم بسیاری از طرفداران انتظار داشتند که دزدی با یک راکن باهوش را در گرافیک نسل هشتمی تجربه کنند. این در حالی است که شاید هنوز هم برای تجربه این کار چندان هم دیر نشده باشد.

ساکرپانچ مسیر بازگشت سری Sly Cooper را دنبال نمی‌کند

در واقع مدتی پیش کاربری ناشناس در فضای مجازی و وبسایت‌های معروف برای لو دادن اطلاعات مورد نظر درباره بازی‌های مختلف، خبر بازگشت سری Sly Cooper را منتشر کرد. اما از آنجا که این کاربر کاملا ناشناس بود و هیچ اعتمادی بر حرف او وجود نداشت، کسی باور نمی‌کرد که شاید چنین خبری هم باید جدی گرفته شود. با این حال پس از گذشت مدتی بالاخره کاربری به نام نیک بیکر (Nick Baker) که در گذشته هم جزئیات فراوانی از بازی‌های مختلف لو داده بود این مورد را تایید که هم‌اکنون سونی در حال کار روی نسخه جدید Sly Cooper یا به عبارتی Sly Cooper 5 است.

به هر حال با وجود تایید شدن این خبر توسط کاربران مورد اعتماد، باز هم ممکن است با با برخی تغییرات در روند کاری سونی از کرده خود پشیمان شود و ساخت این اثر را هم به نحوی کنسل کند. با این وجود اگر قرار باشد تا بالاخره یک عنوان جدید در سری Sly Cooper ساخته شود، بدون شک باید منتظر بازگشت استودیو Sanzaru Games یا نهایتا یک سازنده جدید باشیم که روی این بازی کار می‌کنند؛ چراکه استودیو Sucker Punch خود در حال کار روی دنباله‌ای جدید با گرافیک فوق‌العاده بالاتر بر بازی Ghost of Tsushima است و عملا وقت و فرصت کافی برای طراحی یک عنوان دیگر را هم ندارد.

اما نظر شما درباره این خبر چیست؟ آیا در سال آینده یا نهایتا ۲۰۲۳ شاهد بازگشت دار و دسته دزدهای سری Sly Cooper خواهیم بود؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا