ساخت قسمت سوم ترون آغاز شده است

جرد لتو نقش اصلی را ایفا می‌کند

ساخت قسمت سوم ترون

طبق گزارشی که وب سایت Deadline منتشر کرده، روند ساخت قسمت سوم ترون آغاز شده و جرد لتو قرار است بازیگر نقش اصلی باشد.

استیون لیزبرگر (Steven Lisberger) در نخستین همکاری خود با والت دیزنی پیکچرز فیلم Tron را ساخت و در سال ۱۹۸۲ میلادی روانه‌ی سینماها کرد. اگرچه این اثر بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرده بود اما چندان مورد استقبال مخاطبان قرار نگرفت. از همین رو، عملکرد ضعیفی در باکس آفیس داشت. دومین فیلم بلند لیزبرگر با گذر زمان طرفداران زیادی پیدا کرد و در لیست آثار کالت قرار گرفت. دیزنی هم نهایت استفاده را از این شرایط برد و قسمت دوم را تحت عنوان Tron: Legacy ساخت. این فیلم مانند قسمت اول به مرز سوددهی رسید اما میزان درآمدش چندان قابل‌توجه نبود.

والت دیزنی پیکچرز در ابتدا قصد داشت قسمت سوم ترون را در سال ۲۰۱۵ میلادی بسازد اما پروژه مدت کوتاهی قبل از ورود به فاز تولید لغو شد. با گذشت حدودا دو سال از این اتفاق، شایعه‌هایی به گوش رسید مبنی بر اینکه نسخه‌ی بازسازی فرنچایز ترون در دست ساخت بوده و جرد لتو (Jared Leto) هنرپیشه و خواننده‌ی آمریکایی نقش اصلی را بر عهده دارد. پس از انتشار  این شایعه، هیچ خبر امیدوارکننده‌ی دیگری از سوی رسانه‌ها به اشتراک گذاشته نشد تا گمانه‌‌زنی‌‌هایی مبنی بر لغو آن در فضای مجازی به وجود بیاید؛ گمانه‌زنی‌هایی که صحیح نبوده‌اند.

با توجه به مطلبی که روی خروجی وب سایت Deadline قرار گرفته، روند ساخت قسمت سوم ترون آغاز شده است. گارث دیویس (Garth Davis) وظیفه‌ی تولید فیلم را بر عهده دارد. او با کارگردانی تعدادی از قسمت‌های سریال Top of the Lake مورد توجه قرار گرفت و با ساخت Lion در سال ۲۰۱۶ توانست نام خود را به عنوان یک فیلمساز آینده‌دار در سطح جهانی مطرح کند. نام جرد لتو هم در تیم بازیگری دیده می‌شود. او نقش شخصیتی به نام آرس را ایفا می‌کند که در حال حاضر هیچ گونه اطلاعاتی از آن موجود نیست. لتو نه تنها یکی از بازیگران پروژه خواهد بود، بلکه در کنار جاستین اسپرینگر (Justin Springer) و اما لودبروک (Emma Ludbrook) وظیفه‌ی تهیه‌کنندگی را هم بر دوش می‌کشد.

جسی ویگوتو (Jesse Wigutow) که فرد شناخته شده‌ای در سینما نیست و تنها فیلم درام و کمدی It Runs in the Family را در پرونده‌ی شغلی خود دارد، جدیدترین نسخه‌ی فیلمنامه را نوشته است. در حال حاضر مشخص نیست قسمت سوم ترون با همین فیلمنامه جلوی دوربین می‌رود یا فرد دیگری آن را ویرایش خواهد کرد. در ضمن، انتخاب شدن کارگردان اتفاق بزرگی برای یک پروژه محسوب می‌شود؛ زیرا حاکی از آن است که روند ساخت به خوبی پیش می‌رود. با این حال، جدیدترین فیلم فرنچایز ترون در مراحل اولیه‌ی ساخت قرار داشته و هنوز چراغ سبز را برای ورود به فاز پیش‌تولید دریافت نکرده است.

جرد لتو ساعاتی قبل پستی را از طریق حساب کاربری خود در اینستاگرام به اشتراک گذاشت که حکم تاییدی بر گزارش Deadline به شمار می‌رود. او در بخشی متن خود گفت تیم تولید برای قسمت جدید ایده‌های خاصی را در ذهن خود می‌پروراند و در ادامه ابراز امیدواری کرد طرفداران نظر مثبتی نسبت به این اثر داشته باشند. او همچنین یک توییت به اشتراک گذاشت که مدت کوتاهی بعد پاک کرد. طبق توییت، قسمت سوم با نام Tron: Ares به سینماها خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا