چگونه بازی Horizon Forbidden West را ارزان‌تر بخریم؟

ترفندی برای کاربران پلی‌استیشن 5

خرید بازی Horizon Forbidden West

تمامی کاربران پلی‌استیشن 5 برای خرید بازی Horizon Forbidden West می‌توانند به‌جای پرداخت ۷۰ دلار، تنها ۶۰ دلار بپردازند.

کمتر از دو هفته به انتشار یکی از بزرگ‌ترین و مورد انتظارترین بازی‌های انحصاری سونی در نسل نهم یعنی هورایزن فوربیدن وست باقی مانده و در حال حاضر شماری از هواداران پروپاقرص بی‌صبرانه منتظر تجربه‌ی این اثر نقش آفرینی هستند. در همین راستا، با توجه به امکان پیش خرید بازی، شاید بهتر باشد که با کمی دقت به سراغ خرید این عنوان بروید؛ چرا که نسخه‌ی نسل نهم این عنوان ده دلار گران‌تر از نسخه‌ی نسل قبلی است؛ با این تفاوت که بازی به رایگان به نسل جدید ارتقا می‌یابد!

به بیان دقیق‌تر، همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، شماری از بازی‌های نسل نهم ده دلار گران‌تر از نسخه‌ی نسل هشتم فروخته می‌شوند. در این میان، اگر خاطرتان باشد، سونی در گذشته وعده داده بود که آثار میان نسلی خود از جمله هورایزن فوربیدن وست، به‌روزرسانی آپگرید به نسل نهم را به طور رایگان دریافت می‌کنند. با این حال، پس از رونمایی از نسخه‌های مختلف اثر مزبور و نحوه قیمت‌گذاری، موج عظیمی از اعتراض‌ها به راه افتاد و بسیاری از کاربران، سونی را به عدم پایبندی به گفته‌های خود متهم کردند.

در نتیجه‌ی این اتفاق‌ها، سونی سرانجام از تصمیم خود کوتاه آمد و در پیامی رسما تایید کرد که به‌روزرسانی نسل نهم بازی هورایزن فوربیدن وست به صورت رایگان در دسترس بازیکنان قرار خواهد گرفت و سونی هیچ هزینه‌ی اضافی برای این ارائه‌ی این آپدیت دریافت نمی‌کند. علی‌رغم این تصمیم‌گیری و انتشار رایگان این آپدیت، در کمال تعجب قیمت نسخه‌ی نسل نهم بازی از ۷۰ دلار به ۶۰ دلار کاهش پیدا نکرد.

بر این اساس، در صورتی که به دنبال خرید بازی مورد انتظار Horizon Forbidden West برای پلی‌استیشن 5 هستید، بهتر است از طریق فروشگاه داخل کنسول این کار را انجام ندهید؛ چرا که در این صورت، باید ۷۰ دلار بپردازید. در واقع، شما از طریق مروگر یا برنامه‌ی موبایل پلی‌استیشن می‌توانید به فروشگاه رسمی سونی مراجعه کرده و با ورود به حساب کاربریتان، در گام نخست، نسخه‌ی نسل هشتم بازی را با پرداخت ۶۰ دلار خریداری کنید. سپس کافی است که بعد از شروع زمان پری‌لود و یا انتشار بازی، فایل دیتا را از طریق کنسول پلی‌استیشن 5 دانلود کنید. در این حالت، در کنار دریافت محتوای اصلی، به‌روزرسانی ارتقا به نسل نهم نیز به طور رایگان در اختیار شما قرار خواهد گرفت و به بیان ساده‌تر، شما ده دلار برای تجربه‌ی بازی کمتر هزینه کردید.

دقت داشته باشید که این روش تنها برای بازی هورایزن فوربیدن وست صادق است و عناوین انحصاری بعدی سونی به طور رایگان به‌روزرسانی آپگرید به نسل نهم را دریافت نمی‌کنند. بر اساس اعلام جیم رایان، مدیر کل شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی، این پس تمامی بازی‌های میان نسلی پلی‌استیشن با پرداخت تنها ده دلار به نسل جدید ارتقا پیدا می‌کنند. نکته جالب‌تر اینکه این موضوع مختص نسخه‌ی دیجیتالی بازی‌ها نیست و افرادی که نسخه‌ی فیزیکی را نیز تهیه می‌کنند، با پرداخت مبلغ مذکور می‌توانند آپدیت مربوطه را دریافت کرده و از تجربه‌ی آن روی کنسول جدید لذت ببرند.

داستان هورایزن فوربیدن وست مدتی پس از قسمت اول جریان داشته و بار دیگر روی کاراکتر دوست داشتنی الوی تمرکز دارد. ماجرا از جایی آغاز شده که در پی شیوع یک بیماری که باعث از بین رفتن پوشش گیاهی شده، قهرمان داستان به اجبار محل زندگی خود را ترک کرده و یک ماجراجویی خطرناک در منطقه Forbidden West را آغاز می‌کند؛ ماجراجویی‌ای که به منظور یافتن منشا آفت انجام می‌گیرد و طبق روال همیشه، الوی را با دشمنان جدیدی روبه‌رو می‌کند.

لازم به ذکر است که بازی هورایزن فوربیدن وست در ابتدا برای عرضه در اواخر سال گذشته میلادی برنامه ریزی شده بود که بنا به دلایل نامشخص، انتشار آن به سال ۲۰۲۲ میلادی موکول شد. خبر خوب این است که روند ساخت این عنوان چند روز پیش به پایان رسید و بر این اساس، دیگر نگران تغییر تاریخ عرضه‌ی بازی نباشید. این عنوان مورد انتپار قرار است در روز ۲۹ بهمن ماه سال جاری (مصادف با هجدهم فوریه امسال) به صورت انحصاری برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و پلی‌استیشن 5 عرضه شود. شما هم‌اکنون می‌توانید نسخه‌ی استاندارد و دیجیتال دیلاکس بازی را از طریق فروشگاه رسمی پلی‌استیشن به طور دیجیتالی پیش خرید کنید.

جدا از این‌ها، احتمال انتشار این عنوان در پلتفرم رایانه‌ی شخصی موضوعی است که ذهن بسیاری از کاربران را به خود درگیر کرده است. در واقع، با وجود اینکه نسخه‌ی اول این سری در حال حاضر در دسترس پی‌سی‌ بازها قرار دارد، اما شرکت سونی هنوز از انتشار اثر مزبور برای پی‌سی صحبت نکرده و این مورد کماکان مبهم است. البته، با توجه به رویکرد جدید سونی و عرضه‌ی آنچارتد و خدای جنگ برای این پلتفرم، انتظار می‌رود که بازی جدید هورایزن نیز در آینده به دست پی‌سی بازها برسد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با قابلیت ارتقای رایگان بازی Horizon Forbidden West به نسل نهم و امکان خرید ارزان آن چیست؟ به نظر شما، چرا باید سونی با وجود ارائه‌ی چنین قابلیتی، همچنان نسخه‌ی نسل نهم بازی را به قیمت ۷۰ دلار به فروش برساند؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا