1%
  • 0/10

سریال تلویزیونی Tron به مدت چند ماه در دست ساخت بود

نویسنده‌ی برنده‌ی اسکار روی آن کار می‌کرد

سریال تلویزیونی Tron به مدت چند ماه در دست ساخت بود ۰ ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
سریال تلویزیونی Tron

جان ریدلی نویسنده‌ی Twelve Years a Slave به مدت چند ماه روی سریال تلویزیونی Tron کار می‌کرد اما دیزنی نهایتا دستور به توقف این پروژه داد.

ترون شاید به اندازه‌ی دیگر فرنچایزهای دیزنی در سطح جهان شناخته‌شده نباشد اما قسمت اول آن اثری کالت بود و طرفداران خاص خود را داشت. قسمت دوم فرنچایز تحت عنوان Tron: Legacy در سال ۲۰۱۰ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای رفت. این اثر بازخوردهای متوسطی را از سوی مخاطبان و منتقدان دریافت کرد و نهایتا نتوانست مطابق انتظارات ظاهر شود. دیزنی امیدوار بود از طریق تبلیغ گسترده به فروش بسیار بالایی دست یابد اما این فیلم اکشن و علمی تخیلی تنها ۴۰۰ میلیون دلار فروخت، در حالی که بودجه‌ی ساخت آن ۱۷۰ میلیون دلار بود.

اگرچه برنامه‌ریزی‌هایی برای ساخت Tron 3 انجام شده بود اما دیزنی به‌خاطر عملکرد تجاری ضعیف Tron: Legacy از ساخت قسمت سوم منصرف شد. در سال ۲۰۱۷ میلادی گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه نسخه‌ی بازسازی ترون با نقش‌آفرینی جرد لتو (Jared Leto)، هنرپیشه و خواننده‌ی آمریکایی ساخته می‌شود. لتو حتی در یکی از مصاحبه‌های خود این موضوع را تایید کرد و گفت مذاکرات برای ساخت قسمت جدید در مراحل اولیه قرار دارد. در حالی که تمام این مدت طرفداران منتظر انتشار خبری رسمی از ساخت فیلم سینمایی ترون بوده‌اند، ظاهرا دیزنی روی سریال این فرنچایز کار می‌کرده است؛ سریالی که بنا به دلایلی روند ساخت آن متوقف شد.

با توجه به گزارش اخیر هالیوود ریپورتر، جان ریدلی (John Ridley) به مدت چند ماه روی سریال تلویزیونی Tron کار می‌کرد اما دیزنی تصمیم گرفت این پروژه را متوقف کند. در حال حاضر سوال‌های بسیاری پیرامون این سریال وجود دارد اما در گزارش به هیچ کدام از آن‌ها پاسخ داده نشده است. برای مثال مشخص نیست آیا این سریال حکم یک بازسازی را برای نسخه‌های قدیمی داشت یا قرار بود ادامه‌ی آن‌ها را به تصویر بکشد. همچنین دلیل توقف روند ساخت مشخص نیست. ریدلی از سال ۱۹۹۷ وارد عرصه‌ی نویسندگی شد و با فیلم Twelve Years a Slave توانست نام خود را بر سر زبان‌ها بیندازد. این اثر موفق شد جایزه‌ی بهترین فیلمنامه‌ی اقتباسی در اسکار ۲۰۱۳ را به‌دست آورد. ریدلی سپس به عنوان شورانر روی سریال آنتولوژی American Crime کار کرد که مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

سریال تلویزیونی Tron، تنها پروژه‌ی دیزنی پلاس نیست که طی چند وقت اخیر دیزنی دستور به توقف آن‌ها داده است. آگوست سال گذشته‌ی میلادی بود که تولید اقتباس تلویزیونی Book of Enchantment متوقف شد. این سریال قرار بود مانند رمان‌ها به شخصیت‌های منفی دیزنی بپردازد. ظاهرا نویسندگان ۱۳ هفته روی فیلمنامه‌ها کار کرده بودند، صحبت‌هایی درباره‌ی بودجه‌ی مورد نیاز انجام شده بود و حتی تهیه‌کنندگان از لوکیشن‌های فیلمبرداری بازدید کرده بودند اما پروژه نهایتا لغو شد. مثال دیگر، سریال Muppets Live Another Day است که جاش گد (Josh Gad)، آدام هوروویتس (Adam Horowitz) و ادی کیتسیس (Eddy Kitsis) وظیفه‌ی ساختنش را بر عهده داشتند اما به دلیل اختلاف نظر به مرحله‌ی تولید نرسید. این سه در حال حاضر روی پیش درآمد Beauty and the Beast کار می‌کنند.

اگرچه لغو سریال ترون، خبر ناامیدکننده‌ای است اما می‌توان از جنبه‌ی دیگری به ماجرا نگاه کرد؛ این نشان می‌دهد دیزنی به ساخت محصولی جدید بر اساس این فرنچایز تمایل داشته و ممکن است در آینده پروژه‌ی جدیدی در دست تولید قرار بگیرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments