1%
  • 0/10

عجیب اما واقعی؛ اپل در آیفون ۱۴ و ۱۵ از باتری ارزان و بی‌کیفیت استفاده کرده است

این باتری‌ها زودتر به پایان عمر خود نزدیک می‌شوند.

عجیب اما واقعی؛ اپل در آیفون ۱۴ و ۱۵ از باتری ارزان و بی‌کیفیت استفاده کرده است ۰ ۱۳ مهر ۱۴۰۲ علم و فناوری کپی لینک
آیفون ۱۴ باتری

به تازگی شایعه‌ای منتشر شده مبنی بر اینکه اپل در آیفون ۱۴ و ۱۵ از باتری بی‌کیفیت و ارزانی استفاده کرده که زودتر از انتظار خراب می‌شوند.

چند ماه قبل، خبری منتشر شد مبنی بر اینکه باتری آیفون ۱۴ یک سری مشکلات برای کاربران به وجود آورده و خیلی زودتر از انتظار، از عمر آن کاسته می‌شود. اگرچه کاهش طول عمر مفید برای یک باتری لیتیوم یونی طی چند سال اخیر چیزی کاملا طبیعی بود اما در رابطه با آیفون ۱۴ اوضاع متفاوت است؛ این باتری زودتر از حد انتظار با کاهش عمر مفید مواجه می‌شود.

اینطور که از گزارشات پیداست، ظاهرا اپل برای آیفون ۱۴ و حتی آیفون ۱۵ از یک باتری ارزان و نه چندان باکیفیت استفاده کرده که چرخه‌ی شارژ آن به مراتب کوتاه‌تر از قبل است. بدین ترتیب کاربران این گوشی‌ها باید انتظار داشته باشند باتری گوشی‌شان زودتر از انتظار به ۸۰٪ برسد.

یکی دیگر از دلایلی که در رابطه با ضعیف بودن باتری آیفون ۱۴ و ۱۵ مطرح می‌شود به کیفیت آن مرتبط نیست؛ اینطور که به نظر می‌رسد، ظاهرا نمایشگر همیشه روشن در آیفون ۱۴ پرو و همچنین بیشینه‌ی روشنایی تقریبا دو برابری این گوشی در مقایسه با آیفون ۱۳ پرو هم یکی از دلایلی است که سبب می‌شود شارژ باتری زودتر به ۰ رسیده و در نتیجه از طول عمر مفید آن کاسته شود.

با این حال این قابلیت‌ها در بسیاری از گوشی‌های دیگر هم وجود دارد و اپل نمی‌تواند پشت این اتفاقات پنهان شود. قطعا باید توضیحی برای این اتفاق وجود داشته باشد چون اگر واقعا از باتری بی کیفتی در آیفون ۱۴ و ۱۵ استفاده شده باشد، برای اپل گران تمام خواهد شد. بسیاری از شرکت‌ها برای کاهش هزینه‌های ساخت گوشی دست به چنین کارهایی می‌زنند اما اینکه یکی از مهم‌ترین قطعات گوشی از روی عمد ضعیف طراحی شود، اصلا کار جالبی نیست و باید دید آیا اپل به این موضوع واکنشی نشان می‌دهد یا خیر.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments