#مهسا_امینی
قسمت ششم سریال شی هالک

موشکافی قسمت ششم سریال شی هالک

ظهور گروه Intelligencia

با اینکه قسمت ششم سریال شی هالک حضور افتخاری دردویل را شامل نشد، اما ایستراگ‌های متعددش به ظهور یکی از معروف‌ترین گروه‌های کمیکی در دنیای سینمایی مارول منجر شد که در ادامه مطلب آنها را بررسی خواهیم کرد.

به‌دنبال برنده شدن پرونده حقوقی و پس گرفتن نام شی هالک، جنیفر در این قسمت تصمیم می‌گیرد به‌عنوان ساقدوش در مراسم عروسی یکی از دوستان دوران مدرسه‌ خود شرکت کند. در همین حین، شرکت حقوقی GLK&H هم با یک مورد غیر معمول برخورد می‌کند که در آن یک مرد نامیرا یا به اصطلاح جاودانه درگیر مسائل حقوقی شده و سعی دارد از چندین زن قانونی خود طلاق بگیرد. با پیش رفتن پرونده آقای نامیرا، شاهد ظهور گروهی خبیث با نام Intelligencia بودیم که ظاهرا قصد دارد به نمونه خون رادیو اکتیو جنیفر دست پیدا کند.

اولین حضور گروه Intelligencia در دنیای سینمایی مارول

در کمیک‌ها، Intelligencia یک گروه مخفی است که توسط لیدر، یکی از مشهورترین ابرشرورهای هالک تاسیس شده است. تیم بلیک نلسون (Tim Blake Nelson) در فیلم The Incredible Hulk، نقش دکتر ساموئل استرنز، دانشمندی که در معرض تشعشعات گاما قرار داشت را بازی کرد. مدت‌ها پیش ‌بینی می‌شد که لیدر آنتاگونیست واقعی سریال She-Hulk: Attorney at Law باشد، به‌ویژه پس از اینکه مارول فاش کرد شخصیت لیدر قراره در فیلم Captain America: New World Order نقش پررنگی داشته باشد. در واقع با در نظر گرفتن نقش لیدر در فیلم جدید کاپیتان آمریکا، این ایستراگ از اهمیت بالایی برخوردار است. در کمیک‌ها، شرورهای زیر اعضای گروه Intelligencia بوده‌اند:

۱. Egghead: یکی از ابرشرورهای کلاسیک مرد مورچه‌ای که پیش‌تر در دنیای سینمایی مارول دیده شده است. او در فلش‌بک‌های فیلم Ant-Man and the Wasp، در نقش پدر گوست (آنتاگونیست اصلی فیلم که اکنون یکی از اعضای گروه تاندربولتز است) ظاهر شد که در دهه ۱۹۹۰ بر اثر انفجار آزمایشگاه کوانتومی کشته شد.

۲. The Red Ghost: ابر دانشمندی کمونیست و دشمن دیرینه چهار شگفت انگیز.

۳. The Wizard: یکی دیگر از رقبای آقای شگفت انگیز و بنیانگذار گروه Frightful Four در کمیک.

۴. Doctor Doom: یکی از بزرگ‌ترین ابرشرورهای مارول که با پیوستن به گروه Intelligencia توانست تمامی نقشه‌های شوم خود را عملی کند. طبق شایعات منتشر شده در فضای مجازی، دکتر ویکتور وان دوم قراره در دنیاله پلنگ سیاه، یعنی Black Panther: Wakanda Forever برای اولین در دنیای سینمایی مارول حاضر شود. البته با توجه به نقش کلیدی او در مجموعه کمیک‌ جنگ‌های مخفی که الهام بخش Avengers: Secret Wars خواهد بود، حضور او در داستان احساسی پلنگ سیاه قریب الوقوع است.

۵. MODOK: موداک یکی از باهوش‌ترین و بی‌رحم‌ترین آنتاگونیست‌های دنیای مارول است که توسط گروهی به نام AIM به‌وجود آمده است. طبق تایید رسمی استودیو مارول، موداک در فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantumania برای اولین بار به دنیای سینمایی مارول معرفی خواهد شد.

۶. The Chameleon: یکی از دشمنان مرد عنکبوتی که دارای قدرت تغییر شکل است.

۷. The Trapster: یکی از بی‌نظیرترین اعضای Intelligencia، در عین حال یک دشمن قدرتمند چهار شگفت انگیز که با ابرقهرمانانی مانند مرد عنکبوتی نیز برخورد کرده است.

۸. Mr. Sinister: ابرشرور کلاسیک مردان ایکس که جدیدترین عضو گروه به‌شمار می‌رود.

 

اولین حضور آقای نامیرا در دنیای سینمایی مارول

آقای نامیرا (Mr. Immortal) در سال ۱۹۸۹ توسط جان بایرن (John Byrne) خلق شد و برای اولین بار در چهل و ششمین جلد مجموعه کمیک West Coast Avengers ظاهر شد. آقای نامیرا در کمیک‌ها رهبر گروه انتقام ‌جویان دریاچه بزرگ است و همانطور که از نامش پیداست، او جاودانه است، یعنی نمی‌تواند بمیرد. در حالی که توانایی فریب دادن به مرگ می‌تواند یک قدرت بسیار مفید برای یک ابرقهرمان باشد، آقای نامیرا در قسمت ششم سریال شی هالک از آن برای فرار از ازدواج‌های ناموفق خود استفاده می‌کند. همانطور که به مالوری و نیکی توضیح داد، زمانی که یک ازدواج برای او به نتیجه نمی‌رسد، دست به خودکشی زده و به‌ظاهر خود را از معادله حذف می‌کند.

 

اشاره آقای نامیرا به شخصیت بارونس کرامول (Baroness Cromwell)

آقای نامیرا حین توضیح دادن شرایطش به وکلای خود ادعا می‌کند که اولین ازدواجش با شخصی به نام “بارونس کرامول” بوده است. این‌طور که پیداست قراره شاهد حضور خون‌آشام‌ها در فازهای پنجم و ششم دنیای سینمایی مارول باشیم، زیرا این ایستراگ تا حدودی وجود داشتن خون آشام‌ها را در این فرانچایز بزرگ تایید می‌کند. به هر حال، ماهرشالا علی (Mahershala Ali) برای بازی در نقش Blade انتخاب شده و تریلر فیلم هالووینی Werewolf By Night هم یک زیرگونه از خون آشام‌ها را در کمیک‌ها به نمایش گذاشته است. با توجه به این مورد، ممکن است منظور آقای نامیرا شخصیت لیلی کرامول باشد، زنی که توسط یک خون آشام گزیده و به موجودی جهش یافته تبدیل شد. از سوی دیگر، این ایستراگ می‌تواند به لیدی کرامول، اشرافی بریتانیایی قرن هفدهم اشاره داشته باشد. به هر حال آقای نامیرا در طول تاریخ با اشخاص زیادی ملاقات داشته است.

 

اشاره به سریال فوق‌العاده محبوب Twilight

شی هالک ثابت کرده است که ابرقهرمان ارجاعات متا فرهنگ پاپ در دنیای سینمایی مارول هستند، همانطور که از Inside Out و Shrek و غیره نام برده شده است. اما در این هفته یک ایستراگ دیگر به‌طور بسیار مختصر در بازگشت به اواخر دهه ۲۰۰۰ ظاهر می‌شود. در حال برانگیختن بحث قدیمی، حتی برای یک ثانیه، دو ساقدوش دیگر مکالمه سطحی لولو با جنیفر را قطع می‌کنند تا بپرسند که آیا او قصد دارد به تیم ادوارد بپیوندد یا به تیم جیکوب. این اسامی در اصل به سریال فوق‌العاده محبوب Twilight اشاره دارد که برای مدت زیادی موضوع بحث یسن دوست‌داران فیلم و سریال بوده است. تقریبا تمامی صحبت‌های یک دهه پیش این بود که آیا قهرمان داستان، بلا سوان سزاوار پایان دادن به زندگی ادوارد خون آشام یا جیکوب گرگینه است.

 

اشاره به شخصیت مرموز هالک کینگ

همانطور که نیکی و مالوری عمیق‌تر درباره گروه Intelligencia تحقیق می‌کنند، می‌توانیم ببینیم که مدیر سایت شخصی به نام هالک کینگ است، نامی که با یک ایموجی هالک با تاج همراه است. بعد از اینکه نیکی به جنیفر در مورد این گروه خبیث هشدار داد، نمایی از آزمایشگاهی شبیه به آنچه در قسمت سوم نشان داده شده بود، مشاهده می‌کنیم که در آن چندین شخص ناشاناس در حال آماده سازی چندین سرنگ از جنس ویبرانیوم هستند. اکنون ممکن است زمان خوبی باشد که به شخصیت جاش با بازی تروور سالتر (Trevor Salter) اشاره کنیم، مردی که در عروسی قصد داشت به جنیفر نزدیک شود. او با بیان اینکه دوست داماد است، در طول قسمت با جنیفر صحبت می‌کند تا به شناخت بهتر و واضح‌تری از او برسد. اما موردی که خیلی مشکوک است، اینه که اعضای گروه Intelligencia چگونه از عروسی مطلع هستند و چگونه جنیفر را به‌صورت زنده زیر نظر دارند؟ یعنی ممکنه جاش مغز متفکر گروه باشد؟ یا او صرفا مردی معمولیه که به جنیفر علاقه‌مند شده است؟

با این حال حتی اگر پخش زنده مراسم عروسی به اندازه کافی نگران کننده نباشد، اما پیام هالک کینگ که روی صفحه ظاهر شد و پرسید آیا مرحله بعدی برنامه آماده است یا خیر، قطعا موضوعی نگران کننده است. علاوه بر این، دانشمندی که فقط از گردن به پایین دیده می‌شود، سرنگ شکسته‌ای را حمل می‌کند، همان سرنگی که ازش علیه جنیفر استفاده کردند تا به نمونه خون رادیو اکتیوش دست پیدا کنند. همچنین به نظر می‌رسد هالک کینگ که مستقیما با گروه Intelligencia در ارتباط است، همان رئیس مرموزی است که در پایان قسمت سوم بهش اشاره شد. در حالی که هویت و انگیزه‌های این تبه‌کار هنوز یک راز باقی مانده است، اما واضح‌تر از همیشه است که آنها متعهد به اتمام کاری هستند که شروع کرده‌اند.

متاسفانه قسمت ششم سریال شی هالک هم هیچ گونه سکانس پس از تیتراژی نداشت و درست مثل قسمت قبل، ماجرا را در نقطه‌ای حساس به پایان رساند. از طرفی تنها سه قسمت برای پخش باقی مانده و دردویل هنوز وارد داستان نشده است. با این حال به نظر می‌رسد قراره در قسمت‌های پایانی شاهد جدی‌تر شدن داستان و یک نتیجه‌گیری هیجان انگیز و اکشن محور باشیم.

سریال She-Hulk: Attorney At Law هم اکنون از دیزنی پلاس پخش می‌شود. نظر شما در این رابطه چیست؟ چه کسی پشت این گروه خبیث است؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا