هر آنچه از فصل دوم سریال شی هالک می‌دانیم

تمدید فاجعه فاز چهارم برای فصلی جدید؟

هر آنچه از فصل دوم سریال شی هالک می‌دانیم پارسا خلیلی ۴ ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ تلویزیون

با اینکه مجموعه تلویزیونی کمدی حقوقی فاز چهارم بزرگترین شکست مارول طی سال‌های اخیر به‌شمار می‌رود، اما همچنان احتمال تمدید شدنش برای فصلی جدید وجود دارد. بنابراین قصد داریم در ادامه مطلب به بررسی هر آنچه که از فصل دوم سریال شی هالک می‌دانیم، بپردازیم.

بدون شک سریال She-Hulk: Attorney at Law یکی از پرحاشیه‌ترین پروژه‌های استودیو مارول محسوب می‌شود، زیرا از زمان پخش اولین قسمتش به‌شدت مورد انتقاد قرار گرفت و بسیاری از طرفداران را ناامید کرد. علیرغم نمره بالای منتقدین، اولین معرفی شخصیت شی هالک به دنیای سینمایی مارول به‌طرز شگفت انگیزی مملو از مشکلات کوچک و بزرگ بود به‌طوری که هیجان به‌وجود آمده پیرو کمپین تبلیغاتی استودیو مارول را زیر سوال برد. از بزرگترین مشکلات شی هالک که از همان ابتدا ذوق طرفداران را کور کرد، می‌توان به جلوه‌های ویژه به‌شدت ضعیف سریال اشاره کرد. وقتی شخصیت اصلی پروژه شخصیتی کاملا مبتنی بر جلوه‌های ویژه باشد، بخش قابل توجهی از بودجه باید برای این موضوع در نظر گرفته شود وگرنه علیرغم داشتن داستان یا شخصیت پردازی خوب، احتمال شکست خوردن آن محصول بالا می‌رود.

بزرگترین مشکل CGI سریال به ظاهر هیولایی شی هالک برمی‌گردد. متاسفانه برخلاف بروس بنر، تکنولوژی استفاده شده در تبدیل کردن تاتیانا ماسلانی (Tatiana Maslany) به شی هالک نمی‌تواند به شکلی واقع گرایانه صورت بازیگر را با نسخه کامپیوتری شخصیت هماهنگ کند. برای مثال وقتی بروس بنر به هالک تبدیل می‌شود، شکل او تقریبا به‌طور کامل تغییر می‌کند و تنها جزئیات کوچکی از صورت بازیگر در چهره هیولایی هالک نمایان است. اما در مقابل، صورت جنیفر به‌قدری مصنوعی و کارتونی است که انگار صورت تاتیانا ماسلانی را با رنگ سبز، رنگ کرده‌اند. حالا دلیل این پسرفت چیست؟ مهمترین دلیل، فعالیت بی‌وقفه تیم جلوه‌های ویژه بوده که به‌خاطر برنامه شلوغ استودیو مارول مجبور بودند مدام از یک پروژه به پروژه دیگر بروند و به‌طبع نتوانند مثل گذشته محصولی بی‌نقص ارائه کنند.

بعد از جلوه‌های ویژه، ضعف بزرگ بعدی، داستان خام و بی‌سر و ته آن است. هر قسمت سریال به موضوعی مستقل می‌پرداخت که هیچ ربطی به هم ندارند و به‌طرز غیرقابل باوری خسته کننده‌اند. به‌همین خاطر عوامل سریال سعی داشتند تا با قرار دادن ایستراگ‌های متنوع، ضعف‌های داستان شلخته و غیرمنسجم خود را پنهان کنند اما به‌دلیل اینکه هیچ هدفمندی خاصی پشت ایستراگ‌ها نبود، مشکلات فیلمنامه بیشتر در چشم مخاطبین جلوه کرد. از طرفی داستان سریال به‌قدری خام و ناقص بود که نمی‌توانست بدون کمک شخصیت‌های مهمان مانند وانگ و دردویل کاری از پیش ببرد. صحبت از دردویل شد، شایان ذکر است که یکی از معدود نقاط عطف شی هالک، بازگرداندن شیطان هلزکیچن به میدان نبرد بود. اگرچه به‌خاطر ژانر کمدی سریال شاهد برداشت نسبتا متفاوتی از شخصیت دردویل بودیم و هنوز هم سوالاتی در مورد ارتباط آن با نسخه نتفلیکس وجود دارد، اما حداقل قسمت هشتم موفق شد با اکشن خوبی به استقبال طرفداران برود.

در کل مجموعه کمدی حقوقی She-Hulk: Attorney at Law با داشتن داستانی شلخته و غیرمنسجم، شخصیت پردازی ضعیف، جلوه‌های ویژه ضعیف، طنز کاذب، پتانسیل هدر رفته هالک و همچنین نداشتن جایگاهی در دنیای سینمایی مارول، یکی از ضعیف‌ترین و ناامیدکننده‌ترین آثار کمیک بوکی تاریخ به‌شمار می‌رود که به‌هیچ وجه سزاوار تمدید شدن برای فصلی جدید نیست.

آیا دیزنی به ساخت فصل دوم سریال شی هالک چراغ قرمز نشان خواهد داد؟

در حال حاضر، خبری رسمی و موثقی مبنی بر بازگشت منفورترین شخصیت دنیای سینمایی مارول وجود ندارد اما متاسفانه برخی شواهد حاکی از آنند که یکی از جایگاه‌های خالی جدول فاز ششم می‌تواند به فصل دوم سریال شی هالک اختصاص داشته باشد. اگر به یاد داشته باشید، در قسمت پایانی وقتی جنیفر با شکستن دیوار چهارم به معنای واقعی کلمه وارد اتاق نویسندگان می‌شود، اعضای تیم توسعه را می‌بینیم که سعی دارند موضوعی منحصربه‌فرد برای داستان فصل دوم پیدا کنند. علاوه‌بر این، کارگردان سریال سال گذشته در یک مصاحبه اختصاصی با وب‌سایت The Direct توضیح داده بود که چگونه استفاده از ایده شرکت حقوقی مافوق بشری می‌تواند درب‌ها را به روی امکانات بی‌شماری باز ‌کند.

به نظر من داشتن یک شرکت حقوقی مافوق بشری می‌تواند درب‌ها را به روی امکانات بی‌شماری باز ‌کند. در واقع ما می‌توانیم با هر شخصیتی که تا به حال در دنیای سینمایی مارول دیده شده یا قراره در آینده معرفی شود، بازی کنیم. بنابراین فکر می‌کنم در ادامه دادن داستان جنیفر والترز، آسمان سطح محدودیت ماست.

فصل دوم سریال شی هالک چه زمانی پخش می‌شود؟

به‌دنبال نارضایتی مردم از فاز چهارم و همچنین عملکرد ضعیف کوانتومانیا در گیشه‌، دیزنی و مارول تصمیم گرفتند تا با به‌تعویق انداختن تمامی آثار خود، هر ساله با پروژه‌های کمتری به استقبال طرفداران بروند. اگر پروژه‌های تلویزیونی فاز پنجم و ششم دوباره به‌خاطر اعتصابات انجمن نویسندگان و اعتصابات اتحادیه بازیگران با تاخیر مواجه شوند، بازگشت شی هالک به دنیای سینمایی مارول حداقل تا سال ۲۰۲۵ یا ۲۰۲۶ محقق نخواهد شد.

کدام بازیگران برای فصل دوم بازخواهند گشت؟

با اینکه ساخت فصل دوم هنوز توسط استودیو مارول تایید نشده، بازگشت چندین شخصیت برای نابود کردن دنیای سینمایی مارول وجود دارد. در کنار تاتیانا ماسلانی که به احتمال زیاد یکی از اعضای گروه جدید انتقام جویان است، بازگشت اعضای شرکت حقوقی GLK&H حتمی است چراکه طبق صحبت‌های کارگردان سریال، دفاع از حقوق ابرقهرمانان کلید روایت داستان‌های جدید است. همچنین با توجه به اینکه امیل بلانسکی نقش پررنگی در داستان فصل اول داشت و در یکی از سکانس‌های پس از تیتراژ با کمک وانگ از زندان فرار کرد، احتمال حضورش در فصل دوم خیلی دور از ذهن نیست.

از داستان فصل دوم چه می‌دانیم؟

طبق شایعات اخیر، شی هالک به‌عنوان شخصیت‌ مهمان در فیلم Captain America: Brave New World حضور خواهد داشت. با توجه به اینکه سه شخصیت لیدر، بتی راس و ژنرال تاندربولت راس قراره ایفاگر نقشی کلیدی باشند، رویارویی جنیفر والترز با آنها می‌تواند به راه‌اندازی داستان فصل دوم سریال شی هالک منجر شود. حالا شاید بپرسید چطور چنین کابوسی می‌تواند تحقق پیدا کند؟ جواب سوال ممکن است در تبدیل شدن ژنرال راس به هالک قرمز نهفته باشد. طبق یکی از تصاویر پشت صحنه فیلم، طرفداران مدتی است که نسبت به دیدن هالک قرمز مشکوک شدند. به‌همین دلیل اگر استودیو مارول واقعا قصد معرفی یکی از قدرتمندترین نسخه‌های هالک‌ را داشته باشد، فصل دوم مجموعه کمدی حقوقی She-Hulk: Attorney at Law می‌تواند فرصت بهتری نسبت به قسمت چهارم کاپیتان آمریکا باشد.

فصل اول سریال She-Hulk: Attorney at Law هم ‌اکنون از دیزنی پلاس پخش می‌شود.

5 3 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا