#مهسا_امینی

فیلم انیمیشنی Donkey Kong با حضور ست روگن در حال ساخت است

اولین اسپین‌آف انیمیشن ماریو معرفی شد

فیلم انیمیشنی Donkey Kong

طبق گزارش جدیدی که منتشر شده، استودیوی Illumination در کنار انیمیشن سوپر ماریو، در حال ساخت فیلم انیمیشنی Donkey Kong نیز هست و ست روگن به عنوان صداپیشه‌ی دانکی کنگ در این پروژه حضور دارد. او وظیفه‌ی صداپیشگی این شخصیت را در انیمیشن ماریو نیز بر عهده دارد.

ماریو، یکی از دوست‌داشتنی‌ترین و محبوب‌ترین شخصیت‌های دنیای بازی‌های ویدئویی است و حتی می‌توان از او به عنوان یکی از نمادهای این صنعت یاد کرد. این شخصیت اما مانند بسیاری دیگر از شخصیت‌های بازی‌های ویدئویی سرنوشت خوبی در پرده‌ی سینما نداشته است. در سال ۱۹۹۳ میلادی یک فیلم سینمایی بر اساس این شخصیت با نام Super Mario Bros ساخته شده که راکی مورتون و آنابل جنکل وظیفه‌ی کارگردانی آن را بر عهده داشتند. همچنین باب هاسکینز و جان لگویزمائو در این فیلم به ترتیب نقش ماریو و لوئیجی را ایفا کردند. فیلم Super Mario Bros یک شکست بزرگ بود و نه تنها از نظر منتقدان و طرفداران اثر بسیار ضعیفی بود، بلکه در باکس آفیس نیز شکست خورد و مقدار فروش آن حتی نتوانست بودجه‌ی ساختؤ را جبران کند. باب هاسکینز در مصاحبه‌ای گفته بود که این اثر بدترین فیلمی بود که در آن بازی کرده است.

حالا اما بعد از سال‌ها شرکت Nintendo به سراغ یکی از معروف‌ترین استودیوهای انیمیشن سازی یعنی Illumination، سازنده‌ی آثاری موفقی چون Sing، Minions و Despicable Me رفته است تا یک فیلم انیمیشنی شایسته و امیدوارکننده را با حضور ماریو بسازد. مدتی پیش صداپیشگان این انیمشین که هنوز نام دقیق آن را نمی‌دانیم نیز معرفی شدند و کریس پرت که به خاطر بازی در نقش استار لرد در فیلم‌های Guardians of the Galaxy شناخته می‌شود، صداپیشه‌ی ماریو خواهد بود.

حالا این طور که گزارش شده، شرکت Nintendo امید زیادی به موفقیت این انیمیشن دارد و از همین حالا به فکر گسترش دنیای آن با اسپین‌‌آفی بر اساس شخصیت دانکی کنگ است. رسانه‌ی GiantFreakinRobot اعلام کرده که ساخت فیلم انیمیشنی Donkey Kong هم آغاز شده و ست روگن که صداپیشه‌ی شخصیت دانکی کنگ در انیمیشن ماریو است، در این اثر نیز صداپیشگی او را بر عهده خواهد داشت. همچنین گفته شده کنگ‌های دیگری نیز در فیلم انیمیشنی Donkey Kong حضور دارد و احتمالا شاهد کرنگی کنگ با صداپیشگی فرد ارمیسن هم در آن باشیم. از آنجایی که انیمیشین ماریو برای اکران در سال میلادی آینده برنامه‌ریزی شده است، پس احتمالا فیلم انیمیشنی Donkey Kong زودتر از سال ۲۰۲۳ پخش نخواهد شد.

ایده‌ی اسپین‌آف دانکی کنگ قطعا می‌تواند برای طرفداران این شخصیت و بازی‌های Nintendo بسیار جالب باشد و احتمالا با موفقیت آن شاهد ساخته شدن دنباله‌هایی برای ماریو و اسپین‌آف بیشتری بر اساس دیگر شخصیت‌ها باشیم.

انیمیشن ماریو در تاریخ ۲۱ دسامبر ۲۰۲۲ (۳۰ آذر ۱۴۰۱) در سالن‌های سینما اکران خواهد شد. آرون هوارث و مایکل جلنیک که پیش از این در ساخت انیمیشن Teen Titans Go! To the Movies مشارکت داشته‌اند، وظیفه‌ی کارگردانی این انیمیشن را بر عهده دارند. همچنین به جز کریس پرت، بازیگران و صداپیشگان دیگری از جمله آنیا تیلور-جوی در نقش پرنسس پیچ، چارلی دی در نقش لوئیجی، جک بلک در نقش باوزر، کیگان-مایکل کی در نقش تود، ست روگن در نقش دانکی کونگ، فرد ارمیسن در نقش کرنکی کونگ، کوین مایکل ریچاردسون در نقش کامک و سباستین مانیسکالکو در نقش فورمن اسپایک در انیمیشن ماریو حضور پیدا خواهند کرد. علاوه بر این چارلز مارتینت، صداپیشه‌ی ماریو در بازی‌های ویدئویی آن هم در این انیمیشن حضور خواهد داشت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا