سیروس گرجستانی بر اثر سکته‌ی قلبی درگذشت

سیاوش گرجستانی این خبر را تایید کرده است

سیروس گرجستانی

سیروس گرجستانی، بازیگر باسابقه‌ی سینما، تئاتر و تلویزیون در سن ۷۶ سالگی بر اثر سکته‌ی قلبی درگذشت.

ساعاتی پیش سیاوش گرجستانی، فرزند سیروس گرجستانی، خبر فوت این هنرمند محبوب و شناخته‌ شده را تایید کرد. این بازیگر از شب گذشته در بیمارستان شهید لواسانی بستری شده بود و صبح امروز، ۵ شنبه ۱۲ تیر ماه، در سن ۷۶ سالگی بر اثر سکته‌ی قلبی درگذشت.

علی اکبر محمودزاده گرجستانی که با نام هنری سیروس گرجستانی معروف است، بازیگر باسابقه و قدیمی سینما و تلویزیون به حساب می‌آید که در سریال‌های طنز و مجموعه‌های نمایشی مختلفی ایفای نقش داشته است. این هنرمند محبوب در ۲۵ اسفند سال ۱۳۲۳ در بندر انزلی به‌ دنیا آمد و فعالیت در حوزه‌ی تئاتر را از سال ۱۳۴۹ شروع کرد. او مدتی بعد در سال ۱۳۵۶ به تلویزیون پیوست و پس از آن، به استخدام وزارت فرهنگ و هنر سابق و ارشاد کنونی درآمد.

از مهم‌ترین سریال‌هایی که سیروس گرجستانی در آن‌ها ایفای نقش کرده می‌توان به آلبوم خانوادگی، ولایت عشق، پشت کنکوری‌ها، باجناق‌ها، روزگار خوش حبیب‌ آقا، صاحب‌دلان، مامور بدرقه، گاوصندوق، خوش‌نشین‌ها، دختری به نام آهو، شاهرگ، دنگ و فنگ روزگار، شرایط خاص، کوبار، نوار زرد، محکومین، همسایه‌ها، جاده چالوس، کلاه پهلوی، شب می‌گذرد، رانت‌خوار کوچک، در کنار هم، یادداشت‌های کودکی، زیر بازارچه، همسران، سنگ و شیشه، تهران ۵۳، درخت دوستی، شاهگوش و مخمصه اشاره کرد. او همچنین در فیلم‌های ما همه با هم هستیم، آدمک‌ها، بیست سال انتظار، تیغ و ابریشم، شکار خاموش، آپارتمان شماره ۱۳، آدم‌برفی، مجرد ۴۰ ساله، هدف اصلی، آکواریوم، شکلات و سیزده گربه روی شیروانی حضور داشته است.

جالب است بدانید این هنرمند معروف در حوزه‌ی ورزش هم فعالیت داشته و  به مدت ۱۰ الی ۱۲ سال بازیکن تیم فوتبال شاهین بوده است. او قبل از مرگش در سریال شاهرگ که در حال حاضر روی آنتن تلویزیون قرار دارد، حضور داشته است.

فرزند سیروس گرجستانی، سیاوش گرجستانی، تایید کرده که پدرش امروز ۵ شنبه ۱۲ تیر ماه، در سن ۷۶ سالگی بر اثر سکته‌ی قلبی درگذشته است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا